فرانت اند و بک اند در طراحی سایت چه هستند و چه تفاوت هایی دارند؟

فرانت اند و بک اند؟ توسعه دهنده و طراح؟ تجربه کاربری و رابط کاربری؟ چرا در دنیای طراحی سایت همه چیز این قدر به هم مربوط و شبیه است؟ اصلا چه زمانی یک سایت به توسعه فرانت اند نیاز دارد و کی به بک اند؟ اگر این سوالات و سوالات مشابه دیگری درباره بک اند …

فرانت اند و بک اند؟ توسعه دهنده و طراح؟ تجربه کاربری و رابط کاربری؟ چرا در دنیای طراحی سایت همه چیز این قدر به هم مربوط و شبیه است؟ اصلا چه زمانی یک سایت به توسعه فرانت اند نیاز دارد و کی به بک اند؟ اگر این سوالات و سوالات مشابه دیگری درباره بک اند و فرانت اند در طراحی سایت ذهن تان را به خود مشغول کرده است، تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و بخوانید:

 • منظور از فرانت اند دز طراحی سایت چیست؟
 •  طراح سایت و توسعه دهنده سایت چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟
 • تفاوت طراحی بک اند و طراحی فرانت اند سایت در چیست؟
 • چرا هر وبسایتی به توسعه دهنده فرانت اند نیاز دارد؟

 

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

تفاوت طراحی سایت و توسعه وب در چیست؟

 

فرض کنید بین دوگروه موجود فضایی قرار گرفته اید که گروه اول فقط تصاویر و قالب‌های گرافیکی و نوشته‌ها را می‌فهمند و گروه دوم فقط کد می‌فهمند و شما هر دو مورد را می‌فهمید و به نوعی مترجم بین این دوگروه هستید. حالا به زمین برگردید، دسته اول مشتریان و مخاطبان وبسایت هستند، دسته دوم ابزارهای طراحی و شما به عنوان طراح فرانت همان نقش مترجم را بازی می‌کنید.

یعنی چیزی که کاربر در صفحه لپتاپش می‌بیند را در واقع با کدنویسی می‌سازید. در حالت کلی تمامی پارامترها مانند صداها، فایل های تصویری و ویدیویی، عکس‌ها، داده‌ها و غیره که توسط کاربر قابل تماشا می باشند در قسمت فرانت اند به دوقسمت اصلی طبقه بندی می گردد که اولین آنها در زمینه طراحی وب و دیگری توسعه رابطه کاربری می باشد.

 

به دنبال طراحی سایت حرفه ای هستید؟
بگذارید ویترین آنلاین کسب و کارتان را ما طراحی کنیم.
از اینجا شروع کنید

 

طراح یا توسعه دهنده؟ مساله این است!

بسیاری از افراد از اصطلاحات طراح و توسعه دهنده به جای یکدیگر استفاده می کنند – اما آن‌ها در واقع دو موقعیت متفاوت هستند. به عنوان یک صاحب مشاغل ، برای ادامه رقابت در اینترنت، باید در مورد هر دو اطلاعات داشته باشید.
بیایید نگاهی کوتاه به تفاوت بیندازیم. شما در صورت نیاز به کمک در زمینه نرم افزارهای طراحی گرافیک  (Sketch ، Photoshop ، Illustrator و InDesign ) یک طراح وب استخدام می کنید تا کار خود را انجام دهد ، که اساساً “ظاهر” محصول را ایجاد می کند ، خواه یک وب سایت باشد یا اپلیکیشن. سپس این طرح با کدگذاری ترکیب شده و سایت را برای مشتریان شما زنده می کند.طراحان وب معمولاً مسئول طراحی نمایش بصری وب‌سایت‌ها هستند. طراحان حرفه‌ای و برتر در استفاده از مفاهیم مختلف از جمله هماهنگی رنگ‌ها، حروف‌چینی، تناسب فضاهای خالی و تجربه کاربری عملکردی فوق‌العاده دارند.

