Google Dance چیست و چطور سئو سایت را تحت تاثیر قرار می دهد؟

گوگل اسم زیبا و هیجان انگیزش را نخورید! رقص گوگل از آن رقص هایی نیست که در میانه میدانتان آرزو باشد! درواقع چیزی شبیه به رقص قبایل بدوی پیش از مراسم انسان خواری است. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید تا بدانید Google Dance  چیست و چه می کند.   پیشنهاد می …

۲۷ خرداد ۱۴۰۰

گوگل اسم زیبا و هیجان انگیزش را نخورید! رقص گوگل از آن رقص هایی نیست که در میانه میدانتان آرزو باشد! درواقع چیزی شبیه به رقص قبایل بدوی پیش از مراسم انسان خواری است. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید تا بدانید Google Dance  چیست و چه می کند.

 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: فضای ابری چیست و چه کمکی به مدیریت سایت می کند؟

Google Dance  چیست؟

به یکی از آزار دهنده ترین اما هیجان انگیز ترین موارد در سئو سایت خوش آمدید! رقص گوگل از نظر فنی برای خودش یک الگوریتم است که رفتار متفاوتی دارد و کمی بازیگوش تر از باقی است. در واقع Google Dance  نوساناتی را در صفحه های جدید به خصوص سایت های نوپا ایجاد می کند تا ببیند چند مرده حلاج هستند و در نهایت بتواند رتبه درستی را به آن اختصاص دهد.

به عبارت دیگر ، Google Dance زمانی است که گوگل متوجه صفحه شما می شود و در صفحه نتایج جستجو به آن فرصتی می دهد تا بازخورد هایی بگیرد. درست مثل این که گوشه ای از مهمانی ایستاده باشید و توی حال خودتان باشید و این الگوریتم بازیگوش دستتان را بگیرد و به زور بکشاند وسط میدان تا ببیند چه طور می رقصید.

این بدان معنی است که عملاً این است که صفحه تازه منتشر شده شما که در موتورهای جستجو بسیار کم شروع می شود (شاید مثلا در موقعیت 100 باشد) یک شبه به یک موقعیت بالاتر برخورد می کند تا گوگل بتواند واکنش کاربران خود را ببیند. اگر الگوریتم ببیند که افراد روی صفحه شما کلیک می کنند ، وقت خود را صرف آن می کنند و از محتوایی که می بینند لذت می برند ، در آن صفحه به شما امتیاز می دهد و در تعیین نهایی شما در مورد رتبه بندی شما فاکتور می گیرد. روش دیگر برای قرار دادن این موضوع ، این است که گوگل رتبه صفحه شما را تغییر می دهد (بدون اینکه هیچ عامل دیگری در رتبه بندی تأثیر بگذارد) فقط برای اینکه ببیند چه اتفاقی می افتد.

رقص گوگل چیست

روش کار Google Dance  چیست ؟

ممکن است تمام کارهایی که با سایتتان باید می کردید را کرده باشید و بعد از یک آفتاب گرفتن در ساحل و جشن گرفتن پیشنهاداتتان به خانه برگردید و ببینید که با کاهش شدید رتبه مواجه شده اید. سپس در مدت کوتاهی پس از آن بدون هیچ تغییری در رویه سئو دوباره افزایش را مشاهده کنید. و این چرخه کلافه کننده همینطور ادامه پیدا کند و آن قدر مشک شما را تکان بدهد که کره بدهید. :

معنی این گفته ها این است که نوسان در ابتدای هر دارایی جدید (سایت جدید ، صفحه جدید ، کمپین ایجاد لینک جدید ، هر چیز جدید) طبیعی است. اجازه بدهید دوباره آن را تکرار کنم. نوسان = طبیعی است. حتی اگر ریاضی تان خوب نیست باید با این معادله ساده کنار بیایید که نوسان = طبیعی است.

نوسانات طبیعی است و در واقع نوسانات در نهایت به سود شماست ودنشانه این است که وب سایت شما از سمت عالیجناب گوگل مورد توجه قرار گرفته است. پس اگر با این واقعیت کنار آمدید که این الگوریتم نوسان هایی دیوانه کننده همراه با توجه زیاد است ادامه دهید.

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

رقص قدیمی در الگوریتم Google Dance  چیست؟

از نظر زمانی ، گوگل الگوریتم خود را به صورت دوره ای به روز می کند. این روزها ، گوگل ادعا می کند که به روزرسانی های الگوریتم در زمان واقعی انجام می شوند. بنابراین ، منظور از قدیمی درباره گوگل دنس، دوره ای درست بعد از به روزرسانی الگوریتم (معمولاً 3-5 روز) بود که گوگل یک بروزرسانی عمده از الگوریتم جدید خود را به صفحات نتایج نده وارد می کرد و یک پیست رقص بزرگ راه می انداخت.

این یک دوره از نوسانات بالا خواهد بود. ممکن است یک شب در یک کنسرت خیابانی بسیار شلوغ برسید و دوره بعدی میان کویر رقص سماع عارفانه داشته باشید. این همان چیزی است که در ابتدای متن با عنوان نوسان از آن یاد کردیم!

