چطور بهترین صفحه‌ی «درباره ما» را برای وبسایت خود بنویسیم؟

چطور بهترین صفحه‌ی «درباره ما» را برای وبسایت خود بنویسیم؟

یکی از صفحات اصلی هر وبسایت صفحه‌ی « درباره ما » است. در این صفحه شما بایستی به مخاطبان و بازدیدکنندگان خود نشان بدهید چه کسب و کاری هستید؟ چه خصوصیات و ویژگی‌هایی دارید؟ تیم شما متشکل از چه افرادی است؟ چه کارهایی از دستتان برمی‌آیذ و قبلا چه کارهایی کرده‌اید؟ به طورکلی آيا می‌توان …

۱۹ اسفند ۱۳۹۹

یکی از صفحات اصلی هر وبسایت صفحه‌ی « درباره ما » است. در این صفحه شما بایستی به مخاطبان و بازدیدکنندگان خود نشان بدهید چه کسب و کاری هستید؟ چه خصوصیات و ویژگی‌هایی دارید؟ تیم شما متشکل از چه افرادی است؟ چه کارهایی از دستتان برمی‌آیذ و قبلا چه کارهایی کرده‌اید؟ به طورکلی آيا می‌توان برای سپردن کار به شما اعتماد کرد یا خیر. اگر هیچ ایده‌ای درباره ساخت صفحه درباره ما سایت ندارید و نمی‌دانید چه مواردی را باید روی این صفحه قراربدهید تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و این موضوعات را بخوانید:

  • صفحه درباره ما چیست؟ 
  • چه مواردی را روی صفحه درباره ما قرار بدهیم؟
  • مطالب روی این صفحه چه بازخوردی در مخاطب به وجود می‌آورند؟

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

ده روش موثر برای بالا بردن سرعت سایت 

جذاب باشید

خسته کننده‌تر از این که بخواهید به حرف‌های کسی که یک ساعت برایتان خواب بی سر و ته دیشبش را تعریف می‌کند، این است که بنشینید تا یک نفر با لحن عصا قورت داده‌ و کلیشه‌ای برایتان از حرفه ای بودن خودش حرافی کند! ذهن انسان از تکرار بیزار است. و اتفاقات تکراری را هم به بخش‌های تکرار کننده مغز انتقال می‌ذهد. یعنی اگر شما مثل همه ظاهر شوید مغز مخاطبانتان شما را شبیه همه فرض می‌کند و در دسته بندی همان‌ها قرارتان می‌دهد. یعنی شما هم می‌رود بغل دست رقبایتان و تا وقتی آن‌ها خود را متمایز نکنند همانجا می‌مانید: دسته بندی همه!

لازم نیست صفحه را دفتر نقاشی کنید و با رنگ و تصویر تلاش کنید متفاوت ظاهر شوید. کافی است متن را از قالب همگانی در بیاورید و روش جذاب، زیبا و بامزه خود را ارائه بدهید. اگر نام برند شما تاریخچه‌ جذابی دارد یا شکل گیری کسب و کار شما داستان بامزه‌ای دارد می‌توانید آن را جذاب و زیبا نقل کنید.

درباره ما سایت، داستان شماست!

داستان‌ها همیشه جذابند. صفحه درباره ما قرار است قابی باشد که قابلیت‌ها و ویژگی‌های مثبت شما را به مخاطبانتان نشان بدهد. نه این که یک تصویر ساختگی و غیر واقعی از شما به نمایش بگذارد. داستان‌های شخصی یکی از ساده‌ترین و صمیمانه‌ترین حالت انتقال مفهوم هستند. این داستان مي‌تواند به چگونگی شکل گیری برند یا موارد مشابه اشاره داشته باشد. یکی از نمونه‌های نوشته‌ی متفاوت و جذاب در صفحه درباره ما مربوط به سایت اقامتگاه بومگردی نارتیتی است :

« خونه شیرین ما توی یکی از زیباترین مکان های زمین ساخته شده،چیزی برای خودنمایی نداریم ولی مواردی وجود داره که باید قبل از ورود به نارتیتی درباره اونها بدونید. ما تعداد کمی تخت داریم. تشک های اضافی هم داریم، با روتختی،ملحفه پتو و بالشی که همگی در یک بسته بندی(چادرشب) برای هرشخص وجود داره. از اونجایی که ما به معاشرت اعتقاد داریم، فقط یه تلوزیون داریم. بعضی از فضاهای معمول هم داریم مثل راهروی اصلی و حیاط میانی و مهم تراز همه،سرویس های بهداشتیو حمام ها هم وجود دارن… اگه بتونین خودتونو به میدان امام علی برسونین، میتونین با اتوبوس به تفت بیاین.اتوبوس ها هر 30 دقیقه راه میوفتن. فقط توجه داشته باشید که اخرین اتوبوس از یزد ساعت 8 شب به سمت تفت راه میوفته. شما باید توی ایستگاه کوکبیه پیاده بشید. »

هیچ چیز غیرمعمولی و اغراق شده‌ای وجود ندارد اما خواندن این متن کوتاه کاملا لذت بخش بود و آشنایی کافی با این کسب و کار را رقم می‌زند. داستان‌ها باعث می‌شوند:

  • خواننده شرایط و موقعیت شما را به درستی درک کند.
  • با ارائه یک تمثیل ساده، نمای کلی و مسائل پیچیده کسب و کار خود را ارائه می‌کنید.
  • ارائه نسخه شخصی‌تر از خودتان، شما را برای مخاطب منحصر به فرد می‌کند. 

