بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ| 7 کتاب پرطرفدار سال 2021

بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ| 7 کتاب پرطرفدار سال 2021

بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ را چقدر می‌شناسید؟ اشتباه نکنید! نیازی نیست، حتماً بخواهید تبدیل به یک دیجیتال مارکتر خفن شوید؛ حتی اگر کوچکترین فعالیتی در دنیای اینترنت دارید که می‌خواهید برایتان تبدیل به پول شوید، به خواندن این کتاب‌ها نیاز دارید. در این مطلب قرار است با 7 مورد از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا …

بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ را چقدر می‌شناسید؟ اشتباه نکنید! نیازی نیست، حتماً بخواهید تبدیل به یک دیجیتال مارکتر خفن شوید؛ حتی اگر کوچکترین فعالیتی در دنیای اینترنت دارید که می‌خواهید برایتان تبدیل به پول شوید، به خواندن این کتاب‌ها نیاز دارید. در این مطلب قرار است با 7 مورد از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید. بنابراین اگر می‌خواهید:

 

Table of Contents

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

  • محبوب‌ترین کتاب‌های بازاریابی دیجیتال را بشناسید
  • به دنبال جدیدترین این کتاب‌ها هستید
  • دانش بازاریابی آنلاینتان را افزایش دهید
  • دیدتان را به درآمدزایی و شیوه‌های سنتی عوض کنید

پس به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب همراهی کنید:

منابع دیجیتال مارکتینگ

در ادامه با لیستی از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌شوید. لیستی که منحصر به کتاب‌های خارجی نیست و نمونه‌های داخلی هم در آن پیدا می‌شود. از آنجایی که عنوان “بهترین” را به این کتاب‌ها داده‌ایم، از آنها می‌توانید برای آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

این مطلب را هم بخوانید:دیجیتال مارکتینگ چیست؟ با بازاریابی آنلاین، شاه کسب و کار خود شوید!

بیش از این منتظرتان نمی‌گذاریم، برویم تا با این کتاب‌ها بیشتر آشنا شویم:

کتاب ایده عالی، مستدام؛ از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

چرا برخی از ایده‌ها باقی می‌مانند و برخی دیگر از بین می‌روند؟ اگر به دنبال بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ هستید، یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های پیش رویتان، همین مورد است. این کتاب که نوشته Dan Heath و Chip Heath است، به شما تئوری حافظه کششی را آموزش می‌دهد. تئوری که به کمک آن فرا می‌گیرید، چگونه ایده‌هایتان را جزو آن ماندگارها کنید.

به کمک این کتاب می‌توانید خودتان تبدیل به فردی ایده پرداز شوید و بازاریابی دیجیتال کسب و کارتان را از این رو به آن رو کنید.

ر به دنبال بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ هستید، یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های پیش رویتان،

غیر واضح، چگونه متفاوت فکر کنیم، ایده‌ها را انتخاب و آینه مان را پیش‌بینی کنیم

اگر فردی مبتدی و تازه‌وارد در دنیای دیجیتال مارکتینگ هستید، خواندن این کتاب را حتماً در برنامه تان قرار دهید. کتاب غیر واضح که نوشته Rohit BHARGAVA است، به کسانی کمک می‌کند که می‌خواهند متفاوت فکر کنند و خاص، ایده پردازی کنند.

اگر تجربه ای در راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی داشته باشید، مطمئناً می‌دانید که خلاقیت، جایگاه ویژه یا در بازاریابی دارد.

در واقع یکی از بهترین هدیه‌هایی که می‌توانید به کسب و کارتان دهید، آن است که به شیوه ای متفاوت و جذاب تبلیغات و بازاریابی اش را انجام دهید.

چنین چیزی، نیازمند تفکر متفاوت است. موضوعی که در این کتاب، به خوبی آن را فرا می‌گیرید. همچنین در این کتاب، به شما آموزش داده می‌شود که چطور آینده . رفتارهای مشتریانتان را پیش‌بینی کنید.

کتاب مخالفانتان را بغل کنید، از پرکاربردترین‌های فهرست بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

یکی از قوی‌ترین و پرکاربردترین نوشته‌ها، در بین بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ، اثر Jay Baer است.

کتابی که عنوان دیگر آن: “چگونه شکایات را بپذیرید و مشتریانتان را حفظ کنید” است.