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

چرا رقص گوگل اتفاق می افتد؟

رقص گوگل ،براساس تحقیقات و تجربه ما ، با عوامل زیر اتفاق می افتد:

سن: آیا این یک وب سایت یا صفحه کاملاً جدید است؟ (جدیدتر = رقص بیشتر)

رقابت پذیری: کلمه کلیدی / صنعت / محل چقدر قابل رقابت است؟ (رقابت بیشتر = رقص بیشتر)

لینک سازی: چقدر لینک سازی انجام می دهید؟

لینک های بیشتر / جدید: ایجاد پیوندهای جدید = رقص بیشتر

قدرت لینک ها: لینک های قدرتمندتر = رقص بیشتر

تغییرات: آیا شما تغییرات بزرگی در صفحه ایجاد می کنید؟ (تغییرات بزرگتر = رقص بیشتر)

یک صفحه وب جدید راه اندازی می کنید؟

یک وب سایت جدید راه اندازی می کنید؟

طراحی مجدد / ساخت مجدد وب سایت

 

رقص گوگل چه مدت طول می کشد؟

باید بگویم که پاسخ این سوال  به عوامل مشابه در قسمت قبل بستگی دارد. به نظر می رسد اصطلاحات رقابتی تر ، بیشتر رقصیده و با شدت بیشتری می رقصند. به همین ترتیب ، اگر صفحه شما مدتی برقصد و سپس تثبیت شود اما در موقعیت دلخواه شما قرار نگیرد (مثلا  اگر Google Dance تثبیت شد و شما در صفحه 2 قرار گرفتید) ، بعداً می توانید دوباره شروع با ایجاد  لینک سعی کنید به صفحه یک بروید.

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

آیا می توانم از Google Dance جلوگیری کنم؟

نه، سوال بعدی!

نمونه ای از کارکرد گوگل دنس

خب بیایید نگاهی به نوساناتی که این وبسایت معتبر در شش ماه تجربه کرده است بیندازیم تا خیالتان راحت شود. به خود و فعالیت هایتان شک نکنید و جامه ندرید. فقط کمی دیوانه بازی های گوگل را تاب بیاورید.

google dance چیست

بهترین رفتار با Google Dance  چیست؟

بهترین رفتار در واقع آگاهی و درک پروسه ای است که در آن قرار گرفته اید. بهتر است به این نکات درباره رقص گوگل توجه داشته باشید:

  1. رقص گوگل اتفاق می افتد زیرا گوگل هنوز مطمئن نیست!

الگوریتم گوگل یک معادله ریاضی است و این معادلات امتیاز دقیق را برای هر وب سایت ارائه می دهند.

اگر شما سئو کاملی را انجام داده اید و تمام تلاش خود را به کار گرفته اید اما Google Dance هنوز هم پس از ماه ها اتفاق می افتد ، این به وضوح نشانه این است که برخی از تلاش های شما در زمینه جستجوگرها آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی کند.

برخی از عواملی که می تواند باعث این امر شود عبارتند از:

1.) بک لینک های شما از ایندکس خارج شده اند

2.) پروفایل های لینک دهنده شما فاقد اعتبار شده است

3.) شما خیلی زیاد ساختار سایت خود را تغییر می دهید

4.) خطاهایی در سایت شما وجود دارد

  1. رقص گوگل بیشتر برای کلمات کلیدی رقابتی اتفاق می افتد

وقتی نقاط داده جدید و وب سایت هایی ارائه می شوند که محتوایی مشابه کلمه کلیدی شما دارند. گوگل یک مبارزه عادلانه انجام می دهد و سعی می کند بفهمد این رقبای جدید باید در کدام موقعیت قرار بگیرند.

هر روز هزاران پست ارسال می شود ، بنابراین وقتی موقعیت خود را در رتبه بندی ثابت نکرده اید ، نوسانات 100 موقعیتی ناهنجاری نیست.

  1. رقص گوگل برای هر صفحه جدید اتفاق می افتد

ممکن است حتی اگر با کلمه کلیدی بی جستجویی مثل «تولید یخ در گندم بریان کویر لوت» هم جستجو کنید درگیر رقص گوگل بشوید. چرا که این یک مرحله یادگیری است که گوگل برای درک نحوه ارتباط سایت شما با هدف جستجوی کاربر طی می کند. این الگوریتم همچنین سعی دارد بفهمد که چرا سایت شما بهتر از سایت های دیگر است که همان نتایج را ارائه می دهند.

جمع بندی

در این مقاله درباره گوگل دنس و هرچیز دیگری که به آن مربوط می شد خواندید. اگر هنوز سوالی در ذهن دارید که ما پاسخی به آن نداده ایم می توانید از بخش نظرات زیر همین پست سوالتان را از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. یا تجربیات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات سئو از جمله سئو در مشهد می توانید روی همکاری تیم تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی
نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!

پیام شما

name
امیر محمدی

16:23 - 99/12/4

از این که تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بودید، سپاسگذاریم حالا می‌توانید آزمون AB خود را به بهترین شکل بسازید و مدیریت کنید. اگر سوال یا تجربه ای درباره این آزمون دارید می‌توانید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

name
امیر محمدی

16:23 - 99/12/4

از این که تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بودید، سپاسگذاریم حالا می‌توانید آزمون AB خود را به بهترین شکل بسازید و مدیریت کنید. اگر سوال یا تجربه ای درباره این آزمون دارید می‌توانید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.