در صورتی که توسعه دهندگان افرادی هستند که چندان به ظاهر و طراحی بصری سایت اهمیتی نمی‌دهند و بیشتر برایشان مهم است که کد نویسی دقیقی داشته باشد. توسعه دهندگان در علوم کامپیوتر و برنامه نویسی تبحر دارند ، جزئیات گرا هستند . در واقع آن ها طراحی صفحه را از طراح سایت دریافت می‌کنند و با استفاده از فناوری توسعه فرانت اند آن صفحات را به صورت کد می‌نویسند. توسعه دهندگان معمولا از ابزارهای سورس کد مثل SVN، CVS، GIT و همچنین ویرایشگرهای کد مثل WebStorm، Sublime، VS Code استفاده می‌کنند.

 

فرانت اند و بک اند

 

بنابراین توسعه Front End ، که به عنوان توسعه سمت مشتری نیز شناخته می شود ، روشی است برای تولید HTML ، CSS ، JQuery و JavaScript برای یک وب سایت یا وب اپلیکیشن، به طوری که کاربر بتواند آنها را مستقیماً ببیند و با آنها تعامل کند. چالش توسعه فرانت اند ، به ویژه برای مشاغل و برند ها، این است که ابزارها و تکنیک هایی که برای ایجاد فرانت اند سایت استفاده می شود ، به طور مداوم تغییر می کنند.

بنابراین یک توسعه دهنده خوب مورد نیاز است ، بنابراین شما دائماً در جریان پیشرفت این رشته هستید – و این برای شما ، مشتریانی که باید به شما دسترسی پیدا کنند ، SEO شما و شکست دادن رقابت چیست.

 

به دنبال طراحی سایت حرفه ای هستید؟
بگذارید ویترین آنلاین کسب و کارتان را ما طراحی کنیم.
از اینجا شروع کنید

 

با این تفاسیر  طراح فرانت اند قالب سایت را با استفاده از ابزارهایی مثل Sketch و فتوشاپ انجام می‌دهد و تمرکز او روی طراحی رابط کاربری یا UI است. پس از طراحی قالب را به توسعه دهندگان واگذار می‌کند. توسعه دهنده فرانت اند علاوه بر تسلط بر ابزارهای گرافیکی، کدنویسی را نیز انجام می‌دهند.

یک توسعه دهنده فرانت اند باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

توسعه دهندگان وب جلو از سه زبان برنامه نویسی اصلی برای کدگذاری وب سایت و طراحی برنامه های وب ایجاد شده توسط طراحان وب استفاده می کنند:

HTML
CSS
جاوا اسکریپت

کدی که آنها می نویسند در داخل مرورگر کاربر اجرا می شود (در مقابل یک توسعه دهنده back-end ، که کد آن در وب سرور اجرا می شود). کمی به این فکر کنید: توسعه دهنده بک اند مانند مهندسی است که سیستم هایی را که باعث ایجاد کار در شهر می شوند طراحی و ایجاد می کند (برق ، آب و فاضلاب ، منطقه بندی و غیره) ، در حالی که توسعه دهنده فرانت اند در خیابان ها اطمینان حاصل می کند که همه چیز به درستی متصل شده است تا مردم بتوانند زندگی خود را ادامه دهند . یک توسعه دهنده وب جلوی همچنین وظیفه اطمینان از عدم وجود خطا و اشکال در قسمت جلویی را دارد و همچنین اطمینان حاصل می کند که طرح به شکلی که قرار است در سیستم عامل ها و مرورگرهای مختلف ظاهر شود.

اگر در یک دوره آموزش فرانت اند ثبت نام کنید، به طور معمول با مهارت هایی مانند HTML و CSS شروع می کنید ، سپس به مهارت های پیشرفته تری می پردازید ، مانند طراحی ریسپانسیو ، Git و JavaScript.

