شبکه اجتماعی پینترست چه ویژگی‌هایی دارد؟

شبکه اجتماعی پینترست چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی‌های پینترست و ماهیت این شبکه اجتماعی هنوز برای بسیاری از کاربران رسانه‌های مجازی شناخته شده نیست، اما کسانی که از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند، متوجه امکانات درجه یک و با کیفیت این رسانه هستند. بدون تردید می‌توان گفت پینترست بهترین رسانه اجتماعی برای افرادی است که به اشتراک گذاری تصاویر مختلف و بازاریابی …

ویژگی‌های پینترست و ماهیت این شبکه اجتماعی هنوز برای بسیاری از کاربران رسانه‌های مجازی شناخته شده نیست، اما کسانی که از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند، متوجه امکانات درجه یک و با کیفیت این رسانه هستند. بدون تردید می‌توان گفت پینترست بهترین رسانه اجتماعی برای افرادی است که به اشتراک گذاری تصاویر مختلف و بازاریابی از این طریق علاقه‌مند هستند. در حال حاضر تعداد کاربر فعال در این شبکه اجتماعی به 200 میلیون نفر می‌رسد. شبکه اجتماعی پینترست در سال 2017 به عنوان یکی از پلتفرم‌های توانمند و مؤثر در میان سایر رسانه‌های مجازی معرفی شده است.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

این پلتفرم توانمند مطابق با هر سلیقه‌ای می‌باشد و همه افراد می‌توانند در حوزه‌های مختلف از آن استفاده کنند. شما هم با مطالعه این مقاله قطعاً به حضور در پینترست علاقه‌مند خواهید شد. پس برای این که در مورد ویژگی‌های پینترست شناخت کافی داشته باشید، می‌توانید این مقاله را با دقت مطالعه کنید. در ادامه با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید.

منظور از ویژگی‌های پینترست و تعریف از این شبکه اجتماعی چیست؟

پینترست-مارکتینگ

همان طور که از نام این شبکه اجتماعی مشخص است، پینترست از دو واژه انگلیسی تشکیل شده، یعنی Pin و Interest که پین به معنای پونز و Interest به معنای علاقه‌مندی می‌باشد. پلتفرم پینترست شباهت خاصی به انواع تخته‌ها دارد و همین دلیلی برای نام گذاری این شبکه اجتماعی شده است. روی این تخته‌ها می‌توان تصاویر با موضوعات مختلف و لینک‌های مرتبط با آن‌ها را پین کرد یا چسباند. مطمئن باشید، جستجوی شما در پینترست بی نتیجه نخواهد ماند.

ایده پردازی و خلاقیت در شبکه اجتماعی پینترست به وفور یافت می‌شود، شما هر موضوعی را که بخواهید در پینترست وجود دارد. مهم‌ترین ویژگی پینترست، ارائه تصاویر مختلف و مرتبط با موضوعی است که شما آن را جستجو می‌کنید. هر یک از تصاویر پیشنهادی، شما را به موضوع مورد نظر خود بیشتر نزدیک می‌کند. شبکه اجتماعی پینترست تصاویر پیشنهادی را دسته بندی کرده، تا کاربران به ساده‌ترین شکل ممکن به آن‌ها دسترسی داشته باشند. برای استفاده بهتر از نتایج جستجوی خود در پینترست می‌توانید افرادی که موضوعات جستجوی آن‌ها با شما یکسان است را فالوو کنید.

تبلیغات در پینترست با پروفایل شخصی یا تجاری؟

شما هنگام ثبت نام در شبکه اجتماعی پینترست با سؤالاتی در مورد اطلاعات شخصی خود و جنسیت مواجه می‌شوید. این اطلاعات مربوط به ایجاد حساب کاربری شخصی می‌باشد. به همین دلیل باید توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید کسب و کار خود را در پینترست معرفی کنید و مهارت‌ها و سایت خود را در این فضا به اشتراک بگذارید، باید از ابزاری به نام Business Pinterest استفاده کنید. در ادامه این بخش از مقاله ویژگی‌های پینترست در مورد این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شما برای طراحی پروفایل اختصاصی کسب و کار خود دو راهکار دارید، اول اینکه برای ثبت نام در پینترست از طریق گزینه Create Business Account  وارد شوید، در این روش شبکه اجتماعی پینترست برای ثبت اطلاعات شما، عنوان کسب و کار شما و حوزه ای را که در آن به صورت تخصصی فعالیت می‌کنید را می‌خواهد.

