کاربرد‌های شبکه اجتماعی توییتر و نقش مهم آن در بازاریابی موفق!

همه افراد به دنبال روش‌هایی برای بازاریابی موفق و پیشرفت در کسب و کار خود هستند و برای این کار در مورد شبکه‌های اجتماعی مختلف تحقیقات می‌کنند. یکی از پرکاربرد‌ترین شبکه‌های اجتماعی در بین کاربران دنیای اینترنت، شبکه اجتماعی توییتر است. در سراسر جهان تعداد کاربرانی که در توییتر به طور جدی فعالیت می‌کنند به …

بازاریابی-توییتر

همه افراد به دنبال روش‌هایی برای بازاریابی موفق و پیشرفت در کسب و کار خود هستند و برای این کار در مورد شبکه‌های اجتماعی مختلف تحقیقات می‌کنند. یکی از پرکاربرد‌ترین شبکه‌های اجتماعی در بین کاربران دنیای اینترنت، شبکه اجتماعی توییتر است. در سراسر جهان تعداد کاربرانی که در توییتر به طور جدی فعالیت می‌کنند به 335 میلیون نفر می‌رسد. همان طور که می‌دانید، این شبکه اجتماعی تاثیر گذار در ایران فیلتر می‌باشد، با این وجود بسیاری از کاربران ایرانی با ایجاد صفحه در آن و به تبادل اطلاعات می‌پردازند.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

شبکه اجتماعی توییتر یکی از قوی‌ترین شبکه‌های اجتماعی از نظر تأثیر گذاری بر افراد است. یکی از دلایلی که بر اهمیت توییتر می‌افزاید، حضور افراد صاحب سخن، سیاستمدار، شخصیت‌های معروف و مشهور در این شبکه اجتماعی می‌باشد. افرادی که از شهرت فراوانی برخوردار هستند، به واسطه توییتر کمپین‌های بزرگ تبلیغاتی تشکیل می‌دهند، که در آن‌ها فعالیت‌های خود و سایر کسب و کارها را به کاربران دنیای مجازی معرفی ‌کنند. تأثیرگذاری توییتر تا حدی رسیده است که بسیاری از پیام‌های آن را می‌توانید در شبکه اجتماعی اینستاگرام (برای مدیریت پیج اینستاگرام خود، می‌توانید بر روی کمک تیم حرفه‌ای تاس حساب کنید!) پیدا کنید.

در این مقاله می‌خواهیم درباره بازاریابی موفق با استفاده از توییتر صحبت کنیم. شما می‌توانید از طریق توییتر کسب و کار خود را به تعداد زیادی از کاربران این شبکه اجتماعی معرفی کنید. در ادامه این مقاله خواهید فهمید که کاربردهای توییتر چه تأثیری در کسب و کار و توسعه آن می‌گذارد. با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید.

شناخت شما از توییتر چقدر است؟ آیا در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنید؟

شاید درباره معنی کلمه توییتر TWITTER شنیده باشید، توییت یا TWEET نام پرنده‌ای است که در کارتون LOONEY TUNES وجود داشت. وظیفه این پرنده انتقال پیام از نقاط مختلف به افراد بود، کاری که دقیقاً کاربران فعال در توییتر انجام می‌دهند. با گذشت زمان و استفاده مداوم از واژه TWEET، این کلمه در زبان انگلیسی، معنی به اشتراک گذاری محتوا یا پست متنی را به خود اختصاص داد.

توئیترمارکتینگ-موفق-چگونه-است؟آیا می‌دانید توییتر از چه سالی شروع به فعالیت کرد؟ کسی که توییتر را به جهان معرفی کرد، کسی نبود جز جک دروسی مدیر عامل این شبکه اجتماعی، که در روز 22 مارس سال 2006 نخستین توییت را به ثبت رساند. با راه اندازی توییتر، کاربران آن به طور چشم‌گیری افزایش یافت. به طوری که تنها در مدت زمان شش ماه چیزی حدود 100 میلیون اکانت در این شبکه اجتماعی فعال بودند. به علت تعداد توییت فراوانی که منتشر می‌شد، سال 2013 توییتر را به عنوان مهم‌ترین شبکه اجتماعی در فهرست بهترین وب‌سایت‌ها قرار دادند. در آن زمان توییتر یکی از 10 وبسایت پرکاربرد در جهان معرفی شد. از گذشته تا به الآن بسیاری از افرادی که به دنبال بازاریابی موفق و تأثیرگذار بودند، از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کردند.

چگونگی متن محتوا در توییتر

در توییتر شما بعد از تولید محتوا و نوشتن متن مورد نظر خود، می‌توانید از طریق دکمه توییت TWEET، متن خود به اشتراک بگذارید. بیشترین متنی که کاربران می‌توانستند در صفحه خود به اشتراک بگذارند، 140 کاراکتر بود. البته در نسخه‌های بعدی این نرم افزار و در سال 2017، تعداد کاراکترها در متن افزایش دو برابری پیدا کرد. اغلب زبان‌های مهم دنیا قابلیت توییت کردن پست را با بیشتر از 140 کاراکتر داشتند و کشور‌های مهم آسیای شرقی یعنی ژاپن، کره و چین از این امکان محروم بودند.

یکی از روش‌های تاثیر گذار در توییتر برای بازاریابی موفق، توییت کردن پست‌های جذاب و با کیفیت است. برای توییت کردن نوشته‌هایی که بیشتر از 280 کاراکتر هستند، می‌توانید آن را در توییت‌های جداگانه ای ارائه دهید. به این روش در اصطلاح توییتری، رشته توییت می‌گویند.

کاربرد توییتر و لینک سازی در این شبکه اجتماعی

لینک سازی در شبکه‌های اجتماعی یکی از پرکاربرد‌ترین و مهم‌ترین روش‌های بازاریابی موفق است. ممکن است بخواهید محتوا‌ها و متن‌های سایت و اطلاعات محصولات خود را برای سایر کاربران منتشر کنید، برای این کار کافیست در توییتر خود لینک پست مورد نظر خود را به اشتراک بگذارید. در انتشار پست‌هایی که می‌خواهید در کنار آن‌ها از لینک استفاده کنید، توجه داشته باشید، که لینک‌ها به عنوان تعداد کاراکترها به حساب نمی‌آیند. دامنه ای توییتر توسط آن لینک‌های شما را کوتاه نشان می‌دهد، دامنه  t.co  می‌باشد. دامنه t.co تنها به شبکه اجتماعی توییتر تعلق دارد.

بازاریابی موفق در توییتر با تولید محتوا تصویری

توییتر به شما این امکان را می‌دهد، تا با اشتراک گذاری عکس‌های مرتبط با کسب و کار خود نظر کاربران را جلب کنید. شما مجاز هستید در توییت‌های خود از یک گیف یا حداکثر چهار تصویر استفاده کنید. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم، با اپلیکیشن موبایل عکس‌های مورد نظر خود را توییت کنید. در انتخاب تصاویر باید دقت زیادی داشته باشید، زیرا کاربران با دیدن تصاویر درک بهتری از کسب و کار شما خواهند داشت.

مهم‌ترین کاربرد توییتر، تولید محتوای ویدیویی

مهم‌ترین-کاربرد-توییتر،-تولید-محتوای-ویدیویییکی دیگر از کاربردهای توییتر برای تبلیغات موفق و اصولی، آپلود کردن ویدیو در رابطه با کسب و کار شما است. برای تهیه فیلم نیازی به هزینه زیاد و تجهیزات پیشرفته نیست. شما با استفاده از دوربین فیلم برداری موبایل خود می‌توانید، ویدیوی با کیفیت و تأثیرگذاری مرتبط با کسب و کار خود ضبط نمایید. در تولید محتوای ویدیویی باید دقت کنید که زمان ویدیو نباید بیشتر از دو دقیقه و بیست ثانیه باشد.

توییتر ویدیوهایی که از زمان استاندارد خود بیشتر شده باشد را کوتاه می‌کند. البته برای به اشتراک گذاری ویدیوهای طولانی خود می‌توانید آن‌ها را در رسانه‌هایی مانند آپارات، یوتیوب و … به نمایش بگذارید و لینک مرتبط با آن را به همراه محتوای متنی در شبکه اجتماعی توییتر، توییت کنید. توجه داشته باشید که تولید محتوای ویدیویی تأثیر مهمی در بازاریابی موفق دارد، کاربران زیادی هستند که زمان کافی برای مطالعه محتوای متنی ندارند، آن‌ها تماشای ویدیوهای جذاب را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند. اگر کسب و کار شما برای معرفی نیاز به پخش زنده دارد، توییتر این امکان را برای شما فراهم کرده است، تا به صورت زنده تبلیغات خود را برای کاربران به نمایش بگذارید.

ارتباط با کاربران رمز بازاریابی موفق

بسیاری از افرادی که شبکه اجتماعی توییتر را برای تبلیغات کسب و کار خود انتخاب می‌کنند، به واسطه برگزاری نظر سنجی و ارتباط اثربخش با کاربران است. شما برای ایجاد نظر سنجی می‌توانید، سوالات و پاسخ‌های مورد نظر خود را برای کاربران مطرح کنید، بعد از این مخاطبان شما با بررسی سوال و گزینه‌های مطرح شده، یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند.

نتیجه‌گیری: توسعه کسب و کار و بازاریابی موفق

نظر شما درباره کاربردها و مزیت‌های توییتر چیست؟ آیا از طرفداران خاص صفحات توییتری هستید؟ چه تجربه‌ای در استفاده از این شبکه اجتماعی دارید؟ توییتر برای شما فواید بسیار زیادی دارد، همان‌طور که اشاره کردیم. هدف از وجود شبکه‌های اجتماعی ایجاد ارتباط است که توییتر این امکان به بهترین شکل برای شما مهیا کرده تا شما با ایجاد صفحه و استفاده درست همراه با استراتژی از آن بتوانید، کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید. با ارائه اطلاعات کامل و دقیق در بخش پروفایل، میان خود و مخاطبان اعتماد سازی کنید و اعتبار برند خود را افزایش دهید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید