برچسب‌ های وردپرس چه تاثیری دارند؟ (+شیوه استفاده)

همه افرادی که با حداقل اطلاعات با صفحات وب سر و کار دارند یا تولید محتوایی هر چند کوچک انجام داده باشند، حتماً واژه‌های تگ یا برچسب را شنیده‌اند. شما هم قطعاً شنیده‌اید که: بعد از بارگذاری محتواهای سایت تا جایی که امکان دارد باید از تگ استفاده کنید! اما این جمله باعث شده بسیاری …

برچسب‌ های وردپرس چه تاثیری دارند؟ (+شیوه استفاده)

همه افرادی که با حداقل اطلاعات با صفحات وب سر و کار دارند یا تولید محتوایی هر چند کوچک انجام داده باشند، حتماً واژه‌های تگ یا برچسب را شنیده‌اند. شما هم قطعاً شنیده‌اید که: بعد از بارگذاری محتواهای سایت تا جایی که امکان دارد باید از تگ استفاده کنید! اما این جمله باعث شده بسیاری از افراد از تگ و برچسب برداشت درستی نداشته باشند. کافیست به تعداد زیادی از سایت‌های ایرانی نگاه کنید، خواهید دید که استفاده نادرست از تگ‌ها و برچسب چه معایبی برای آن‌ها داشته است.  در ادامه این مقاله از مجله تخصصی آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس درباره تأثیرات برچسب‌ها و تگ‌ها صحبت خواهیم کرد و مطالبی را درباره چینش مرتب آن‌ها به شما ارائه خواهیم داد.

این مطلب را مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

منظور از برچسب یا تگ دقیقاً چیست؟ + کاربرد های آن

منظور-از-برچسب-یا-تگ-دقیقاً-چیست؟-+-کاربرد-های-آنبه شما پیشنهاد می‌کنم، اگر می‌خواهید برداشت درستی از تگ و برچسب داشته باشید، تا جایی که ممکن است توجهی به اصول سئو و صفحه اول گوگل نداشته باشید. در این مرحله شما تنها بر نقشه سایت متمرکز شوید. شما به عنوان یک طراح سایت حرفه‌ای برای این که مخاطبان شما به راحتی به محتواهای سایت دسترسی داشته باشند، آن‌ها به صورت کاملاٌ منظم دسته بندی می‌کنید.

دسته بندی موضوعات اصلی سایت

شما از طریق دسته بندی، موضوعات اصلی سایت را برای کاربران مشخص می‌کنید. طبیعتاً این موضوعات تا مدت تغییر نخواهند کرد. بنابراین تمامی محصولات و مقالات خود را در دسته‌های مرتبط با آن قرار می‌دهید. همه این فرآیند را باید از طریق منوی اصلی سایت خود انجام دهید. اگر دسته بندی سایت شما به درستی انجام بگیرد، دسترسی کاربران به محتواهای شما به راحتی امکان پذیر خواهد بود. آن‌ها می‌دانند برای مطالعه کدام موضوع باید چه دسته‌ای را انتخاب کنند.

در این جا توجه شما را به نکته‌ای مهم جلب می‌کنم! در فرآیند دسته بندی ممکن است، با محصولات و مقالاتی مواجه شوید که از نظر ویژگی یا موضوع نقطه اشتراک داشته باشند. مسلماً این گونه شباهت‌ها در دسته بندی‌های ما لحاظ نشده است. ولی اگر بتوانید محتواهایتان را از نظر شباهت و ویژگی‌های یکسان، تقسیم بندی کنید، خواهید دید که ساختار سایت و دسترسی مخاطبان به مطالب بهتر خواهد شد. حالا باید متوجه مفهوم تگ و برچسب شده باشید. کار بسیار ساده‌ای است، شما یک برچسب برای یکی از موضوعات اصلی ایجاد کرده و مطالب را بر اساس همان برچسب بارگذاری می‌کنید.

نقطه مشترک هشتگ ها و برچسب ها

صفحات در سایت به واسطه برچسب‌ها ایجاد می‌شوند و محتواهای مرتبط با موضوعات برچسب در آن صفحات بارگذاری می‌شوند. همان طور که در دسته بندی گفتیم، موضوعات به طور مجزا در کنار هم قرار می‌گیرند. تنها تفاوتی که میان دسته بندی‌های و برچسب‌ها وجود دارد، میزان اهمیت آن‌ها است. به طوری که در منوی بالای صفحه اصلی سایت، فقط دسته بندی‌ها قرار می‌گیرند. شما حتماً از آن دسته کاربرانی هستید که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت گسترده‌ای دارند، پس حتماً باید با کاربرد هشتگ ها آشنا باشید. دقیقاً هشتگ ها با مفهوم برچسب در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شوند و اما امکان دسته بندی آن‌ها مانند صفحات وب سایت وجود ندارد.

