راهنمای کامل کلاب هاوس مارکتینگ | ترفندهای بازاریابی در Clube house

هنوز چندماهی از به بازار آمدن برنامه کلاب هاوس نگذشته اما این تازه وارد فضای رقابت را برای بسیاری از رقبای قدیمی تر خود مثل پادکستر اپ ها و شبکه های اجتماعی تعامل محوری مثل توییتر و اینستاگرام تنگ کرده است. این اپ چنان توجه کاربران سراسر دنیا را به خود جلب کرده که بسیاری …

کلاب هاوس مارکتینک

هنوز چندماهی از به بازار آمدن برنامه کلاب هاوس نگذشته اما این تازه وارد فضای رقابت را برای بسیاری از رقبای قدیمی تر خود مثل پادکستر اپ ها و شبکه های اجتماعی تعامل محوری مثل توییتر و اینستاگرام تنگ کرده است. این اپ چنان توجه کاربران سراسر دنیا را به خود جلب کرده که بسیاری از این پلتفرم ها به فکر اضافه کردن ویژگی اتاق کنفرانس صوتی افتاده اند و با این حال شانس کمی برای رقابت با این برند دارند. ظرف همین چند ماه کلاب هاوس به یکی از بسترهای اصلی بازاریابی تبدیل شده و مفهومی به نام کلاب هاوس مارکتینگ را به وجود آورده است. اگر نمی خواهید از پیشرفت های تکنولوژی در زمینه دیجیتال مارکتینگ عقب بمانید تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و بخوانید:

  • برنامه کلاب هاوس چیست؟
  • چطور می توان از کلاب هاوس برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد؟
  • چطور در Clubehouse  فعالیت کنیم؟
  • ترفندهای کلاب هاوس مارکتینگ 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: برند سازی مجدد چیست؟

برنامه Clubhouse چیست؟

پیش از این اپلیکیشن ها بیشتر بر محتوای متنی و تصویری تکیه داشتند و این موضوع برقراری تعامل با مخاطب را با محدودیت مواجه می کرد. ایلان ماسک تحول بزرگی به وجود آورد و با ارائه کلاب هاوس دیوار بتنی میان اقشار، افراد، طرفین مشتری و برند، و خلاصه بگویم همه چیز را از میان برداشت.

کلاب هاوس برنامه ای است که اتاق های کنفرانس زنده در آن برگزار می‌شود. یعنی تعداد نامحدودی از افراد که برگزار کننده ها یا شرکت کننده ها را در این فضا دنبال کنند می توانند به این اتاق ها دسترسی داشته باشند. و مدیران اتاق ها می توانند تعیین کنند چه کسانی صحبت کنند.

حالا شما می‌توانید با دنبال کردن افراد سرشناس در اتاق های صوتی سیاسی شرکت کنید و اطلاعات بگیرید. بی آن که هزینه کلاس‌‌ و دوره را بپردازید در اتاق های مکالمه زبان شرکت کنید. و همچنین در هر تخصص دیگری با حرفه ای ترین افراد به گفتگو بنشیینید.

 

کلاب هاوس چه تاثیری در دیجیتال مارکتینگ دارد؟

آموزش و مشارکت در بحث های تخصصی تنها بعد ماجرا نیست. شما به عنوان صاحبان کسب و کار حالا می‌توانید با مخاطبان خود بدون هیچ محدودیتی وارد بحث شوید و آن ها را به خوبی و از نزدیک بشناسید. بدانید دقیقا از برند شما چه انتظاراتی دارند و دغدغه هایشان چیست.

 

هدف کلاب هاوس به گفته سازندگان آن این است که  “ایجاد یک تجربه اجتماعی که احساس انسانیت بیشتری داشته باشد – جایی که به جای ارسال پست ، می توانید با افراد دیگر جمع شوید و صحبت کنید.”