اگر قرار است، پا در دنیای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین بگذارید، بدون شک ناکامی‌ها در کنار موفقیت‌ها، یکی از تجربه‌های پیش رویتان خواهند بود.

در این کتاب، یادمی‌گیرید چطور مشتریان ناراضی و آنهایی که قصد ترک کسب و کار شما را دارند، در آغوش بگیرید و خاطره خوبی برایشان بسازید.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

شما باید نقص‌هایتان را بپذیرید و خدمات کلی و تجربه رضایت بخشی را برای مخاطبانتان، فراهم کنید. این را همیشه به یاد داشته باشید که برخورد مناسب با نظرهای منفی و انتقادات، یکی از هنرهای شما در دنیای دیجیتال مارکتینگ است که در این کتاب، به خوبی درباره آن بحث شده‌است.

یکی از قوی‌ترین و پرکاربردترین نوشته‌ها، در بین بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ، اثر Jay Baer است. کتابی که عنوان دیگر آن: "چگونه شکایات را بپذیرید و مشتریانتان را حفظ کنید" است.

کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی

تبلیغات و فروش! بحث جذابی که یکی از پررنگ‌ترین فعالیت‌های دیجتال مارکتینگ را به خود اختصاص داده‌است. این موضوع به قدری مهم . داغ است که بسیاری از بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ از جمله این کتاب، درباره آن بحث می‌کنند.

کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی که نوشته David Ogilvy است، جزو آن دسته از منبع‌هایی است که هر بازاریابی آنلاینی باید آن را بخواند.

این کتاب به شما یاد می‌دهد، برای فروش نباید مشتریانتان را وادار به خرید کنید؛ بلکه باید علاقه در استفاده از محصولات و خدماتتان را در آنها به وجود بیاورید. اما چگونه؟

در کنار مفاهیم مهم این کتاب، یادمی‌گیرید که چگونه ایده‌هایی جذاب برای کمپین‌های تبلیغاتی تان پیاده‌سازی کنید. ایده‌هایی که معرفی کامل و جامعی از خدمات و محصولات شما داشته و در عین حال هم، مشتری را ترغیب به خرید کند.

کتاب مدیریت بازاریابی، پایه و اساس بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

اگر می‌خواهید بازاریابی را از نقطه صفر شروع کنید و همه مفاهیم آن را با عمق روح و جانتان درک کنید، این کتاب را حتماً بخوانید.

مدیریت بازاریابی، نوشته فیلیپ کاتلر که در بین بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ همواره مطرح می‌شود، دید جامع و کاملی به شما می‌دهد.

آموزه‌های این کتاب به قدری کاربردی است که نه فقط در دنیای دیجیتال، بلکه برای هر شیوه ای از بازاریابی مفید و پراستفاده است.

مدیریت بازاریابی، نوشته فیلیپ کاتلر که در بین بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ همواره مطرح می‌شود، دید جامع و کاملی به شما می‌دهد.

کتاب گاو بنفش، لطفا خلاق باشید!

ست گاردین، دانش آموخته فلسفه و علوم کامیپوتر و ازشد MBA از دانشگاه استنفورد بریج که در سه حوزه تدریس، کارآفرینی و نویسندگی فعالیت کرده‌است راه و رسم موفقیت در دیجیتال مارکتینگ را در یک قالب ساختارشکنانه ارائه می‌دهد. عنوان این کتاب شاید کمی شوخ‌طبعی را منعکس کند اما او در رساندن منظور کاملا جدی است.

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ گاو بنفش

اگر می پرسید : «آخه گاو بنفش؟ کی‌ تا حالا گاو بنفش دیده؟». باید بگوییم که بله نکته دقیقا همینجاست. گاردین در ابتدای کتاب اشاره می‌کند چند کلمه که با حرف P شروع می‌شوند در موفقیت دیجیتال مارکتینگ کسب و کارها نقش دارند. مثل  محصول (product)، قیمت (price)، مکان (place) و تبلیغات (promotion). اما از نظر او این مجموعه به این شکل کامل نیست و یک حرف p دیگر لازم دارد: گاو بنفش (purple cow)

حالا داستان این گاو بنفش چیست؟ ست گاردین تعریف می‌کند در یکی از مسافرت‌های خانوادگی به جاده‌ای رسیدند که در مزارع اطراف آن گاوهایی مشغول چرا بودند. گاو اول حیرت انگیز بود! دومی هم جالب بود، دیدن سومی هم خالی از لطف نبود اما چند کیلومتر بعد هیچ چیز هیجان انگیز دیگری درباره این گاوها وجود نداشت. حتی دیگر کسی سرش را از پنجره بیرون نمی‌برد تا آن‌ها را ببیند. در این شرایط تنها چیزی که می‌توانست توجه همه را به سمت گاوها برگرداند چیزی نبود جز یک گاو بنفش!