چگونه از یک برچسب به درستی استفاده کنیم؟

تا به این جای کار با ماهیت کلی و کاربرد برچسب‌ها آشنا شده‌اید. حالا می‌خواهیم با ارائه یک مثال به استفاده درست از تگ‌ها یا برچسب‌ها بپردازیم. با خواندن این مثال متوجه خواهید شد که استفاده درست از تگ‌ها، چگونه در شرایط مختلف تأثیر گذار هستند.

کارشناسی برچسب ها

شما با طراحی سایت و دسته بندی موضوعات، به مخاطبان نشان خواهید داد که هر مقاله به موضوع خاصی مرتبط می‌شود. به عنوان مثال سایت شما درباره تولید محتوا و آموزش آن است. طبیعتاً موضوعات آن بدین شکل دسته بندی می شوند: تولید محتوا، آموزش تولید محتوا، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، سئو و طراحی سایت.

وقتی که شما مقاله‌ای با عنوان طراحی لوگو تولید و آن را در سایت بارگذاری می‌کنید. بسیاری از کاربران که می‌خواهند از این خدمات استفاده کنند. این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهند. شما در اینجا تصمیم می‌گیرید، صفحه‌ای مجزا و اختصاصی برای این موضوع طراحی کنید، اما به این دلیل که این موضوع در بین سایر دسته بندی‌هایتان بسیار محدود می‌باشد. باید از ایجاد صفحه خودداری کنید. در چنین شرایطی، یک برچسب در نظر می‌گیرید و همه محتواهایی را که با موضوع طراحی یا طرحی سایت، مرتبط هستند را در آن تگ می‌کنید.

تگ ها چه مزیت هایی دارند؟

به نظر شما چرا استفاده از برچسب‌ها برای محتواهای سایت مؤثر است؟ ما برای این که مزایای کاربرد برچسب را به خوبی درک کنید، در قالب دو بخش آن‌ها را توضیح دادیم، در اولین بخش به مزیت‌هایی که برچسب از دیدگاه کاربر دارد پرداخته‌ایم و بعد از آن خواهید فهمید چه تأثیراتی بر سئوی سایت و افزایش ترافیک ورودی سایت دارد.

تاثیرات برچسب های صحیح و استاندارد به تجربه کاربری

باز هم ارائه مثال برای درک مفهوم تأثیر برچسب‌ها بر یک سایت، در مثال قبلی متوجه شدید که اگر از برچسب برای “طراحی لوگو ” استفاده نمی‌کردید، قطعاً کاربران سایت شما دچار سردرگمی می‌شدند. زیرا آن‌ها باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن این مقاله‌هایی در ارتباط با این موضوع می‌کردند. در نتیجه مشخص نبود که آیا به آن‌ها دست پیدا می‌کنند یا خیر؟

اما با ایجاد برچسب دسترسی آن‌ها را به مقاله مورد نظرشان، به ساده‌ترین شکل فراهم کرده‌اید. آن‌ها هر موضوع و مقاله‌ای را که می‌خواهند، به راحتی می‌توانند پیدا کنند. این عملکرد شما باعث می‌شود، مخاطب در بازدید از سایت شما احساس خوبی داشته باشد. همان طور که می دانید این احساس به خاطر وجود تجربه کاربری مناسب و تأثیر برچسب‌ها بر آن است.

تاثیر برچسب خوب بر سئو و بهینه سازی سایت

این بخش از مقاله برای افراد علاقه‌مند به سئو بسیار جذاب خواهد بود. تگ‌های مورد استفاده شما یک صفحه اصلی برای سایت محسوب می‌شوند. صفحه‌ای شما در آن تعداد زیادی محتوا و محصول می‌گذارید و موضوعات آن‌ها کاملاً با هم مرتبط هستند. اگر تکنیک‌های سئو به خوبی پیاده سازی شده باشند. قطعاً گوگل سایت شما را در فهرست نتایج جستجو در دسترس کاربران می‌گذارد. بنابراین می‌شود از طریق استفاده درست از تگ‌ها، شاهد تأثیر گذاری مثبت بر جستجوی بیشتر توسط مخاطبان و افزایش ترافیک سایت بود.

