بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام: رازهای پشت پرده ای که نمی‌خواهند بدانید!

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام: رازهای پشت پرده ای که نمی‌خواهند بدانید!

تا به حال تجربه یک گشت و گذار لذت بخش در اینستاگرام را داشته‌اید؟ به احتمال 99% بله! برای من، این تجربه معمولاً زمانی به وجود می‌آید که بعد از یک روز سخت کاری و خسته، وارد اکانت اینستاگرامم می‌شوم و پست‌های انرژی بخش و مورد علاقه ام را همان ابتدا می‌بینم. در واقع در …

تا به حال تجربه یک گشت و گذار لذت بخش در اینستاگرام را داشته‌اید؟ به احتمال 99% بله! برای من، این تجربه معمولاً زمانی به وجود می‌آید که بعد از یک روز سخت کاری و خسته، وارد اکانت اینستاگرامم می‌شوم و پست‌های انرژی بخش و مورد علاقه ام را همان ابتدا می‌بینم. در واقع در آن لحظات، اینستاگرام و بهتر است بگویم صاحب آن صفحه، سهم بزرگی در انرژی بخشیدن به من دارند. داشتن چنین تجربه ای، تنها به سبب آگاهی از بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام است. بنابراین اگر شما هم می‌خواهید:

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

  • تجربه رضایت بخشی را برای مخاطبانتان به وجود بیاورید
  • در بهترین زمان ممکن، پست‌هایتان را منتشر کنید
  • با راهکارهای شناخت مناسب‌ترین زمان آشنا شوید
  • اپلیکیشن‌ها و سایت‌های تحلیل پیج اینستاگرامی تان را بشناسید

جای درستی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید. به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

شناخت بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام با این 3 راهکار !

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام موضعی حیاتی است که اکثر صاحبان پیج‌های اینستاگرامی، به دنبال راهی برای شناخت درست و صحیح آن هستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید و می‌خواهید در بهترین زمان ممکن، پست‌ها و محتواهایتان را به اشتراک بگذارید؛ شناخت 3 عامل زیر، کمک زیادی به شما می‌کنند:

  1. شناخت مخاطبان اینستاگرامتان، یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید.
    با توجه به شناختی که از این افراد بدست می‌آورید، می‌توانید تخمین بزنید که حدوداً چه زمان‌هایی از روز اینستاگرامشان را چک می‌کنند.

به عنوان مثال ممکن است پیجی آشپزی داشته باشید و در زمینه دستور پخت غذاهای مختلف، تولید محتوا کنید. در این صورت، به احتمال زیاد بیشتر مخاطبان شما، خانم‌های خانه‌دار هستند. این افراد در بیشتر روز زمان آزادتری دارند.

در مقابل، ممکن است مخاطبانتان، افراد شاغل باشند. در این صورت، در ساعت‌های پایان اداری، احتمال ورودشان به اینستاگرام و چک کردن پست‌ها، بسیار بیشتر است.

شناخت فالوورهایتان، نه تنها برای بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام، بلکه برای فروشتان، تولید محتوایی هدفمند و به‌طور کلی در تمامی قدم‌هایتان تأثیرگذار و مهم است. بنابراین، تحت هیچ شرایطی این آگاهی را به تعویق نیندازید. 

فراموش نکنید که شناخت بهترین زمان برای انتشار محتواهایتان، به افزایش فالوورهایتان هم کمک زیادی می‌کند و سبب دیده شدن هرچه بیشترتان می شود. اگر هنوز با راه حل های معجزه‌آسای افزایش فالوور در اینستاگرام آشنا نیستید، مطلب زیر را بخوانید: 

آموزش افزایش فالوور اینستاگرام، ترفندهایی که نمی‌خواهند شما بدانید!

2. چه نوع محتوایی را به اشتراک می‌گذارید؟

یکی دیگر از نکاتی که به بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام به شما، به عنوان فردی که مدیریت پیج اینستاگرام را به عهده دارد، کمک می‌کند، نوع محتوایی است که به اشتراک می‌گذارید. آیا ویدیوها و یا پست‌هایی خنده دار می‌گذارید؟ آیا یک فروشگاه اینترنتی هستید؟ آیا ویدیوهای آموزشی دارید؟ و … .

برای شناخت مناسب‌ترین زمان، متناسب با پست‌هایتان، نیازی نیست راه دوری بروید. تنها کافی است خودتان را جای مخاطب بگذارید.