 

این برنامه در حال حاضر فقط برای کاربران iOS در iPhone موجود است. اما نسخه های غیررسمی برای اندروید در کشورهای مختلف نیز ساخته شده اند. از زمان راه اندازی برنامه در مارس 2020 ، Clubhouse مخاطبان خود را به 10 میلیون کاربر افزایش داده است. و طبق آمار، در ماه ژانویه ، این برنامه میزبان بیش از 2 میلیون کاربر در هفته بود. این یعنی تعداد زیادی از مخاطبان شما در آن جا وقت می گذرانند.

با وجود این تعداد کاربر فعال و گفتگوهای طولانی هنوز هیچ مشکلی از سرعت پایین یا نارسایی در گفتگو گزارش نشده است.

حالا فقط یک سوال باقی می ماند: با وجود تعداد بسیار زیاد کاربران فعال و کاربرد ساده و عملکرد بسیار خوب این اپ چرا از آن برای مارکتینگ استفاده نکنیم؟

 

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

چگونه می توان افرا را به کلاب هاوس دعوت کرد؟

برای دریافت دعوتنامه کلاب هاوس، کسی که از قبل در کلاب هاوس عضو شده است بایستی شما را معرفی کند. یعنی این اپلیکیشن را نصب می کنید وارد آن می شوید، مخاطبانی که از قبل آن جا حضور دارند را می بینید. وقتی یکی از آن ها برایتان دعوتنامه ای تنظیم کند، یک پیام متنی و لینکی برای تنظیم پروفایل خودتان دریافت خواهید کرد.

اگر نمی توانید دعوت مستقیم را تأمین کنید ، می توانید Clubhouse را از App Store بارگیری کنید تا نام کاربری خود را رزرو کرده و به لیست انتظار مجازی اضافه کنید.

با این کار ، برنامه حضور شما را به هر یک از مخاطبین موجود در کلاب هاوس اطلاع می دهد و به آنها این امکان را می دهد تا شما را از طریق لیست انتظار (بدون استفاده از یکی از دعوت نامه های خود) هدایت کنند.

 

چطور فعالیت خود در کلاب هاوس را شروع کنیم؟

پس از پیوستن به Clubhouse ، می توانید اعضای دیگر را دنبال کنید، به اتاق ها بپیوندید و در نهایت، عضو گیری اتاق خود را شروع کنید. روش کار به شرح زیر است:

مرحله شماره 1: پروفایل خود را تنظیم کنید

برای تنظیم نمایه ، از شما خواسته می شود که اطلاعات اساسی تان را اضافه کنید. آدرس ایمیل شما ، یک عکس پروفایل ، نام کاربری ، رمز عبور و بیوگرافی از این قبیل هستند.

همچنین شما می توانید حساب های توییتر و اینستاگرام خود را نیز به این اپ پیوند دهید.  کلاب هاوس فضای زیادی برای افزودن شرح حال کامل (بدون محدودیت شخصیت) در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین از این فضا عاقلانه استفاده کنید. بیوگرافی شما به شما کمک می کند به کاربران خود انگیزه ای برای دنبال کردن بدهید.

اما حواستان باشد که بیشتر مخاطبانتان تا سه خط ابتدایی بیوگرافی را بیشتر نمی خوانند. پس بهتر است که مهم ترین اطلاعات را در همین سه خط جا بدهید.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

مرحله شماره 2: افراد و موضوعات مورد علاقه را برای دنبال کردن انتخاب کنید

تجربه شما در Clubhouse فقط به اندازه افراد و موضوعاتی است که دنبال می کنید. در همان ابتدا گزینه های زیادی در اختیارتان قرار می گیرد تا علاقه مندی های خود را انتخاب کنید. اما این پایان کار نیست و بعد از شروع فعالیت می توانید کلمات کلیدی یا نام افراد را در تبی که با آيکون ذره بین مشخص شده است جستجو کنید و صفحات مرتبط با فعالیت خود را بیابید.

درست است که هدف اصلی شما مخاطب گیری و تولید محتواست. اما بایستی همواره فعالیت های قوی سایر رقبا را زیر نظر داشته باشید و در اتاق های آن ها شرکت کنید.

