راهنمای قدم به قدم برای طراحی مجدد یا همون ری دیزاین!

چک لیستی از کارهایی که باید در زمان ری دیزاین انجام بدهید. فرایند های که در این مقاله به تشریحش می پردازیم مربوط به ری دیزاین (طراحی سایت یا محصول مجدد) در هر زمینه ای است – از یک ویژگی  تا تغییر سطع نمایش کامل یک برنامه. این توصیه ها به شما کمک خواهند کرد …

redesign

چک لیستی از کارهایی که باید در زمان ری دیزاین انجام بدهید.

فرایند های که در این مقاله به تشریحش می پردازیم مربوط به ری دیزاین (طراحی سایت یا محصول مجدد) در هر زمینه ای است – از یک ویژگی  تا تغییر سطع نمایش کامل یک برنامه. این توصیه ها به شما کمک خواهند کرد که از به دام افتادن مشکلات دور شوید تا به رشد سریع نزدیکتر شوید. و براساس تجربه ما از صدها طراحی مجددی  که انجام شده،باید به خاطر بسپارید که دراین مسیر مشکلات و دست اندازهای زیادی وجود دارد که نباید شما را از پا در بیاورد. با ما همراه باشید تا بهترین راه حل ها را در این زمینه پیدا کنید.

 

به دنبال یک هویت بصری بی نظیر هستید؟
ما هویت برند شما را به بهترین شکل خلق خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

تغییر یک رویداد نیست، یک رونده!

بگذارید  مسئله ای را از همین اول روشن کنیم:  این مقاله یه راه تضمین شده و اساسی برای موفیقت نیست. امروزه طراحی یک محصول، فرایندی سفت و سخت ایجاد کرده که پیروی از این فرایند در هر موقعیتی، هم غیرممکن و هم غیر منطقی است. ما باید چابک و سریع عمل کنیم، لازمه این کار این است که یک طرح کلی برای برنامه ریزی دقیق از فرایند کلی طراحی داشته باشیم. اگر نتیجه راضی کننده نبود می توانید برگردید و بررسی کنید که کدام قسمت را اشتباه رفته اید. اگر کارها را با بی نظمی انجام دهید شکی نیست که نتیجه هم الله بختکی باشد.

بهترین راه شروع فرایند ری دیزاین، استفاده از مدل فرایند دبل دایموند(double diamond) است، که با 4 مرحله اساسی به شما در پیدا کردن راه حل و بررسی برای ری دیزاین کمک می کند.

  • درک — ایجاد درک از حس کاربر
  • تعریف — شناسایی جریان های کلیدی، چالش ها و نقطه ها
  • کشف — ایده ها، کمترین استفاده تکنولوژی در یک طرح
  • اجرا — طراحی، آزمایش و اجرای عملی

double diamond

[dt_highlight color=”” text_color=”” FA8072=””]یک ری دیزاین یا طراحی مجدد هیچوقت واقعا انجام نمی شود،بلکه تلاشی مستمر برای مرتبط نگه داشتن تجربه ها است.[/dt_highlight]

با هنجارهای مشترک شروع کنید.

به عنوان یک طراح، نقش شما این است که همه کاربران را به  درک مشترک برسانید تا به یک هدف مشترک متحد شوند. ابتدا، با سرمایه گذار مصاحبه کنید تا متوجه شوید که راز آنها برای موفقیت در این کسب و کار چیست و در چه بازه زمانی به این موفقیت رسیده اند. انتظارات آنها را در مورد ظاهر و احساس، عملکرد و هدف کاربر بپرسید. مصاحبه با تیم پشتیبانی هم ایده خوبی برای جمع آوری اطلاعات در مورد مسائل مشکل ساز است.

فراموش نکنید که هدف اولیه خود را به روی کاربران بگذارید. به موارد پایین دقت کنید:

  • چرا این طرح را علی رغم تمام طرح های موجود انتخاب کرده اید؟
  • چه چیزی را در مورد محصول یا طرح،جریان ها و ویژگی ها بیشتر دوست دارید؟
  • با کدام قسمت طرح بیشتر از همه مشکل دارید؟

در سطع بالاتری قبل از تجربه هر چیزی، باید بدانید که چه کسی در حال انجام چه کاری است؟ چرا و چگونه این کا را انجام می دهد؟

ابزارهای زیادی برای تقشه برداری از ذهن وجود دارد که می تواند به شما در ساختار و جمع آوری اطلاعات برای ری دیزاین کمک کند.

 

به دنبال یک هویت بصری بی نظیر هستید؟
ما هویت برند شما را به بهترین شکل خلق خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

هر چیزی را بدون سوال پرسیدن قبول نکنید.