تصاویر تیم‌تان را روی صفحه درباره ما سایت قرار بدهید

اگر مردم بدانند که با یک سری روبات طرف نیستند که کارهایشان را به سرعت و بادقت انجام بدهند، حس بهتری پیدا می‌کنند. یک تصویر مناسب از چهره خندان همکاران و فضای گرم شرکت روی صفحه درباره ما سایت می‌تواند باعث شود افراد با برند شما ارتباط عمیق‌تری برقرار کنند. اگر ما بدانیم کودکان چینی در ازای چه حقوق ناچیزی در کارخانه‌های تولید انبوه لباس‌های ارزان کار می‌کنند هیچوقت از این برندها خرید نمی‌کنیم. و برعکس اگر بدانیم شرط استخدام در کارخانه آرایشی بهداشتی فیروز، معلولیت است و این کارخانه فرصت‌های شغلی زیادی برای افراد دارای معلولیت ایجاد کرده در هنگام خرید محصولات مشابه برای حمایت از معلولان از این محصول خریداری می‌کنیم. در شرکت و تیم شما هم حتما ویژگی‌های به خصوصی وجود دارد که به مخاطبانتان احساس مثبت می‌دهد. آن را پیدا کنید و به نمایش بگذارید.

تکنیک های درباره ما سایت

از مشتریان قبلی خود کمک بگیرید

می‌توانید از مشتریانی که نظراتشان را برای شما درباره کسب و کارتان فرستاده‌اند استفاده کنید. کامنت‌ها و متن ایمیل آن‌ها را با کسب اجازه و ذکر نام روی صفحه درباره ما منتشر کنید. حتی می‌توانید از برخی مشتریان بخواهید به طور مخصوص برای این صفحه عکس و نوشته ارسال کنند. این کار باعث می‌شود مشتریان شما بفهمند که هرچه ادعا می‌کنید صحت دارد و افرادی شبیه به آن خدمات خوبی دریافت کرده‌اند. پس اعتماد و انگیزه کافی برای مشتریان آینده‌تان را هم فراهم می‌کند.

از دستاوردهایتان بگویید

اگر در جشنواره‌ای از شما تقدیر شده، یا در مطبوعات از کسب و کارتان صحبت شده یا جایزه خاصی دریافت کرده‌اید، حتما اشاره کوچکی به آن در صفحه «درباره ما‌» بکنید. بگذارید مخاطبان شما با تمام وجوه‌تان آشنا بشوند و انگیزه قوی برای تشویق آن‌ها به خرید بسازید. اما از اسراف بپرهیزید. یک لوگو یا نشان کوچک از جایزه با ذکر عنوان کفایت می‌کند. لازم نیست مراسم تجلیل از مقام والای خود راه بیندازید.

 

فرم ثبت نام ایمیل را روی صفحه قرار دهید

فکر نمی‌کنم کسب و کار دیجیتالی وجود داشته باشد که به ایمیل مخاطبان خود نیازی نداشته باشد. این بهترین جایی است که می‌توانید فرم اشتراک ایمیل را در آن قراربدهید. اگر این صفحه را خوب طراحی کنید و به ترتیب گفته شده اطلاعات درست و جذاب خود را در این صفحه قرار بدهید خواهید دید که افراد اشتیاق زیادی برا مشترک شدن در وبسایت شما نشان می‌دهد. کسانی که به صفحه درباره ما می‌آیند،‌ آمده‌اند تا با شما آشنا شوند! چیزی که می‌خواهند را به آن‌ها بدهید و در مقابل انگیزه ایجاد ارتباط ایجاد می‌شود!

اطلاعات صفحه درباره ما

به حقوق بصری مخاطب احترام بگذارید

یکی از عواملی که می‌توانید صفحه را زشت و نخواندنی کنید این است که یک متن طولانی و بدون پاراگراف بندی و بدون استفاده از بولت روی آن قرار بدهید. اگر متن شما لازم است که طولانی باشد، آن را به پاراگراف‌های کوچک بشکنید و از تیترها و زیرعنوان‌ها برای نظم بخشیدن به صفحه استفاده کنید. باور کنید حتی پرفسور سمیعی هم ترجیح می‌دهد یک صفحه با استفاده از علائم نگارشی درست و تیتربندی و طراحی جذاب را بخواند تا این که با یک پاراگراف طول و دراز با زبان خشک و رسمی مواجه شود!  قراردادن تصویر مناسب و دقت در انتخاب طراح UI/UX می‌تواند صفحه را جدا از محتوای آن برای مخاطب جذاب تر کند.

جمع بندی

در این بخش به معرفی بهترین راهکارها برای داشتن یک صفحه «درباره ما» خوب پرداختیم. حالا می‌توانید با به کارگیری این تکنیک‌‌ها و همچنین خلاقیت به میزان لازم یک صفحه درباره‌ ما سایت جذاب و صمیمی برای مخاطبانتان ایجاد کنید. اگر در این زمینه سوالی دارید یا دنبال پاسخ مساله ای هستید که حس می‌کنید وبلاگ تاس به آن نپرداخته است، می‌توانید از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای انجام تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌توانید روی تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!