تفاوت کپی رایتینگ و محتوا نویسی در چیست؟

تفاوت کپی رایتینگ و محتوا نویسی در چیست؟

به عنوان یک نویسنده شما باید تفاوت این دو را بدانید! در اولین سال نویسندگی ام، یکی از بزرگترین مسائلی که با آن روبرو شده بودم این بود که باید برای کدام شغل اقدام کنم.اصطلاحات صنعتی زیادی وجود دارد که باید آنها را بشناسید تا نمونه ها و موارد صحیح را برای مشتریان خود ارسال …

۲۵ آذر ۱۳۹۹

به عنوان یک نویسنده شما باید تفاوت این دو را بدانید!

در اولین سال نویسندگی ام، یکی از بزرگترین مسائلی که با آن روبرو شده بودم این بود که باید برای کدام شغل اقدام کنم.اصطلاحات صنعتی زیادی وجود دارد که باید آنها را بشناسید تا نمونه ها و موارد صحیح را برای مشتریان خود ارسال کنید.اگر نمی دانید چه تفاوتی بین تولید محتوا و کپی رایتینگ وجود دارد، اکنون زمان مناسبی است که این مشکل را رفع کنید.

قبل از اقدام برای شغل، باید بدانید که انتظارات برای هر شغل چیست.

اگر شما به صورت فریلنسر(مستقل) نویسندگی می کنید، به احتمال زیاد شرکت های زیادی شما را استخدام می کنند که در مورد برندشان بنویسید، در این موقعیت یا شما کار کپی رایتینگ انجام می دهید و یا محتوا نویسی.تفاوت کپی رایتینگ با محتوا نویسی بسیار مهم است.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

در هر صورت،نوشتن شما بخشی از کمپین بازاریابی آنلاین است. کپی و مقاله اهداف نهایی متفاوتی را در کمپین بازاریابی دارند.هدف نهایی کپی رایتینگ فروش است، در حالی که هدف نهایی محتوانویسی ایجاد یک برند تجاری جامع است.

نوشتن در صورتی که به مشتریان شما راه رسیدن به اهداف بازایابی کمک کند،رمز موفقیت است.

محتوا نویسی در مقابل کپی رایتینگ

محتوا نویسی برای آگاه کردن مخاطبان است. شما برای اطلاع رسانی،سرگرمی، و الهام بخشیدن می نویسید.شما می توانید در مورد محتوایی که مربوط به نوآوری های صنعت جدید،تغییرات صنعت و روند صنعت است بنویسید تا مخاطبان خود را آگاه کنید و از طریق نوشتن محتوا ادعای رهبری کنید.

نمونه های از محتوا نویسی:

  • پست های بلاگ مربوط به ترندهای صنعت
  • مقاله های جدید در مورد آخرین تحقیقات
  • سخنرانی های اصلی در مورد آخرین نوآوری

کپی رایتینگ تبلیغاتی برای نشان دادن نقاط قوت برند شما به مشتریان است که هدف از آن فروش و بازاریابی است. شما برای فروش محصول خود می نویسید.اکثر بازاریابان فکر می کنند که کپی رایتینگ کمترین تلاش برای ایجاد بیشترین نتیجه است.

نمونه هایی از کپی رایتینگ:

  • صفحه لندیگ(صفحه مقصد)
  • کپی وبسایت شرکت
  • بازاریابی ایمیل

بازاریابی محتوایی اهمیت دارد.

اکثر شرکت ها کپی کردن وبسایتشان و صفحه های مقصد(landing page) را بیشتر مورد توجه قرار می دهند. زمانی که تمام کانال های بازاریابی شان ایجاد شد، پس آنها برای بازاریابی محتوایشان بیشتر تلاش می کنند. بازاریابی محتوا شامل بارگذاری منظم وبلاگ و ارتباطات از طریق کانال های دیگر است.

مسئله دیگر در مورد بازاریابی محتوا این است که شما نمی توانید وفاداری و عمق را به طور دقیق اندازه گیری کنید.در صورتی که نتایج کپی رایتینگ معمولا با یک نگاه از نرخ تبدیلات از فروش، قابل ارزیابی است.

به همین دلیل است که  بازاریاب ها برخلاف بازاریابی محتوا، برای نوشتن متن هزینه می کنند.

اگر بخواهم به طور واضح برایتان تشبیه کنم، بازاریابی محتوایی مناظر طبیعی را ترسیم می کند:آسمان آبی،خورشید،پرندگان،ابرها،کوه های دوردست،حیاط جلوی خونه و غیره…

اما کپی رایتینگ خانه و افراد خانه و غیره را نفاشی می کند.

تصویر را تجسم کردید؟ زمانی که تصویری را با یک صحنه و شخصیت های اصلی تصور می کنید، متوجه خواهید شد که پس زمینه، محیط، مناظر و مکان هایی که افراد در آن قرار می گیرند تقریبا به اندازه شخصیت های اصلی مهم هستند.

این مناظر هستند که لحنی را برای فعالیت یک کسب و کار یا یک محصول تعیین می کنند.

این موضوع علاقه و اعتماد است.علاقه به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید و اعتماد به شرکت شما برای ارائه درست محصولات و خدمات.

کپی رایتینگ و محتوا نویسی عناصر مشابهی را به اشتراک می گذارند.

یک بلاگ خوب، فرقی نمی کند که کپی رایتینگ باشد یا محتوا نویس، باید در جستجوی گوگل شاخص بالایی داشته باشد. این باعث الهام و آگاهی خواننده می شود. در یک پست تا زمانی که فراخوان برای اقدام(CTA) در آخر تبدیل به خرید شود، اینجا زمانی است که شما می توانید قدرت ترکیب کپی رایتینگ و محتوا نویسی را پیدا کنید.گاهی اوقات هر دوی آنها در یک پست بلاگ دیده می شوند.

چند استراتژی برای داشتن یک بلاگ خوب:

  • نوشتن با در نظر گرفتن موارد.SEO(از کلمات کلیدی در عنوان ها و پاراگراف اول اسفاده کنید و به کلمات کلیدی در پاراگراف های دیگر توجه کنید.)
  • واضح نوشتن.از زبان مختصر و مفید برای نوشتن استفاده کنید.

نوشتن محتوای خوب از بعضی جهت ها آسان تر از کپی رایتینگ است چراکه یک کپی رایتینگ خوب به طور یکپارچه یا پست وبلاگ یا وبسایت ترکیب می شود. نباید مانند یک سطح فروش به نظر برسد.این باعث می شود مخاطب شما اطلاعات بیشتر کسب کند.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

در نتیجه:

به عنوان یک نویسنده فریلنسر، درک شغل های مشتری مهم است. اینکه کمپین های بازاریابی آنها را درک کنید بسیار مهم هست بنابراین با درک این موضوع شما می توانید محتوای مورد نیاز آنها را در لحظه تولید کنید.با درک صحیح از هر دو نوع نوشتاری: محتوا نویسی و کپی رایتینگ، شما می توانید مقالات را برای اهداف خاص بازاریابی محتوایی ایجاد کنید.

 

 

 

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