دومین راهکار این است که اگر شما از قبل حساب کاربری شخصی طراحی کرده‌اید، امکان این که آن به صورت پروفایل بیزینس نشان دهید وجود دارد. شما از طریق Free Upgrade to Business Account می‌توانید این کار را انجام دهید. با تبدیل کردن حساب کاربری شخصی به تجاری یا شرکتی، می‌توانید در موقعیت‌های مختلف شغلی قرار بگیرید.

ویژگی‌های پینترست، این شبکه اجتماعی چه تفاوتی با سایر رسانه‌ها دارد؟

شاید تا بحال درباره مزیت‌های شبکه اجتماعی پینترست نسبت به دیگر رسانه‌های مجازی نشنیده باشید! تولید محتوا در پینترست مزایای خاص خود را دارد. حتی می‌توان گفت برخی از امکانات آن از شبکه اجتماعی بزرگی مانند اینستاگرام (شما می‌توانید برای مدیریت پیج اینستاگرام از کارشناسان تاس کمک بگیرید!) بیشتر است. شما از طریق پینترست می‌توانید تصاویر خود را در سایز‌های نا محدود و دلخواه به اشتراک بگذارید. امکان پین کردن تصاویر با بیشترین پیکسل‌ها در پینترست وجود دارد.

چگونگی تولید محتوا در پینترست

چگونگی-تولید-محتوا-در-پینترستهمچنین از نظر تولید محتوا پینترست برای شما مانعی ایجاد نکرده است و شما با استفاده از ابزارهای دیجیتال می‌توانید به صورت نامحدود تولید محتوا کنید. امکان لینک سازی و کال تو اکشن به واسطه پینترست و پین‌هایی که انجام می‌دهید برای شما فراهم است. شما می‌توانید برای فروش محصولات و ارائه خدمات کسب و کار خود، تصاویر آن را در صفحه شخصی یا شرکتی خود به اشتراک بگذارید و از این طریق لینک سازی کنید تا مشتریان به سایت مرتبط با کسب و کار شما راهنمایی شوند. منتشر کردن آگهی در پینترست برای ایرانیان به صورت رایگان امکان پذیر می‌باشد.

یکی از با ارزش‌ترین ویژگی‌های پینترست، این است که شما هر چیزی را که بخواهید، می‌توانید پیدا کنید. شما در بین 30 میلیارد پینی که توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده‌اند. می‌توانید از طریق پین‌های مختلف علاوه بر یافتن موضوعات جدید تر، به نتیجه دلخواه خود برسید. قابل توجه خانم‌هایی که علاقه دارند برای کسب و کار خود خدمات آنلاین در نظر بگیرند، طبق آمار بدست آمده، بیشتر از 80 درصد فضای پینترست در اختیار کاربران خانم می‌باشد. اگر شما هم در کسب و کار خود، بیشتر از مشتریان خانم برخوردار هستید، می‌توانید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید.

سخن آخر

در این مقاله به ارائه اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های پینترست پرداختیم. امیدواریم بتوانید در کنار سایر شبکه‌های اجتماعی، از پینترست هم استفاده کنید و از مزیت‌های فوق‌العاده آن بهره مند شوید. وجود انواع ایده‌ها و مهارت‌های مختلف در پینترست که به طور کاملاً حرفه‌ای کنار هم قرار گرفته‌اند، ویژگی‌هایی مانند امکان لینک دهی و تولید محتوای نامحدود باعث شده تعداد زیادی از کاربران و علاقه‌مندان به شبکه اجتماعی، با ساختن صفحه در این فضا فعالیت‌های آنلاین خود را به طور جدی پیگیری کنند. اگر می‌خواهید بازاریابی حرفه‌ای را تجربه کنید، حضور در پینترست را در اولویت کاری خود قرار دهید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید
مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ

پیام شما