در این مرحله کلاب هاوس لیست مخاطبان فعال شما در کلاب هاوس را نشان می دهد و می توانید انتخاب کنید که آن ها را دنبال کنید یا خیر.

نکته: هر وقت خواستید می توانید “علایق” خود را با رفتن به پورتال “تنظیمات” و انتخاب “علایق” تنظیم کنید.

آموزش ساخت حساب در کلاب هاوس

مرحله شماره 3: صفحه اصلی خود را مرور و کاوش کنید

صفحه اصلی که با آیکون کلبه نشان داده می شود جایی است که شما اتاق های فعال در لحظه حال را مشاهده می کنید و در قسمت بالای آن اتاق های برگزار شده قبلی که ممکن است در آن ها حضور نداشته باشید را خواهید دید.

اگر این صفحه را به سمت چپ بکشید، لیستی از افراد در حال حاضر آنلاین و در دسترس برای شروع یک اتاق و گپ زدن را مشاهده خواهید کرد. سپس می توانید اتاق های موردنظر را انتخاب کنید و روی آن ضربه بزنید.

پس از ورود به اتاق چند گزینه دارید. اگر شما از مدیران یا مهمانانی که مدیران دنبال می کنند نباشید سه گزینه پیش روی شماست. با ضربه زدن روی آیکون دست می توانید درخواست صحبت کردن بکنید. با ضربه زدن روی آیکون + می توانید اعضای دیگر را دعوت کنید. گزینه ‌Leave هم برای ترک اتاق است.

اتاق کنفرانس خود را در کلاب هاوس راه اندازی کنید

برای این کار کافی است به تب خانه بروید و روی گزینه Start a room کلیک کنید.

نامی به اتاق خود اختصاص دهید که حداکثر ۶۰ کاراکتر باشد و اصلی ترین کلمه کلیدی شما را در بربگیرد.

در این جا سه گزینه برای میزان دسترسی افراد  دارید که بسته به کسب و کار خود یکی را انتخاب می کنید:

  • گزینه Open اتاق شما را برای همه قابل دسترسی و مشاهده می کند.
  • گزینه Social فقط به مخاطبان و افرادی که شما را دنبال می کنند دسترسی می دهد.
  • گزینه Close فقط به افرادی که شما انتخاب می کنید امکان دسترسی را می دهد.

پس از انتخاب یکی از این سه گزینه روی “Let’s go” ضربه بزنید و اتاق شما ایجاد می شود.

 

 

Clubhouse-Marketing-1

 

توصیه هایی برای فعالیت مارکتینگ در کلاب هاوس

۱. موضوعاتی برای برگزاری اتاق های کنفرانس انتخاب کنید و یک تقویم برگزاری تنظیم کنید.

۲. بهترین ساعات حضور مخاطبان را شناسایی کنید.

۳. با برگزاری کنفرانس ها با موضوعات جذاب برای کاربران خود، حرفه ای بودن و تعامل و اهمیت به مخاطب را به آن ها نشان دهید.

۴. اتاق های سایر برند ها و موضوعات مرتبط را پیگیری کنید. اما هرگز از محتوای یکسان استفاده نکنید.

۵. در میان مباحث سرنخ هایی برای مخاطبان از جمله معرفی سایت و محصولات قرار بدهید. این سرنخ ها نباید آزاد دهنده و خارج از بحث باشند.

۶. از آن جایی که در یک اتاق پخش زنده قرار دارید تمام جوانب و اتفاقات و پرسش های احتمالی را از قبل بسنجید.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

جمع بندی

حالا با کاربرد کلاب هاوس در دیجیتال مارکتینگ آشنا هستید و می دانید چطور فعالیت خود را در آن شروع کنید. اگر سوالی در ذهن شماست که ما به پاسخ آن نپرداخته ایم از بخش نظرات زیر همین پست بپرسید و پاسخ بگیرید. اگر تجربه جالب یا مفیدی دارید می توانید از همین قسمت با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمام خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می توانید روی تاس حساب کنید.