کیورد استافینگ چیست؟ (+ نکات کلیدی درباره Keyword stuffing)

کیورد استافینگ چیست؟ (+ نکات کلیدی درباره Keyword stuffing)

به دنبال آموزش مفهوم کیورد استافینگ می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! امروزه، یکی از روش‌های رایج کسب درآمد، راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی است و افراد زیادی از این روش در حال کسب درآمد هستند. اما کسب و کارهای اینترنتی نیز مانند کسب و کارهای سنتی، اصولی دارد که برای موفق شدن، …

۲۰ بهمن ۱۳۹۹

به دنبال آموزش مفهوم کیورد استافینگ می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! امروزه، یکی از روش‌های رایج کسب درآمد، راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی است و افراد زیادی از این روش در حال کسب درآمد هستند. اما کسب و کارهای اینترنتی نیز مانند کسب و کارهای سنتی، اصولی دارد که برای موفق شدن، نیاز است تمامی آن‌‌ها را به خوبی رعایت کنید. لازمه موفقیت در کسب و کارهای مختلف چه به شیوه سنتی و چه شیوه آنلاین، دیده شدن آن است. کسب و کارهای اینترنتی در صورتی دیده می‌شوند که رتبه خوبی در نتایج گوگل داشته باشند، زیرا آمارها حاکی از آن است که بیش از نیمی از افراد مختلف هنگام جستجو در گوگل، یکی از سه سایت اول را انتخاب می‌کنند. بنابراین لازم است که برای کسب رتبه خوب که در نهایت منجر به موفقیت در کسب و کار خواهد شد، تلاش کنید که این مهم با رعایت اصول سئو، امکان‌پذیر است. یکی از تکنیک‌هایی که در گذشته، تاثیر بسیار زیادی در کسب رتبه بالا داشت، کیورد استافینگ است. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

  • کیورد استافینگ چیست؟
  • چرا نباید از کیورد استافینگ استفاده کرد؟
  • معایب استفاده از کیورد استافینگ چیست؟
  • نحوه جلوگیری از کیورد استافینگ چیست؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

کیورد استافینگ چیست؟

کیورد-استافینگ-چیست؟

کیورد استافینگ در واقع یک روش قدیمی برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل است؛ به این صورت افراد برای تولید محتوای سایت خود، کلمات کلیدی را در محتوای خود به اصطلاح، بمباران می‌کردند. به بیان دیگر به پر کردن صفحات یک وبسایت با کلمات کلیدی، کیورد استافینگ، می‌گویند که در گذشته، تاثیر بسیار زیادی در افزایش رتبه وبسایت در نتایج موتورهای جستجو داشت.

برای اینکه به درک درستی از اصطلاح کیورد استافینگ برسید، لازم است که کلمات کلیدی را درک نمایید. در واقع افراد مختلف، صفحات وبسایت را به وسیله کلمات کلیدی، پیدا می‌کنند. به بیان دیگر، تمامی کاربران هنگامی که یک کلمه و یا عبارت را در گوگل، جستجو می‌کنند، دوست دارند که در کمترین زمان ممکن، مرتبط‌ترین محتواها به آن‌ها نمایش داده شود و اینجاست که اهمیت و کاربرد کلمات کلیدی معنا پیدا می‌کند، زیرا بدون استفاده درست از کلمات کلیدی، وبسایت شما دیده نخواهد شد. بنابراین کلملت کلیدی برای دیده شدن وبسایت شما، بسیار حائز اهمیت است، اما باید به درستی از آن‌ها در محتوای خود استفاده نمود تا منجر به عدم رضایت کاربران نشود.