برای مثال، هیچ‌کس بعد از ظهرها، بعد از رسیدن به خانه و زمان استراحت، حال و حوصله دیدن پست‌های آموزشی و استفاده از آنها را ندارد.

اگر ویدیوی آموزشی تولید می‌کنید و این زمان را انتخاب کنید، مطمئناً، چیزی جز اسکرول کردن مخاطبتان و رد شدن از روی پستتان، عایدتان نمی‌شود.

در مقابل در چنین زمان‌هایی، دیدن پست‌های خنده دار و یا انگیزشی، کمک زیادی می‌تواند به مخاطبتان بکند و به او ارزش حال خوب را بدهد.

یکی دیگر از نکاتی که به بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام به شما، به عنوان فردی که مدیریت پیج اینستاگرام را به عهده دارد، کمک می‌کند، نوع محتوایی است که به اشتراک می‌گذارید

3. تجربه، بهترین راه حل است!

بدون شک، هیچ کسب آگاهی نمی‌تواند جای تجربه کردن را بگیرد. شما هم مانند هر کسب و کار موفق دیگری در اینستاگرام، نیاز به آزمون و خطا دارید.

برای تجربه شرایط مختلف، حتی اگر همه چیز آن طور که می‌خواستید پیش نرفت، نترسید!

با شناخت دو مورد قبلی، ساعت‌های مختلفی را انتخاب کنید و نتیجه‌ها را بسنجید. همچنین این کار را می‌تواند با نظرسنجی از خود مخاطبان شروع کنید.

از ابزارهای استوری اینستاگرام شروع کنید و داده‌های دریافتی تان را به پله‌های موفقیت و شناخت بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام تبدیل کنید.

مطمئناً شما اولین نفری نیستید که می‌خواهید بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را بشناسید. پیش از شما، افراد زیادی بوده‌اند که این موضوع را به صورت کاملاً تخصصی بررسی کرده‌اند. نتایجه این تحقیقات، اطلاعاتی شده‌است که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید.

 

 

 

  • 7 تا 9 صبح، در اینستاگرام چه می‌گذرد؟

در این بازه زمانی، معمولاً فالوورهایتان تازه از خواب بیدار شده‌اند و مشتاق چک کردن شبکه‌های اجتماعی شان هستند.

این روزها، اینترنت و موبایل‌ها به خوبی جای خودشان را در روزمره زندگی مان باز کرده‌اند و همه ما عادت کرده‌ایم، به محض چشم باز کردن ابتدا سراغ اینستاگرام و دگیر حساب‌های کاربری مان برویم.

بنابراین در این زمان از روز، احتمال چک کردن پست‌ها بسیار زیاد است؛ اما از آنجایی که همه خواهان شروع روزشان هستند یا باید به محل کار بروند، ممکن است آن بازدهی که می‌خواهید را در این بازه زمانی نگیرید.

  • 11 تا 14 ظهر، در اینستاگرام چه می‌گذرد؟

پس از گذشتن ساعت‌های صبح، معمولاً در این زمان به ناهار و تقویت قوا نزدیک می‌شویم. در این زمان که به استراحت می‌رسیم، افراد زیادی هستند که به اینستاگرامشان سری می‌زنند و پست‌ها را چک می‌کنند.

11 تا 14 ظهر، یکی از بهترین زمان‌هایی است که می‌توانید برای منتشر کردن عکس‌ها انتخاب کنید؛ چرا که به احتمال زیاد کاربران، در این بازه، زمان زیادی برای دیدن فیلم‌های نمی‌گذارند.

  • 17 تا 19 عصر، در اینستاگرام چه می‌گذرد؟

این دو ساعت،  یکی از پرترافیک‌ترین زمان‌های روز در اینستاگرام است. معمولاً افراد در حال برگشتن به خانه‌هایشان هستند و با خیال راحت سری به شبکه‌های اجتماعی شان می‌زنند.

اگر کسب و کارتان به گونه ای است که پست‌هایتان انرژی بخش است؛ حتماً این ساعت از روز را انتخاب کنید.

اگر خواهان شناخت بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام هستید، این مورد را به خوبی بخوانید و در ذهنتان ثبت کنید.

21 شب تا 1 صبح، در اینستاگرام چه می‌گذرد؟

اگر خواهان شناخت بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام هستید، این مورد را به خوبی بخوانید و در ذهنتان ثبت کنید.

تجربه‌ها نشان داده‌است، بهترین و موثرترین زمانی که می‌توانید برای منتشر کردن پست‌هایتان انتخاب کنید، بین 9 تا 1 شب است.

