۸ استراتژی موثر برای مدیریت زمان در دیجیتال مارکتینگ!

۸ استراتژی موثر برای مدیریت زمان در دیجیتال مارکتینگ!

تقریبا هرکسی در هر موقعیت شغلی، اگر ساعت برنارد نداشته باشد به تکنیک های مدیریت زمان نیاز پیدا می کند. در حوزه دیجیتال مارکتینگ که همه چیز وابسته به زمان است و تصمیمات مهم مخاطبان به دقیقه ها و ثانیه ها وابسته است، این تکنیک ها ضروری تر می شوند. حالا اگر پروژه ها بیش …

تقریبا هرکسی در هر موقعیت شغلی، اگر ساعت برنارد نداشته باشد به تکنیک های مدیریت زمان نیاز پیدا می کند. در حوزه دیجیتال مارکتینگ که همه چیز وابسته به زمان است و تصمیمات مهم مخاطبان به دقیقه ها و ثانیه ها وابسته است، این تکنیک ها ضروری تر می شوند. حالا اگر پروژه ها بیش از یکی دوتا باشند و تسک های پیش بینی نشده ای هم این وسط اضافه شوند، دیگر خدا باید به خیر کند. تا انتهای مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و استراتژی های مدیریت زمان در دیجیتال مارکتینگ را بخوانید:

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

استراتژی های مدیریت زمان در دیجیتال مارکتینگ

۱. برای تک تک تسک های خود مهلت تعیین کنید!

یکی از بهترین روش ها برای تمرکز روی هدف مدیریت زمان این است که از ابتدا بدانید که برای هریک از تسک هایتان به چقدر زمان نیاز دارید. سپس تمام تسک ها را در یک برنامه ریزی موثر مرتب کنید و سعی کنید برای پایان دادن به کارهایتان مهلتی تعیین کنید و به آن وفادار باقی بمانید. به طور مثال اگر قرار است پستی را برای شبکه های اجتماعی تان آماده کنید، قبل از شروع ساعت را چک کنید و سعی کنید با سرعتی مناسب آن را به انجام برسانید.

به این ترتیب زمانی که هر تسک مفید شما می برد را می دانید و در برنامه ریزی های بعدی دقیقا زمانی را به آن اختصاص می دهید که لازم دارد. اگر از تعیین مهلت استفاده کنید خواهید دید که کارهایتان با سرعت بیشتری پیش می روند.

مدت زمان سئو سایت

۲. با هر دست یک هندوانه بردارید!

اگر فکر می کنید مغز شما مثل شکم نهنگ می تواند روی چند کار مختلف تمرکز کند باید به اطلاعتان برسانیم که این فکر توهمی بیش نیست. مغز همواره در هر لحظه کاری را به عنوان فعالیت اصلی و خودآگاه شناسایی کرده و باقی فعالیت هایی که در آن زمان انجام می دهید را به حاشیه می راند و به این ترتیب تمام کارهای غیر اصلی تان به حالت اتومات منتقل می شوند و نتیجه چیزی غیرخلاقانه از آب در می آيد که اتفاقا زمان بیشتری هم می برد.

در واقع تحقیقات ثابت کرده است که مغز وظایف متمرکز و جداگانه را در پروسه سریع تری تحلیل می کند. بنابراین اگر می خواهید وقت خود را مفید تر مدیریت کنید، در هر زمان مشخصی تنها روی یک پروژه اصلی متمرکز شوید.

 

۳. عوامل حواس پرتی را از محیط دور کنید

حتی اگر قانونی مبنی بر عدم استفاده از موبایل در محل کار خود ندارید بهتر است همان ابتدای روز موبایل تان را در جیبتان بگذارید و تا وقتی تلفن ضروری نداشتید سراغ آن نروید. اگر میزتان رو به روی پنجره ای است که باعث می شود توجهتان به  اتفاقات بیرون جلب شود بهتر است آن را تغییر بدهید.

عوامل زیادی مثل رنگ محیط، صداهای اطراف و… وجود دارند که می توانند باعث شوند تمرکز ۱۰۰ ذرصدتان را از دست بدهید و کارهایتان کند تر پیش برود. بهتر است این موارد را شناسایی و هرچه سریعتر برطرف کنید.

۴. از ابزارهای غیر ضروری خود داری کنید

ممکن است زمان زیادی را صرف سنجش موارد مختلف با ابزارهای متفاوتی بکنید. اگر در جایی به جز ژاپن مشغول کارهستید باید بگویم که این روش به ضررتان تمام خواهد شد. می دانم که در دنیای دیجیتال مارکتینگ ابزارهای بسیاری وجود دارند که هریک اطلاعات بخصوصی را به شما می دهند و استفاده از همه آن ها می تواند وسوسه برانگیز باشد.

