7 ایده تولید محتوا (موفق‌ترین کسب‌وکارها، مورد 3،4،5 را انجام می دهند)

7 ایده تولید محتوا (موفق‌ترین کسب‌وکارها، مورد 3،4،5 را انجام می دهند)

پیدا کردن ایده تولید محتوا، عبارتی که این روزها، بیش از هر زمان دیگر جست و جو می‌شود.در واقع، دنیای اینترنت به خوبی در بین مردم نفوذ پیدا کرده‌است و همه دنبال راهی برای کسب درآمد از این فضا هستند. اگر شما هم، جزو آن دسته از افرادی هستید می‌خواهید، کسب و کارتان را به …

پیدا کردن ایده تولید محتوا، عبارتی که این روزها، بیش از هر زمان دیگر جست و جو می‌شود.در واقع، دنیای اینترنت به خوبی در بین مردم نفوذ پیدا کرده‌است و همه دنبال راهی برای کسب درآمد از این فضا هستند. اگر شما هم، جزو آن دسته از افرادی هستید می‌خواهید، کسب و کارتان را به کلی متحول کنید، تنها باید دنبال یک چیز باشید؛ آن هم تولید محتوای جذاب است. این مطلب، برای پیدا کردن ایده تولید محتوا به خوبی کمکتان می‌کند؛ بنابراین اگر خواهان:

 

 

  • آشنایی با جذاب‌ترین ایده‌های تولید محتوا هستید
  • تغییری اساسی در روند تولید محتوای کسب و کار اینترنتی تان ایجاد کنید
  • و در نهایت، درآمدزایی خوب و دائمی داشته باشید

جای درستی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید. به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید.

خلاقیت در تولید محتوا

شمایی که اکنون در حال خواندن این مطلب هستید، به احتمال زیاد جزو آن دسته از افرادی هستید که حسابی از کار اینترنت سر درمی‌آورید. اگر چنین است، همین حالا، کمی گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی تان و لا به لای وب سایت‌های مختلف بزنید.

چه می‌بینید؟ دنیایی از محتواهای جذاب، ارزش آفرین، باکیفیت، بی کیفیت و … .

اگر بازاریابی محتوایی و اهمیت آن را نمی‌شناسید، مطلب زیر، راهنمایتان خواهد بود: 

بازاریابی محتوا چیست و چگونه انجام می‌شود؟ (+9 مرحله برای شروع!)

اگر می‌خواهید پا به دنیای کسب و کارهای اینترنتی بگذارید، یکی از واجبات آن، تولید محتوای جذاب و باکیفیت است؛ در غیر این صورت، شکستتان را حتمی بدانید.

خب! حالا که می‌دانید در دنیای اینترنت چه می‌گذرد، حتماً این را هم می‌دانید که رقابت بسیار بالا است. برای آنکه پیروز میدان باشید، محتوا سلاحتان است!

در واقع تولید محتوا برایتان پادشاهی می‌کند و یک تنه به جنگ همه کسب و کارهای دیگر می‌رود. البته (همیشه یک اما و اگر وجود دارد) هر محتوایی این کار را برایتان انجام نمی‌دهد.

برای آنکه در وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی در زمینه خودتان بدرخشید، لازم است ماهیچه‌های خلاقیت ذهنتان را تقویت کنید.

در واقع، محتوایی که جذاب، ارزش آفرین و باکیفیت باشد، هم گوگل آن را می‌پسندند و هم مخاطبان!

بنابراین باید اولین قدم را با پیدا کردن ایده تولید محتوا بردارید. اکنون، در همین لحظه برای شروع جای درستی قرار دارید و قرار است با تعدادی از جذاب‌ترین ایده تولید محتوا آشنا شوید( این ایده‌ها، هم به درد وبلاگ وب سایتتان و هم شبکه‌های اجتماعی تان می‌خورد):

اکنون، در همین لحظه برای شروع جای درستی قرار دارید و قرار است با تعدادی از جذاب‌ترین ایده تولید محتوا آشنا شوید

چرخه تولید یکی از محصولاتتان را به نمایش بگذارید

اگر جزو کسب و کارهایی هستید که محصولی را می‌فروشید، مراحل تولید آن را به جذاب‌ترین شکل ممکن تهیه کنید و در اختیار مخاطبانتان قرار دهید. بهتر است برای این مورد، از تولید محتوای ویدیویی استفاده کنید. اگر با فواید آن و معجزه هایش آشنا نیستید، مطلب زیر را حتما بخوانید: 

بازاریابی ویدیویی چیست؛ 24 راز موفق‌ترین کسب‌وکارهای دنیا(برای مبتدی ها + آموزش)

این کار، جدا از آنکه برایتان اعتماد سازی می‌کند، به برندسازی و تولیدمحتوای جذاب هم کمک می‌کند.

خبرهای جدید تخصص خودتان را به اشتراک بگذارید

یکی از بهترین نمونه‌های ایده تولید محتوا، به اشتراک گذاری اخبار جدید است.

این روزها همه ما به گونه ای با خبرها زندگی می‌کنیم! چه بهتر که مخاطبان به روزترین خبرهای دنیا را در زمینه کاریتان، از خود شما بشنوند.

البته منظورمان از بازگو کردن این اخبار، به معنای آن نیست که خبر را عیناً کپی و پیست کنید. باید آن خبر را با زبان و شیوه خودتان به مخاطبانتان منتقل کنید.

با این کار، هم با او ارتباط بیشتری می‌گیرید و هم اطلاعات ارزشمندی را در اختیارش می‌گذارید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

افراد الهام بخش را معرفی کنید

فرقی نمی‌کند که در چه زمینه ای فعالیت می‌کنید؛ در هر صورت، بدون شک افرادی هستند که الهام بخشتان هستند و برای آنها ارزش زیادی قائل هستید.

این افراد را به شیوه ای جذاب و خلاقانه (برای انتخاب نوع بیان معرفی، خودتان باشید) معرفی کنید. اگر راه‌های ارتباطی با این افراد را هم می‌دانید، به مخاطبتان بگویید.

اما چرا این مورد را به عنوان ایده تولید محتوا بیان کردیم؟

افرادی که شما و کسب و کارتان را دنبال می‌کنند، درباره زمینه کاری تان علاقه‌مند هستند؛ بنابراین به احتمال زیاد آن افراد، برای مخاطبانتان هم الهام بخش خواهند بود.

شما در کنار معرفی آنها، نه تنها برای مخاطبانتان انگیزه ایجاد می‌کنید؛ بلکه با هر دیدن این افراد، یاد شما و کسب و کارتان می‌افتند.

بزرگترین اشتباهات را مو به مو توضیح دهید

مطمئناً در زمینه کاری خودتان متخصص هستید! بنابراین یکی از بهترین ایده تولید محتوا برای شما، بیان کردن جزئی اشتباهات رایج است.

سعی کنید این مطلب را با تمام جزئیات بنویسید و جذابیت آن را چندین و چند برابر کنید.

مخاطب وقتی ببیند که شما دارید از اشتباهاتش جلوگیری می‌کنید، اعتماد زیادی بهتان می‌کند ئ ارزشی که برایش ایجاد کرده‌اید را با تمام وجود، درک می‌کند. 

پرفروش‌ترین کتاب‌های زمینه کاری خودتان را معرفی کنید

یکی دیگر از جذاب‌ترین نمونه‌های ایده تولید محتوا، معرفی کتاب‌هایی است که یا خوانده‌اید یا در زمینه کاری شما، بهترین هستند.

بدون شک در بین افرادی که شما یا کسب و کارتان را دنبال می‌کنند، افرادی هستند که می‌خواهند راه شما را بروند! بنابراین با معرفی بهترین کتاب‌های زمینه خودتان، هم به‌طور غیر مستقیم تخصصتان را به او نشان می‌دهید و هم به او برای ادامه مسیرش، کمک می‌کنید.

سعی کنید برای این شیوه از تولید محتوا، حتماً درباره کتاب‌ها با زبان خودتان حرف بزنید! به گونه ای که حتی اگر آنها را نخوانده‌اید، تظاهر کنید که همه چیز درباره آن کتاب را می‌دانید؛ البته یادتان باشد، اطلاعات دروغ و غلط، خط قرمز تولید محتوای باکیفیت هستند.

یکی دیگر از جذاب‌ترین نمونه‌های ایده تولید محتوا، معرفی کتاب‌هایی است که یا خوانده‌اید یا در زمینه کاری شما، بهترین هستند.

درباره حراج‌هایتان محتوا تولید کنید

ممکن است کسب و کاری باشید که هر چند وقت یکبار، حراج‌هایی را به مشتریانتان ارائه می‌کنید. اگر قرار است از تخفیفات شگفت‌انگیز برای کسب و کارتان استفاده کنید، یادتان باشد پیش از اعلام آنها، درباره شان صحبت کنید.

محتوایی ویژه و خلاقانه تولید کنید تا پیش از اعلام تخفیفات، همه از آنها باخبر شوند.

اگر برایتان سؤال است که چرا باید این کار را انجام دهید، سری به استراتژی‌های دیجی کالا به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران بزنید و ببینید که معمولاً، پیش از تخفیف‌ها، معرفی آن‌ها را انجام می‌دهد.

اسرارتان را فاش کنید

و در نهایت، به عنوان آخرین مورد از ایده تولید محتوا، می‌خواهیم به شما بگوییم کمی از اسرارتان را فاش کنید.

بدون شک هر فردی و کسب و کاری در زمینه کاری اش، رازهایی دارد که به بهتر شدن تخصص و ارائه خدماتش کمک می‌کند.

از بخشی از این رازها، پرده برداری کنید و برایتان مخاطبانتان، ارزش ایجاد کنید.

این کار، صمیمیت مخاطب و شما را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد و او از شما چیزی یادمی‌گیرد.

آخرین ایده …

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

و در نهایت، آخرین ایده را شما به ما بگویید.

ما در این مطلب، 7 ایده تولید محتوا که موفق‌ترین کسب و کارها از آنها استفاده می‌کنند را برایتان آوردیم. چرا شما، مانند یکی از آنها نباشید؟

تنها کافی است تولید این محتواها را در تقویم محتوایی تان قرار دهید و تاثیراتش فوق‌العاده اش را ببینید.

اگر تقویم محتوایی را نمی‌شناسید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را بخوانید:

تقویم محتوایی چیست؟ با این تقویم، می‌توانید ثروتمند شوید!

نظرتان را درباره ایده تولید محتوا در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