چرا نباید از کیورد استافینگ استفاده کرد؟

در گذشت، موتورهای جستجو یه اندازه‌ی امروز، پیشرفته نبودند و افراد برای کسب رتبه بالا به وفور از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده می‌کردند و به هدف خود که رتبه بالا در گوگل و یا دیگر موتورهای جستجو بود، می‌رسیدند. اما امروزه، موتورهای جستجو و الگوریتم‌های گوگل، پیشرفت زیادی کردند و به رضایت کاربران و تجربه کاربری نیز اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. به همین منظور است که دیگر استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی، کاربردی ندارد و حتی ممکن است که وبسایت را گرفتار جریمه‌های الگوریتم‌های مختلف گوگل نیز کند.

کیورد استافینگ موجب نارضایتی کاربران می‌شود و این عمده‌ترین دلیل برای عدم استفاده از کیورد استافینگ می‌باشد.

کیورد استافینگ باعث می‌شود که از کلمات کلیدی در محتوا بیش از حد مورد نیاز، استفاده شود و این امر موجب می‌شود که افراد نتوانند با محتوا و وبسایت شما به خوبی ارتباط برقرار نمایند و پاسخ نیازهای خود را دریافت نمایند، در نتیجه تاثیر بسیار بدی در سئوی وبسایت‌ها دارد که در نهایت منجر به از دست دادن ترافیک سایت خواهد شد.

معایب استفاده از کیورد استافینگ چیست؟

همانطور که بیان کردیم، الگوریتم‌های گوگل، وبسیات‌هایی را که از روش‌های کلاه سیاه برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل استفاده می‌کنند، جریمه کرده و آن‌ها را از نتایج گوگل، حذف خواهند کرد.

الگوریتم پاندای گوگل، متوجه کیورد استافینگ شده و وبسایت‌هایی را که از این روش برای بهبود رتبه خود در نتایج موتور جستجو گوگل استفاده می‌کنند را جریمه خواهند کرد. البته لازم به ذکر است که جریمه الگوریتم‌های گوگل، متفاوت است. استفاده از کیورد استافینگ در محتوا، موجب نامفهوم شدن آن خواهد شد که برای هیچ کاربری، مورد پسند نیست  به محض وارد شدن به سایت شما و مطالعه محتوا، به زودی از سایت شما خارج خواهند شد و اینگونه است که به مرور زمان، سایت شما از نتایج گوگل، حذف خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان برای کسب رتبه خوب در نتایج گوگل از تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده نکنید، زیرا حتی اگر موفق به کسب رتبه شوید، پس از مدتی گرفتار جریمه الگوریتم‌های گوگل خواهید شد.

نحوه جلوگیری از کیورد استافینگ چیست؟

نحوه-جلوگیری-از-کیورد-استافینگ-چیست؟

محتوای وبسایت خود را به صورت کاربردی، تولید کنید و از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی بپرهیزید. محتوای سایت خود را به گونه‌ای تولید نمایید تا مخاطبان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و به راحتی آن را مطالعه نمایند.

برای تولید محتوای باکیفیت خوب، کاربران سایت خود را هدف قرار دهید و برای آن‌ها محتوا تولید کنید نه برای موتورهای جستجو!

نحوه جلوگیری از کیورد استافینگ این است که از اصول و تکنیک‌های کلاه سفید برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل استفاده نمایید و به هیچ عنوان به فکر گول زدن گوگل نباشید. بدین منظور باید مخاطبان هدف خود را شناخته و برای آن‌ها محتوایی مناسب، تهیه کنید. نکته قابل توجه این است که نتیجه‌گیری با استفاده از تکنیک‌های کلاه سفید در سئو، ممکن است ک مدتی طول بکشد، اما خیالتان راحت خواهد بود که گرفتار جریمه‌های کوچک و بزرگ الگوریتم‌های هوشمند گوگل نخواهید شد.

سخن پایانی

و در نهایت، این هم از کیورد استافینگ!

ما سعی کردیم در این مطلب، تمام آنچه که نیاز است درباره کیورد استافینگ بدانید را بیان کنیم. اکنون که با مفهوم آن آشنا شدید، به هیچ عنوان از کیورد استافینگ و دیگر تکنیک‌های کلاه سیاه برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل استفاده نکنید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتنیگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