استفاده نادرست از تگ ها=نابودی سایت شما

حالا که مزیت‌های استفاده درست از برچسب‌ها را به خوبی درک کرده‌اید، بد نیست با طرز استفاده نادرست از آن‌ها آشنا شوید. این روش استفاده از تگ تنها در ایران مرسوم است. به روز نبودن اطلاعات و استفاده غلط از برچسب‌ها باعث شده سایت‌ها نتیجه خوبی برای ما نداشته باشند و در واقع به ما خسارات و ضرر وارد کنند. متأسفانه در کشور ما مفهوم تگ به گونه‌ای ارائه شده، که استفاده بیشتر از آن‌ها باعث می‌شود، سایت سئوی بهتری داشته باشد. شاید این موضوع در سال‌های اخیر آن چنان اهمیتی نداشت، زیرا موتورهای جستجو هم از هوش مصنوعی بالایی برخوردار نبودند. به هر حال استفاده ناصحیح از تگ‌ها به غیر از ضرر چیز دیگری برای سایت شما نخواهد داشت.

اگر امکان دارد صفحات تکراری نسازید!

اگر-امکان-دارد-صفحات-تکراری-نسازید!اگر بدانید که استفاده بیش از حد از برچسب‌ها و ایجاد صفحات پر تکرار، سئوی سایت شما را دچار مشکل می‌کند، در استفاده از آن‌ها قطعاً تجدید نظر خواهید کرد. باید بدانید که صفحات تکراری و بیهوده برای کاربر سایت شما هیچ گونه سودی ندارد، جز اینکه سئوی سایت را با مشکلاتی مواجه می‌کند.

تگ های کاربردی و مفید را استفاده کنید

وقتی شما از کاربرد تگ‌ها به درستی استفاده کنید، کاربران به راحتی به مطالب سایت و محصولات شما دسترسی خواهند داشت. اما کافیست در استفاده از آن‌ها اشتباه کنید، یا برای تأثیر گذاری بیشتر سئو، تگ‌های زیای را به کار ببرید. در این صورت کاربر با ورود به سایت شما با صفحه و محتواهایی شلوغ و به هم ریخته مواجه می‌شود و در نتیجه نمی‌داند برای دریافت مقاله مورد نظر خود از چه روشی استفاده کند. تگ‌هایی که شرایط دسترسی کاربران به مقالات و محصولات مورد نظر آن‌ها را سخت می‌کند، باعث می‌شود آن‌ها سایت‌های دیگر را برای هدف خود دنبال کنند و دیگر توجهی به سایت شما نخواهند داشت. در نتیجه اعتبار سایت شما به مرور زمان کاهش می‌یابد.

کاهش اعتبارم محتواهایتان با تگ های زیادی امکان پذیر است

موتور جستجویی مانند گوگل برای تعیین اعتبار و اهمیت سایت‌ها راهکار خوبی را انتخاب کرده است. با مطالعه درباره سئو و بهینه سازی سایت، متوجه خواهید شد، که لینک‌ها از نظر گوگل برای اعتبار شما چه اهمیتی دارند!؟ لینک سازی درست و صحیح صفحات وب سایت شما، باعث افزایش اعتبار سایت برای گوگل خواهد شد. لینک سازی ممکن است به واسطه خودتان انجام گیرد، یعنی شما از لینک‌های داخلی سایت استفاده کرده باشید و یا سایت‌های دیگری به شما بک لینک داده باشند که به مسائل پیرامون سئوی خارجی مرتبط می‌شود.

وقتی که شما از طریق صفحات سایت خودتان به صفحه دیگری در سایت لینک می‌دهید، در حقیقت اعتباری از صفحه اول به صفحه دوم سایت خود منتقل می‌کنید. دقیقاً شبیه به تگ کردن، شما برچسب‌هایی برای یک محتوا در سایت خود ایجاد می‌کنید و از این طریق صفحاتی ایجاد می‌شوند که همه آن‌ها در یک صفحه محتوا لینک سازی شده‌اند.

نتیجه گیری

هر آن چیزی که گفته شد درباره تأثیرات و کاربردهای برچسب‌ها بود. امیدواریم پس از خواندن این مقاله بروید و تگ‌های سایت خود را دوباره مورد بررسی قرار دهید و در صورت بروز مشکل سریعاً آن را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که استفاده درست از تگ‌ها باعث رضایت‌مندی کاربران و افزایش اعتبار سایت شما خواهد شد. اگر نیاز به خدمات سئو دارید، می توانید از خدمات ارائه شده توسط آژانس تاس بهره مند شوید. همچنین می‌توانید در بخش نظرات، مطالب خود را با ما و دیگر افراد به اشتراک بگذارید.