به طورکلی در آگاهی هایی که برای استخدام توسعه دهنده فرانت‌اند می‌بینید به این مهارت‌ها نیاز است:

 • HTML / CSS
 • جاوا اسکریپت
 • jQuery
 • چارچوب های جاوا اسکریپت
 • فریم ورک‌های فرانت‌اند
 • پیش پردازنده های CSS
 • RESTful Services / API ها
 • طراحی ریسپانسیو/ طراحی موبایل
 • توسعه Cross-browser یا سازگار
 • سیستم های مدیریت محتوا
 • تست / اشکال زدایی
 • کنترل Git / ارائه نسخه
 • حل مسئله

 

به دنبال طراحی سایت حرفه ای هستید؟
بگذارید ویترین آنلاین کسب و کارتان را ما طراحی کنیم.
از اینجا شروع کنید

 

 

چرا برای هر سایتی باید از یک توسغه دهنده ماهر فرانت اند کمک بگیرید؟

اگر برای اطمینان از اینکه محتوایی که در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید در قالبی به راحتی خواندن ، یکپارچه ، دلپذیر – و مرتبط نیاز داشته باشید ، به یک توسعه دهنده جلویی برای تجارت خود نیاز دارید. با داشتن تعداد زیادی دستگاه و اندازه صفحه نمایش که امروزه در دسترس مصرف کنندگان است ، همه این موارد باید هنگام ایجاد ، به روزرسانی یا تازه سازی وب سایت برای مشاغل شما مورد توجه قرار گیرند. یک توسعه دهنده جلوی خوب همچنین تضمین می کند که سایت شما در مرورگرهای مختلف ، مانند Safari ، Chrome و Firefox ، سیستم عامل های مختلف (کراس پلت فرم) و همه دستگاه های مختلف مانند لپ تاپ ها ، تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی ، به درستی ظاهر شود. این امر به دانش و برنامه ریزی دقیق توسط توسعه دهنده نیاز دارد – کاری که همه طراحان ، صاحبان مشاغل یا تیمی که از کارخانه های مختلف کار می کنند نمی دانند که چگونه آن را انجام دهند.
بدیهی است که شما در تجارت هستید زیرا در انجام کاری تبحر دارید ، خواه فروش محصول امضای شما ، ارائه خدمات عالی به مشتری یا انجام کاری که شخص دیگری نمی تواند انجام دهد. همچنین بسیار خوب است که شما در مورد توسعه قسمت جلویی چیزی نمی دانید! اینجاست که یک توسعه دهنده حرفه ای ، مشتری مدار و قابل اعتماد در قسمت جلویی وارد بازار می شود. هنگامی که سایت یا برنامه مورد علاقه خود را مرور می کنید و متعجب می دانید که دقیقاً این کار را چقدر لذت بخش کرده است ، این یک توسعه دهنده جلویی است که حرکت می کند! امروز از یک توسعه دهنده جلویی بپرسید که چگونه می توانند به شما کمک کنند.

 

طراحی و توسعه فرانت اند

علاوه بر توسعه ، این فرد می تواند با شما و تیم شما در مورد کارهایی که انجام می دهد – و نحوه انجام آن مشورت کند. این شامل راهنمایی در مورد ایجاد صفحات خاص برای وب سایت ها ، مانند صفحه شغلی ، یا صفحه پروژه ، نگرانی در مورد تجربه کاربر و آنچه از محصول جدید و نهایی انتظار می رود – و ادامه کار است. بیشتر این موارد به اصطلاح عامیانه کاهش پیدا نکرده است – بنابراین با یک توسعه دهنده جلویی که در برقراری ارتباط مهارت دارد بروید!

جمع بندی

حالا فرق طراح و توسعه دهنده، بک اند و فرانت اند را می‌دانید. و از مزایای توسعه فرانت اند برای وب‌سایت آگاه هستید. اگر سوال دیگری در رابطه با طراحی سایت در ذهن دارید که هنوز پاسخی برای آن نیافته اید می‌توانید از بخش نظرات زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای تمامی خدمات طراحی سایت از جمله طراحی سایت شرکتی می‌توانید روی تاس حساب کنید.