گاردین معتقد است که تمام کسب و کارهایی رقیب شما گاوه‌های سفید و سیاه و قهوه‌ای معمولی هستند. اگر قرار است که کسب و کار شما در بین مردمی که این گاوها را بارها دیده‌اند، جنجالی به پا کند، باید گاو بنفش داشته باشید. حالا این که چطور گاو بنفش مارکتینگ خود را بسازید را بایستی در ادامه کتاب بخوانید. این کتاب دوسه بار به زبان قارسی ترجمه شده است که به نظر می‌رسد ترجمه‌ی «افسانه درویشی» با استقبال بیشتری روبه رو شده است.

کتاب داستان برند خودتان را بسازید

به عنوان یک دیجیتال مارکتر، یکی از کارهایی که به برندسازی تان کمک زیادی می‌کند، داستان سازی است.

این کتاب که نوشته Donald Miller است، به شما کمک می‌کند که ارتباطی فوق‌العاده قوی با مخاطبانتان بسازید. همچنین این کتاب به شما دید جدیدی از بازاریابی می‌دهد و تشویقتان می‌کند، برای کمپین‌های تبلیغاتی تان کارهایی انجام دهید که داستان برندتان را بیان می‌کند و حس هیجان مخاطبتان را تحریک می‌کند.

کتاب بازاریابی دیجیتال، نوشته‌ای داخلی در لیست بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ

اگر می‌خواهید کتاب بازاریابی دیجیتال، نوشته متینه مقدم را بخوانید، هیچ گونه محدودیتی ندارید. در واقع، فرقی نمی‌کند که شرکت، سازمان، دیجیتال مارکتر و … باشید؛ در هر صورت آموزه‌های این کتاب حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که کمکتان می‌کند.

این کتاب در بین بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ، نمونه داخلی است که می‌تواند منبع خوبی برایتان باشد؛ آن را از دست ندهید.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

کتاب طرح بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

انتشارات آریانا قلم همواره بهترین و با کیفیت ترین کتب را در حوزه دیجیتال مارکتینگ ترجمه و منتشر می کند. این کتاب نیز یکی از بهترین های اریانا قلم برای مبتدیان و تازه واردان به دیجیتال مارکتینگ است. کسب و کارهای کوچک ممکن است در ابتدای کار به دلیل کاهش هزینه ها از بسیاری از مراحل بازاریابی چشم پوشی کنند در صورتی که در شروع بیش از هرچیز به آن نیاز دارند.
برنامه بازاریابی مشخص با سنجیدن امکانات و نتایج و موقعیت یابی کسب و کارهای کوچک در مقایسه با رقبای بزرگ آن ها می تواند برای استارتاپ ها نتایج فوق العاده ای به همراه بیاورد و این دقیقا همان کاری است که در این کتاب آموزش داده می شود. این کتاب به دلیل لحن بیان جذاب، ترجمه خوبی و گرافیک مناسب می تواند بسیار جذاب باشد و در لیست کتب محبوب بازاریابان قرار بگیرد.

 

سخن آخر

و در نهایت به عنوان جمع‌بندی کوتاهی از این مطلب، لازم است بگوییم، دیجیتال مارکتینگ دریایی بی‌نهایت است. دنیایی که روز به روز به وسعتش افزوده می‌شود و شیوه‌های درآمدزایی اش، جذاب تر!

اگر به تازگی قدم در مسیر یادگیری دیجیتال مارکتینگ گذاشتید، خوب است بگوییم جای درستی هستید و آینده تان واقعاً، درخشان است! ادامه دهید و خسته نشوید .. 

سپاسگزاریم که مطلب بهترین کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ ما را خواندید.

راستی اگر تجربه ای از کتاب‌های دیگر دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان این مطلب، به اشتراک بگذارید. این را هم فراموش نکنید، در کنار این کتاب‌ها، می‌توانید از آموزش‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس نهایت استفاده را ببرید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