در این بازه زمانی، همه در حال استراحت هستند و بیشترین بازدیدها در این ساعت اتفاق می‌دهد.

اصول پست گذاشتن در اینستاگرام

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که حتی کوچکترین فعالیتی در اینستاگرام داشته‌اید، حتماً می‌دانید که پست گذاشتن در این شبکه اجتماعی، دارای اصولی است.

بدون شک، یکی از مهمترین اصول آن به همین بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برمی گردد.

جدا از مواردی که تا اینجای مطلب عنوان کردیم، یک ابزار فوق‌العاده ای در خود این شبکه اجتماعی وجود دارد که می‌توانید برای بهترین زمان پست کردن، از آن استفاده کنید.

اگر حساب کاربری تان در اینستاگرام، از نوع Business Account است؛ ویژگی جذابی برای شما فعال است که به آن insight می‌گویند.

تحلیل insight برای کسب و کارهای اینستاگرامی که خواهان موفقیت هستند، بسیار مهم است؛ با این وجود، این بخش از مطلب فقط به شناخت بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام از طریق آن، اختصاص دارد.

insight به شما این امکان را می‌دهد تا زمان‌هایی که فالوورهایتان بیشترین فعالیت را دارند، شناسایی کنید. تنها کافی است در insight، به قسمت Audiance بروید. در آنجا می‌توانید بیشترین زمان فعالیت مخاطبانتان در طول روزهای هفته را مشاهده کنید.

البته در نظر داشته باشید، در این بخش می‌توانید تعداد فالوورهای زن و مردتان هم مشاهده کنید. این نکته هم کمک زیادی به شناخت بهترین زمان می‌کند.

چطور بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را تشخیص دهیم

اپلیکیشن بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

و اما ابزارهایی هم هستند که به شما برای شناخت بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام، کمک می‌کنند. در ادامه با دو وب سایت و یک اپلیکیشن کاربردی در این زمینه آشنا می‌شوید:

اپلیکیشن When To Post

این برنامه، درست همان کاری را برایتان انجام می‌دهد که نامش نشان می‌دهد. این برنامه را نصب کنید و از طریق فیسبوک، وارد حساب اینستاگرامتان شوید. این اپلیکیشن، به صورت اتوماتیک داده‌های پیج شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را معرفی می‌کند.

وب سایت Hype Auditor

وب سایت hypeauditor.com، یکی دیگر از گزینه‌های پیش رویتان در بین ابزارهای موجود برای تشخیص بهترین زمان پست است.

بعد از ورود به این وب سایت، روی گزینه Get started Free کلیک کنید و حساب کاربری تان را بسازید. از آن پس، باید اطلاعات حساب اینستاگرامتان را بدهید و از اطلاعات تحلیلی که در اختیارتان می‌گذارد، نهایت استفاده را ببرید.

در نظر داشته باشید مدت زمان استفاده از خدمات این وب سایت‌ها، از یک هفته تا یک ماه است؛ از آن پس، اگر از عملکردشان راضی بودید، باید اشتراک تهیه کنید.

همچنین پیش از ورود به این وب سایت‌ها، یادتان نرود که وی پی انتان (Vpn) را روشن کنید!

وب سایت Phlanx

وب سایت phlanx.com، دومین انتخاب محبوب در بین وب سایت‌های بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام است.

در این سایت، اطلاعات حساب کاربری تان را وارد کنید و سپس روی گزینه generate report کلیک کنید. به محض کلیک به شما گفته می‌شود که ابتدا با در این سایت ثبت نام کنید.

اقدامات ثبت نام را طی کنید، سپس وارد پلن‌های پیشنهادی می‌شوید که یکی از آنها Free trial است. این گزینه به شما امکان استفاده در بازه زمانی محدودی را می‌دهد. مشابه وب سایت قبل، پس از گذشتن این زمان باید اقدام به خرید و تهیه اشتراک کنید. باز هم یادتان نرود که وی پی ان را روشن کنید!

 بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه ساعتی است

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

سخن آخر

و در آخر، به عنوان جمع‌بندی کوتاهی از این مطلب، لازم است بگوییم بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را درست کم نگیرید و یادتان باشد، این موضوع، یکی از عواملی است که دست به دست هم می‌دهند تا بازدیدهای تان بالا برود. نتیجه این بالا رفتن، موفقیت کسب و کار و هر هدفی که برای کسب و کارتان می‌خواهید، است.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. امید است برایتان ارزش ایجاد کرده باشد و نیازهایتان را به شما داده باشد.

اگر تجربه و یا سؤالی در زمینه بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