به یاد داشته باشید که، هدف شما گوش کردن، ضبط کردن افکار و پیشنهادات دیگران است، اما آن ها را فقط به عنوان پیشنهاد و انتقاد قبول کنید نه حقیقیت محض در مورد طرحتان. در آخر شما هستید که باید اختلال ها از فیلتر رد کنید تا بتوانید به آن چیزی که می خواهید برسید.

کارهایی که باید انجام بدهید را برنامه ریزی کنید.

فعالیت های زیادی وجود دارد که باید برای درک بهتر کاربر انجام بدهید، حتی برای انجام فعالیت های کوچک هم نمی توانید زمانتان را کنترل کنید؟  تنها کار اساسی که باید برای رفع این مشکل انجام بدهید: نوشتن کارهای که باید انجام بدهید و لیست بندی آنها بر اساس اولویت است. این کار به درک انگیزه ها و انتظارات کاربر کمک خواهد کرد.

to do list

ساختارشکنی در طراحی موجود

یکی از اولین مشکلاتی که طراحان در زمان ری دیزاین مرتکب می شوند این است که طرح فعلی شان را کاملا نادیده می گیرند. بدترین کاری که می توانید در این قسمت انجام بدهید این است که طراحی فعلی را کنار بگذارید و یک روش جدید براساس اولویت های شخصی خودتان ایجاد کنید.

فراموش نکنید که هدف شما از ری دیزاین، بررسی دقیق تر طراحی فعلی، تلاش برای درک نحوه کار آن است.

تجزیه و بررسی مجدد

علاوه بر توجه و تمرکز به بعضی از حوزه های کلیدی، شما باید به عملکرد طراحی هم دقت کنید. خوب از اونجایی که ما در حال انجام ری دیزاین هستیم، می توانیم بدون نیاز به قضاوت های شخصی و ذهنی، تجزیه و تحلیل ها را از طراحی قبلی بیاموزیم.

بررسی رقبا

یکی از اولین و مهم ترین سوالاتی که قطعا به ذهن شما میاید این است که، بقیه چه کاری انجام می دهند؟همانطور که مشتریان شما بین محصولات شما و محصولات جایگزین شما باید انتخاب کنند، شما هم باید تجربه ای که با استفاده از محصول یا برنامه شما به دست می آوردند را بررسی کنید. زمانی که دارید به بررسی رقابت های مستقیم یا غیر مستقیم رقبا خود می پردازید، به دنبال وجه اشتراک، نقاط ضعف، جریان های مشابه آنها باشید. یک تجربه استاندارد را برای خودتان دراین زمینه تعریف کنید.

competitive

بیشتر از حد کشف کنید.

ایده های تازه و اکتشافات تنها با بررسی رقبا پیدا نمی شوند. وقتی همه دارند به هم نگاه می کنند و مراقب هم هستند، تنها چیزی که به دست می آورید این است که چگونه استاندارد باشید. برای الهام گرفتن، از چارچوب امن خود فراتر بروید. برای موفق شدن در ری دیزاین باید بتوانید مشکلاتی که دیگران حل نکرده اند را با پیدا کردن ایده های جدید حل کنید.

شناسایی مشکلات موجود در طراحی

زمانی که همه چیز را واضح  و کامل  با داده ها موجود بررسی کردید، می توانید مناطق اصلی و مشکل ها را در طراحی موجود شناسایی کنید. این مشکلات می تواند شامل مشکلات کاربری، جریان های بصری، ناسازگاری ها، الگوهای نادرست یا راه حل های عجیب و غریب بدون هیچ منطقی باشد.

فرصت های ارتقا رو پیدا کنید.

زمانی که مشکلات را پیدا کردید، قدم بعدی پیدا کردن بهترین و سریع ترین راه حل است. تحقیقات رقابتی و اکتشافات باید به اندازه کافی براتان الهام بخش باشد.

think

اول از طراحی بر روی کاغذ شروع کنید.

طرح های دستی روش عالی برای شروع بارگیری برخی از ایده ها از سر شما به دنیای فیزیکی هستند. شما می توانید از تکنیکی به نام crazy eights sketting  استفاده کنید تا خودتان را مجبور کنید در8 دقیقه هشت ایده تولید کنید. این روشی عالی برای خارج کردن ایده های عجیب غریب است. خیلی از ایده های که از طرحی دستی بیرون می آیند  منحصر به فرد و خلاقانه هستند.

اگر ری دیزاین خود را با کاربران آزمایش نمی کنید،دارید وقت خود را تلف می کنید.

به همین سادگی. خیلی از کسانی که طراحی های ناموفقی داشته اند با اعتماد به نفس می گفتند که بهتر از کاربران می دانند و کاربران نیازهای خودشان را نمی دانند. این موضوع تنها در مواقع خاص درست است.

فراموش نکنید چیزی که ری دیزاین می کنید تنها برای کاربران است.

به دنبال یک هویت بصری بی نظیر هستید؟
ما هویت برند شما را به بهترین شکل خلق خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید