3 راه تولید محتوای جذاب چیست؟

3 راه تولید محتوای جذاب چیست؟

چگونه محتوایی تولید کنیم که خوانده شود!؟ اگر شما بلاگر هستید یا تولید محتوای آنلاین انجام می دهید، قطعا هدفتان به اشتراک گذاشتن محتواهایتان است. حتی اگر شما تمام زمانتان را صرف تولید محتوا کنید و همه حواستان را به این کار بدهید ، باید به این نکته هم توجه کنید که دنیای بازاریابی محتوا …

۲۸ آذر ۱۳۹۹

چگونه محتوایی تولید کنیم که خوانده شود!؟

اگر شما بلاگر هستید یا تولید محتوای آنلاین انجام می دهید، قطعا هدفتان به اشتراک گذاشتن محتواهایتان است. حتی اگر شما تمام زمانتان را صرف تولید محتوا کنید و همه حواستان را به این کار بدهید ، باید به این نکته هم توجه کنید که دنیای بازاریابی محتوا و تولید محتوا همیشه پر از رقیب های قدر و سر سخت است.

پس باید  در این زمینه حرفه ای و هوشمند باشید. برای اینکه محتوای جذاب و موفق تولید کنید که بازدید کنندهای زیادی داشته باشد، باید از اصول و قواعد تولید محتوا استفاده کنید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

با این حال، علی رغم هر توصیه ای که خیلی از متخصصین تولید محتوا ارائه کرده اند، خیلی از بلاگرها نمی توانند مخاطبان خودشان را افزایش بدهند. همین باعث می شود که آنها نا امید و خسته بشوند و به سرعت از این کار دست بردارند.

خب، یک بلاگر ناامید چه کارهای باید انجام بدهد؟!

مطالبی که در ادامه می خوانید، چند راه برای تولید محتوای تاثیرگذار و موفق است. امیدوارم به شما کمک کند که راه درست و اشتباهی که می روید را شناسایی کنید.

  • به روی خواننده تمرکز کنید.

آدم هایی که اینترنت گردی می کنند، یا به دنبال مسائل جدی و انجام تحقیقاتشان هستند یا هم اینکه بر طبق عادت به دنبال راهی برای گذراندن زمانشان میگردند . به عادت های خودتان فکر کنید. شما معمولا یا برای تفریح یا یادگیری مطالب جدید یا تحقیق در اینترنت جست و جو میکنید.

زمانی که تولید محتوا می کنید، هر چقدر که نویسنده ماهری باشید، باید تمرکز خودتان را بر روی خواننده بگذارید. به این فکر کنید که محتوای شما چه ایده یا نظری را برای خواننده ایجاد می کند.

این که مخاطبتان چه حسی پیدا می کند خیلی مهم است، آیا از محتوای شما لذت برده است؟ یا احساس می کند که شما قصد فروش محصولی را دارید؟ مخاطبین می توانند برنامه های پنهان شما را به راحتی حدس بزنند.

خودتان را جای خواننده بگذارید، از دیدن پاپ آپ های تبلیغاتی لذت می برید؟  من هم نمی برم. همین موضوع برای عضو شدن با ایمیل هم صدق می کند. من قصد ندارم که به شما یادآوری کنم، اما من خودم از وبسایت هایی بازدید می کنم که به نظر خواننده احترام قائل می شوند و از تبلیغات سواستفاده نمی کنند.

[dt_highlight color=”” text_color=””E9967A=””]سعی کنید تولید محتوایی داشته باشید که خواننده به دنبال عضو شدن در وبسایت شما باشد و بتواند محتواهای جدید شمارا هم ببیند.[/dt_highlight]

FOCUS ON THE READER

  • اعتماد قبل از فروش می آید!

یک وبلاگ یا یک وبسایت با کیفیت،برای ایجاد پل اعتماد بین خواننده و شما آماده است. مردم می توانند فروشندگان معتبر را از چند فرسخی هم شناسایی کنند.

اعتماد و اعتبار حاصل صداقت، شغلی ثابت و پاسخگویی با احترام و صادقانه است. هیچ کدام از این موارد به آسانی به دست نمی آید. تمام اینها با گذر زمان و تلاش، به خواننده و مخاطب ثابت می شوند و لاغیر…

ضرب المثل انگلیسی جالبی وجود دارد که می گوید باید صبر داشته باشید، رم هم یک روزه ساخته نشد. یا به قول خودمان گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی!

  • نجوا کن، داد نزن!

یکی از دلایلی که گوگل موفق و درخشان شده است، طراحی هوشمندانه آن است. به جای شلوغ کردن صفحه اصلی با تعداد کمی از تبلیغات حواس ها را درگیر می کند.  فقط از  یک لوگو ساده و رنگارنگ در بالا صفحه جستجو استفاده کرده است، ساده و ظریف.

مطلب رو متوجه شدید؟ مهم نیست که تولید محتوای شما چقدر الهام بخش و خفن باشد، اگر صفحه ی شما شلوغ باشد، تبلیغات، پاپ آپ ها و .. باعث حواس پرتی می شود و نتیجه مثبتی ندارد.

سعی کنید که فضای سفید و ساده ای را برای قسمت بلاگ ها طراحی کنید که چشم و ذهن مخاطب را درگیر نکند.

یک وبلاگ یا وبسایت تمیز وساده طراحی کنید. مخاطب را با عنوان های جذاب، زیرعنوان های جالب و متنی با کیفیت گیر بندازید

نجوا کن، فریاد نزن ! مردم خواهان ظرافت و سادگی هستند، نه فرصت طلبی برای کسب درآمد.

  • به مردم امید بدهید!

محتوایی موفق است که بتواند مردم را به وجد بیارود. بهترین محتوا و داستان ها به نوعی مارا تحت تاثیر می گذارد. همه ما می توانیم با از دست دادن، عشق، بخشش، امید ارتباط برقرار کنیم. مهم نیست که تولید محتوایی که می کنید در مورد چه چیزی است، همین احساسات صادقانه را به کارتان تزریق کنید، می توانید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید.

غم، عصبانیت، فقر اقتصادی و مسائل این چنینی در دنیای بیرون زیاد وجود دارد. محتوای صلح آمیزی به اشتراک بگذارید که به مردم امید بدهد. امید به رشد شخصی بهتر، آینده ای بهتر، زندگی بهتر…

و در آخر محتوای معتبر بنویسید.

نوع نوشتن، کار هنری، موسیقی و چیزهایی از این قبیل تولید کنید که مردم را تقویت کند. تولید محتوای مثل مطالب آموزشی و دانستنی یا سرگرمی به بهبود زندگی مردم کمک می کند. این روشی است که باعث می شود مردم به محتوایی که تولید کردید اهمت بدهند و آن را بخوانند.

سعی کنید که مطالبتان را کمیاب و معتبر تولید کنید. به جای استفاده از مطالب تخیلی و مصنوعی در فضای مجازی، یک برنامه روتین و با نظم برای خودتان تنظیم کنید.

تولید محتوای معتبر داشته باشید. طراحی خودتان را ساده و صادقانه انجام بدهید، قلبتان را باز نگه دارید. با این روش ممکن است که شما ارتباط خودتان را برای خواننده هایی که تشنه مطالب با احساسات پاک و مهربونی هستند را بیشتر کنید.

امیدوارم از مطالب لذت برده باشید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