استفاده از نقشه ذهنی برای طراحی UX!😍

می دانستید برای شروع طراحی UX به نقشه ذهنی نیاز دارید؟ اگر مشتاق این هستید ک بفهمید چه زمانی از روش های طراحی استفاد کنید یا به نقشه دانش طراحی UX علاقه دارید،  در این مقاله نقشه ذهنی را که برای ایجاد یک طراحی UX موفق نیاز دارید توضیح می دهیم. ادامه این مقاله توضیح …

mind map

می دانستید برای شروع طراحی UX به نقشه ذهنی نیاز دارید؟

اگر مشتاق این هستید ک بفهمید چه زمانی از روش های طراحی استفاد کنید یا به نقشه دانش طراحی UX علاقه دارید،  در این مقاله نقشه ذهنی را که برای ایجاد یک طراحی UX موفق نیاز دارید توضیح می دهیم. ادامه این مقاله توضیح مفصلی از این نقشه است. نموداری که مراحل متعدد برای یک طراح Ux است، به طراحان این اجازه را می دهد تا در هر مرحله از سفر، انگیزه ها و نیاز های کاربر را بفهمند و راه حل های مناسب برای هر یک از اونها را ایجاد کنند.

چرا؟

چرا باید نقشه درست کنیم؟ اگر بخواهم ساده و مختصر توضیح بدهم،باید بتوانیم نقاط را به طور سیستماتیک به هم متصل کنیم. در زندگی روزمره طراحی، ما مهارت ها و روش های زیادی را تمرین می کنیم- بعضی از آنها مفید هستند بعضی ها هم نه. ما به یک برگه راهنما در مورد “چه زمانی چه چیزی را استفاده کنیم” نیاز داریم. و یک تمرین ذهنی می تواند به شما در این موضوع کمک کند. همچنین اینکه بر تمام روش های مورد نیاز در طراحی UX  نیز مروری خواهیم داشت.

systematically point

چگونه؟

چگونه شروع کنیم؟ابتدا، فرایندهای طراحی را شناسایی کنید. برای مثال فرایند طراحی من شامل: فهمیدن، تعریف کردن، ایده پردازی، اجرا کردن، اعتبار سنجی است. روش های موجود برای استفاده وجود دارد برای مثال:  این مدل lean ux ، یه نوع روش طراحی است که از 3 مرحله تشکیل شده است. بعد ازنوشتن فرایند های طراحی باید مهارت ها و روش های که در هر فرایند متناسب است را بکشید. از همه مهم تر، یک طراح Ux  خود را درهر مرحله از فرایند درگیر می کند.

lean ux

نقشه ذهنی چیست؟

نقش ذهنی شامل روش ها، مهارت ها و دانش است. نه به عنوان طراحی ux  بلکه با عنوان هر طراحی، باید فناوری در تجارت، مهارت های ارتباطی و .. را بدانیم.

  1. درک

در مرحله درک، ما باید خودمان را به جای کاربران و مخاطبان یا مشتریان بگذاریم، و به مواردی مثل علایق، سلایق، زمینه نیازها، نقاط قوت،متن هاو …غیره را بپردازیم. درهمین حال هم، درباره کسب و کار می آموزیم: پول ساز ترین مدل کدام است؟ معیار های موفقیت در این تجارت چگونه سنجیده می شود؟چه چالش های را در پیش داریم؟ در چه چرخه ای از محصولات قرار داریم؟

  1. تعریف

در مرحله تعریف، ما با تیم کارمی کنیم، مخصوصا با مدیرمحصولات برای کشف مشکلات و فرصت ها.  توانایی جمع آوری تمام مشکلات و ترکیب کردن ورودی های خوب و بد و تبدیل آن ها به یک فرصت بسیار مهم است.

  1. ایده پردازی

در طراحی Ux ، به ایده های می رسید که هم برای کاربران هم برای تجارت یک موقعیت برد-برد ایجاد کند. از تک تک افراد تیم خود در این مرحله دعوت کنید تا با تخصص های خاص خودشان دراین مرحله شریک شوند. حتی می توانید از طوفان فکری استفاده کنید، همانطور که در بسیاری از شرکت ها برای ایده پردازی در انواع طراحی ها یا برای حل مشکلات از طوفان فکری استفاده می کنند. مطمئن شوید که ایده ها برنامه ریزی شده و به روی محصول نهایی پیاده سازی می شوند. همچنین، به چگونگی انداز گیری موفیقت هم بپردازید.

brainstorming

  1. اجرا

در این مرحله طراحی ux، باید به ساخت و برقراری ارتباط بپردازید . دانش نظری و تئوری پایه و اساس این مرحله است، همدلی با کاربر امری ضروری است چراکه بازخورد توسعه دهندگان و دیگران به شما کمک می کند که به موفیقت برسید. سازماندهی و برنامه ریزی  جلسات و ارائه اطلاعات مربوط به طراحی Ux  بین توسعه دهندگان همیشه مفید بوده است.

  1. اعتبار سنجی

در مرحله اعتبار سنجی جنبه های کلیدی محصول مشخص می شود. اینکه چه چیزی است؟ برای چه کسانی است؟ چگونه استفاده می شود؟ اعتبارسنجی به تیم در مورد آنچه محصول در آینده خواهد بود کمک می کند.

داستان های مختلف، روش های مختلفی برای اعتبار سنجی دارند. علاوه بر مباحثی که قبلا پیش بینی کرده اید، به سایر معیارها برای گرفتن بازخوردهای خوب نیز توجه کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که مطالعه کیفیت طرح بخشی از روند اول است. هیچ وقت بعد از اعتبار سنجی پیگیری را فراموش نکنید. چه کارهایی برای پیشرفت لازم است؟ فرصت ها و ایده های جدید چه چیزهای هستند؟ آیا به اعتبار سنجی بیشتری نیاز ندارید؟

[dt_highlight color=”” text_color=”” FA8072=””]پس، ایجاد نقشه ذهنی خودتان را شروع کنید! به اینکه چه چیزی را در چه زمانی استفاده کنید و هر روز به توسعه نقشه تان فکر کنید.[/dt_highlight]