آینده ی طراحی UI – ساده و دوستانه!

آینده ی طراحی UI – ساده و دوستانه!

فردای طراحی UI چگونه است؟ در چند سال  آینده، شاهد ترند های ادامه دار برای ساده سازی طراحی UI  های مختلف در اپلیکیشن ها و وب سایت ها خواهیم بود. این اتفاق به دو دلیل رخ می دهد: [dt_highlight color=”” text_color=””E13A16 =””]ما چگونه تکنولوژی های جدید را درک می کنیم و چگونه با آنها تعامل …

۱ دی ۱۳۹۹

فردای طراحی UI چگونه است؟

در چند سال  آینده، شاهد ترند های ادامه دار برای ساده سازی طراحی UI  های مختلف در اپلیکیشن ها و وب سایت ها خواهیم بود. این اتفاق به دو دلیل رخ می دهد:

  1. [dt_highlight color=”” text_color=””E13A16 =””]ما چگونه تکنولوژی های جدید را درک می کنیم و چگونه با آنها تعامل داریم؟[/dt_highlight]

  2. [dt_highlight color=”” text_color=””E13A16 =””]رشد ارتباطات دوستانه و انسانی بیشتر با نرم افزار ها[/dt_highlight]

 قدم به قدم جلو می رویم!

 1. انقلاب سادگی

ما در جهانی غنی از اطلاعات زندگی می کنیم، بنابراین برای طراحی UIهای مدرن کاملا طبیعی ست که از پیچیدگی ها دوری کنند. ساده سازی که ما انجام می دهیم(و انتظار داریم که کاربران ما هم انجام بدهند) به ما این اجازه را می دهد که از تلف شدن وقت جلوگیری کنیم و زمان خودمان را برای سایر امور متمرکز کنیم. ما از نظر زمان محدود هستیم، کم کردن تصمیمات که هر روز می گیریم می تواند کیفیت زندگیمان را بهتر کند.

تجارت الکترونیکی یک مثال واضح و قابل درک در این موضوع است، امروزه دیگر نیازی به حمل کردن پول نقد یا کارت عابربانک برای خرید نداریم، با ضربه ساده، همه چیزهای مورد نیاز خود را از یک وبسابتی که طراحی UI  قابل فهمی دارد به راحتی خریداری می کنیم. از سفارش غذا تا  ماشین را می توانیم آنلاین انجام بدهیم. این بحث جدیدی نیست- ما هم اکنون هم انقلاب سادگی را تجربه کرده ایم، ما همه چیز را راحت تر، ساده تر، امن تر می خواهیم.

[dt_highlight color=”” text_color=””E13A16 =””]به همین خاطر است که گفتم ما تکنولوژی را درک کردیم. یک طراحی UI  باید به صورتی باشد که سریع ترین و ساده ترین روش برای حل کردن مشکلات شما باشد، همچنین در کمترین زمان راه حل های دقیق مورد نیاز را برای شما انجام دهد.[/dt_highlight]

 این موضوع چه ربطی به طراحی  ux /UI دارد؟

 • فرم های طولانی موجب هدر رفتن زمان می شود. هیچ کس دوست ندارد به جای استفاده از یک طراحی UI کارآمد و سریع در یک وبسایت خرید آنلاین، از فرم های طولانی  وخسته کننده برای پر کردن اطلاعات شخصی استفاده کند. خیلی ازافراد در حال حاضرهم اطلاعات زیادی در صفحه های اجتماعی خودشان دارند که با کلیک کوچک می توانیم همه ی آنها را در اختیار داشته باشیم. یکپارچه سازی شبکه های اجتماعی این روند را ساد ه تر کرده است.
 • پرداخت امن با چند ضربه. ابزار های شناخته شده ای مثل Apple pay، PayPal، Android Pay به زودی اولین  گزینه طراحیUI های منتخب بین کاربران می شوند. بهتراست که در طراحی UI  دکمه دقت کنید که مراحل استفاده از اپ ها کاملا قابل مشاهده باشند.
 • طراحی متون.  بهترین طراحی UI  در این مورد برای زمانی ست که اگر کاربر متنی را جستجو کرد،  در صورت نبودن متن، مطالبی ثانویه برای نمایش دادن به کاربر طراحی شده باشد. کلید طراحی متون موفق فقط این نیست که چیزی که کاربر انتظار دارد را به آنها نشان بدهیم، بلکه در مورد ارائه راه حل برای مشکلاتی است که کاربران نمی دانستند دارند.
 • فضای بیشتر موارد کمتر. تب بار با 4 گزینه خوب است، اما با 3 یا کمتر خیلی بهتر است. اگر ساده ترین طراحی UI را استفاده کنیم، ساختار محتوا کارآمدتر و مشخص تر خواهد بود. اکشن های ضروری را در یک طراحی بهبود بخشید و بقیه را جا به جا کنید-هر چیزی که کاربر بیش از یک یا دوبارازآن استفاده نمی کند را به یک نماد تنظیمات یا به قسمتی که دیده نمی شود منتقل کنید.

برای تغییر ظاهر وب سایت خود یا بهتره مندی از خدمات UI  می توانید از خدمات طراحی ui  تاس استفاده کنید

 1. انسان ها – تعاملات نرم افزاری

 روزی می رسد که ما همانطور که به اجسام مادی حس داریم، به نرم افزار ها هم حس پیدا کنیم. حتی در عصر حاضر هم اپلیکیشن هایی طراحی شده اند که به هر طریقی قابل تعامل با ما هستند به طور مثال:lark ، penny  حتی  الکسا.

ما در حال ترک روش های قدیمی برای تعامل هستیم، کلیک، کلیک،کلیک…، در عوض می توانیم از مکالمه با افراد مختلف در یک نرم افزار لذت ببریم. در حال حاضر، ما سیری را به استفاده از میانبرها  برای دستیابی به اطلاعات مورد نیاز خودمان در پیش داریم.

این موضوع چه ربطی به طراحی  UX /UI داره؟

 • حقیقتا گمان می کنیم که آینده طراحی UI دیگر وجود نداشته باشد، یا بسیار کم شود. در حالی که ذات انسان سازگاری بیشتری با محتوای تصویری دارد، پس ما به طراحی UI  نیاز داریم. اگرUI نبود ما ساده سازی را درک نمی کردیم. چیزی مثل کیبود-که یک اصل مهم است- ممکن است به یک ورودی ثانویه تبدیل بشود. اپلیکیشنی را تجسم کنید که یاد بگیرد به جای ما تصمیم بگیرد و یا مثل ما فکر کنه و یا…
 • ایموجی ها تنها شروع بازی هستند. نرم افزار های مثل الکسا و سیری- به شخصیت های متنوع و زیادی احتیاج دارند. مکالمات آینده ما پر از مجموعه شکلک ها خواهد شد. در دنیایی با طراحی UI های ساده، راحت- دیدگاهی دوستانه و در نهایت انسانی ایجاد میکند.

نتیجه:

بدون شک این دوران هیجان انگیز برای بسیاری از ما وجود دارد. این در صورتی است که برای بسیاری از افراد دیگر، این دوران به دلایل مختلف مشکل ساز خواهد شد. من معتقدم که اصلاح و ساده سازی در طراحی UI  قطعا تاثیرات مثبتی به جا خواهد گذاشت. به نظر من، ارزش واقعی تکنولوژی و طراحی این است که چگونه می تواند کیفیت زندگی را بهبود ببخشد.

و ما همیشه باید در هر موضوعی این تفکر را در طراحی های مختلف پیاده کنیم.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