اما اگر اهداف خود را روشن تر کنید می توانید به یک اجماع کلی برسید که کدام ابزارها نیازهای اصلی تان را برطرف می کنند و شما را از مراجعه به چندین سایت و افزونه بی نیاز می کنند.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

۴. بین کارها استراحت کنید

حتی شوالیه ها هم گاهی کنار می نشینند و شمشیرشان را تیز می کنند. و از آن جایی که مشاغل دیجیتال مارکتینگ عموما با کامپیوتر و پشت میز نشنینی گره خورده اند. اول از همه سعی کنید درباره مواردی مثل ارگونومی پشت میز نشینی و یوگای پشت میز اطلاعاتی کسب کنید. ثانیا در فاصله های زمانی مشخص و پیش از آن که خسته شوید یکی دو دقیقه از سرمیز خود بلند شوید. تمرینات رفع خستگی چشم و یوگای پشت میز را انجام بدهید سپس مجددا به کار بازگردید.

نوشیدن آب به میزان کافی می تواند از خستگی و کندی شما جلوگیری کند. اگر زمان زیادی برای وعده های غذایی ندارید خوردنی ها کوچک و مفید مثل آجیل را روی میز کار خود بگذارید و از تخلیه انرژي تان جلوگیری کنید.

۵. از سیستم های مدیریت پروژه کمک بگیرید

اگر تعداد پروژه ها و تسک هایتان زیاد و فرصت تان محدود است هرچه سریع تر در یکی از ابزارهای مدیریت پروژه مثل ترلو بورد تشکیل بدهید. و تمام وظایف ریز و درشت خود را به ترتیب اولویت و زمان تحویل در آن سازماندهی کنید. همانطور که در مقاله آموزش کارکردن با ترلو توضیح دادیم این ابزارها می توانند تا حد قابل توجهی سرعت و دقت کار را افزایش بدهند.

آموزش استفاده از ابزار ترلو

۶. از سیستم اولویت بندی استفاده کنید

برخی از کارهایی که در طول روز انجام می دهید، ضروری هستند یعنی باید انجام شوند. برخی دیگر فوری هستند یعنی باید در اسرع وقت یا مدت معلومی انجام شوند. برخی زمان بر هستند و برخی دیگر در زمان کوتاه تری انجام می شوند. برای هر یک از این فاکتور ها یعنی ضروری بودن، فوری بودن و زمان بر بودن امتیازی تعیین کنید. مثلا ضروری بودن را به ترتیب از حرف الف تا ت، فوری بودن را از یک تا ده و زمان بر بودن را با ستاره نشان بدهید. و در یک تقویم برنامه ریزی امتیازات تمام تسک هایتان را بررسی کنید.

سپس در هفته ها و روزها به تناسب، تعداد منطقی از کارهای ضروری، فوری و طولانی را انجام بدهید تا فشار در برنامه شما تنظیم شده باشد.

۷. روزتان را کش بیاورید!

تمرین کنید کار مفیدتان در یک روز را اندازه گیری کنید و سپس هر روز یک ربع ساعت به این ساعت کار مفید بیفزایید. ممکن است شما روزانه هشت ساعت در محل کار حاضر باشید اما ۵ ساعت بیشتر مفید کار نکنید. قهوه نوشیدن های مکرر، سیگار کشیدن و صحبت های غیرضروری با همکارانتان می تواند وقت غیر مفید زیادی را به خود اختصاص بدهد. با فهمیدن این که کجا ها وقت زیادی خرج می کنید راحت تر می توانید از این هدر رفت ها جلوگیری کنید.

بعد از مدتی اگر روند اضافه کردن یک ربع ساعت را ادامه بدهید، ۲۴ ساعت روزتان تمام می شود! بنابراین هنگامی از اضافه کردن ربع ساعت دست بردارید که بدانید اختلاف ساعت حضورتان در محل کار و ساعات انجام کار مفیدتان به زیر یک ساعت رسیده است.

صادق باشید و اندازه گیری زمان هدر رفته را با دقت انجام بدهید.

۸. به روزرسانی ها را دنبال کنید

بسیاری از افراد چنان غرق در سخت کوشی می شوند که از اخبار غافل می ماند. و ممکن است ندانند چه اتفاقات جدیدی در دنیای مارکتینگ افتاده که آن ها را از طی بسیاری از مراحل بی نیاز می کند. صبح به صبح وارد خبرنامه تاس یا پلتفررم هایی شبیه به آن شوید و از به روزرسانی های دنیای دیجیتال اطلاع کسب کنید.

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

جمع بندی

با تمام تکنیک هایی که حالا بلدید بازهم فوت آخر کوزه گری در دستان خود شما و عمل کردن شماست. این مقاله راهنمای مدیریت زمان است نه جادوی آن! اگر سوالی در این باره در ذهن دارید که ما در تاس به آن پاسخی نداده ایم می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. در صورتی که تجربه مفید یا جالبی در این زمینه دارید می توانید از همین قسمت با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ می توانید روی همکاری تاس حساب کنید.

 

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!

پیام شما