چطور از گوگل مپ در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

چطور از گوگل مپ در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

  به لطف پیشرفت موبایل های هوشمند، استفاده از نتایج جستجوی محلی هرروز رو به افزایش است! حتی مادربزرگ ها هم سوپرمارکت نزدیک من را در گوگل جستجو می کنند و از طریق گوگل مپ با آن ها تماس مستقیم می گیرند و اقلام موردنیازشان را درخواست می کنند. گوگل مپ به عنوان اولین گزینه …

 

به لطف پیشرفت موبایل های هوشمند، استفاده از نتایج جستجوی محلی هرروز رو به افزایش است! حتی مادربزرگ ها هم سوپرمارکت نزدیک من را در گوگل جستجو می کنند و از طریق گوگل مپ با آن ها تماس مستقیم می گیرند و اقلام موردنیازشان را درخواست می کنند. گوگل مپ به عنوان اولین گزینه سئو محلی اهمیت ویژه ای در بازاریابی دیجیتال دارد و در این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس به بررسی همه جانبه این ابزار پرکاربرد خواهیم پرداخت:

 

  • چرا گوگل مپ در دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارد؟
  • Google My Business چیست؟
  • چطور از گوگل مپ در دیجیتال مارکتینگ بیشترین استفاده را بکنیم؟

 

چرا گوگل مپ در دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارد؟

 

بگذارید اهمیت این ابزار گوگل را با چند آمار مشخص کنیم:

اول از همه باید اشاره کنیم که گوگل مپ کسب و کار شما را در موقعیت صفر صفحه نتایج یعنی بالای رتبه یک نشان می دهد!

یک سوم جستجوهای تلفن همراه براساس مکان است.

به طور کلی ، جستجوی محلی 50٪ سریعتر از جستجوی کلی تلفن همراه در حال رشد است.

از سال 2013 تا کنون نزدیک به 70٪ از جستجوگران از عملکرد کلیک برای تماس مستقیم از صفحات نتیجه موتور جستجو استفاده می کنند.

عباراتی مثل “بهترین مکان برای خرید” که می توانند به صورت مستقیم کاربران را به صفحه گوگل مپ کسب و کارها برسانند بین سالهای 2015 تا  2018 حدود 70٪ رشد کردند.

جستجوهای نزدیک به محل کاربران نیز طی سالهای اخیر 500٪ افزایش یافته است. این موارد شامل جستجوهایی مانند “نمایندگی های فروش اتومبیل در نزدیکی من” و “لباس عروس در نزدیکی من” است.

گوگل با توجه به استقبال کاربران از جستجوهای محلی، در سال ۲۰۱۴ الگوریتمی را به روز رسانی کرد که برای دستگاه های موبایلی، کسب و کارهای نزدیک به محل خودشان را معرفی کند.

 

 

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

 

Google My Business  چیست؟

 

اگر تصمیم گرفته اید از  Google Maps  برای بازاریابی استفاده کنید بهتر است از این ابزار هم استفاده کنید تا بتوانید بهتر و دقیق تر پروفایل کسب و کار خود را مدیریت کنید. این سرویس رایگان کمکی به سادگی راه اندازی می شود و امکانات بسیاری در اختیارتان قرار می دهد. برای ثبت حساب در آن بایستی مراحل زیر را طی کنید:

 

گوگل مپ و google my business

 

به سایت Google My Business  بروید و روی Manage در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

نام کسب و کار شما

نام برند خود را در مرکز صفحه وارد کنید. توجه داشته باشید که ممکن است کسب و کار شما از داده های سوابق عمومی از قبل پر شود ، بنابراین اگر ظاهر شد ، آن را از فهرست کشویی انتخاب کنید. سپس ، Next را کلیک کنید.

 

افزودن آدرس

آدرس کسب و کار خود را اینجا وارد کنید و روی دکمه Next کلیک کنید. سپس ، انتخاب کنید آیا شرکت شما خدمات خارج از این مکان را انجام می دهد یا کالاهایی را می فروشد – همه مشاغل آنلاین باید این گزینه را انتخاب کنند!

 

دسته را انتخاب کنید

اکنون ، برای کسب و کار خود دسته ای انتخاب کنید. تا جایی که ممکن است با این انتخاب دقیق باشید تا در لیست های مناسب در جستجوی Google و Maps رتبه بندی کنید. سپس ، Next را فشار دهید.

 

تلفن وب سایت را اضافه کنید

در این صفحه ، شماره تلفن و وب سایت خود را در جعبه متن در مرکز صفحه اضافه کنید. سپس ، روی Next کلیک کنید و از شما خواسته می شود که گزینه تأیید را برای تأیید تجارت خود انتخاب کنید – این کار را می توان از طریق تلفن یا کارت پستال انجام داد.

 

توجه داشته باشید که برای استفاده کامل از « Google My Business» باید کسب و کار خود را تأیید کنید. مشاغل تأیید نشده قادر به ارسال به روزرسانی وضعیت ، به روزرسانی اطلاعات کسب و کار یا مشاهده تجزیه و تحلیل نیستند.

 

هنگامی که اطلاعات خود را تأیید کردید ، کسب و کار شما آماده است تا در Google My Business وارد شود! اکنون می توانید از تمام ویژگی های قدرتمند این سرویس استفاده کرده و لیست Google خود را با سهولت به روز کنید.

گوگل مپ مارکتینگ و عوامل مهم آن

چطور از گوگل مپ برای بهینه سازی کسب و کار استفاده کنیم؟

رسیدن به موقعیت صفر با استفاده از گوگل مپ به همین سادگی ها هم نیست. چرا که حتی در این پلتفرم نیز شما رقبایی دارید که بایستی با بهینه سازی بهتر از آن ها پیشی بگیرید. در این بخش به مهم ترین اقدامات برای دریافت رتبه در این پلتفرم را بررسی می کنیم:

 

  • به سوالات پاسخ بدهید

در این پلتفرم مردم می توانند سوالات خود را درباره کسب و کار شما بپرسند و شما یا دیگران آن را پاسخ بدهید. اگر به سوالات مردم در این قسمت بی توجهی کنید و آن ها را بدون پاسخ رها کنید شانس خود برای رقابت با سایر کسب و کارها را به خطر می اندازید. بهتر است به طور مرتب این سوالات را بررسی کنید و در مناسبت هایی مثل تعطیلات ناگهانی به دلیل قرنطینه یا برودت هوا بیشتر این کار را انجام بدهید. چرا که مشتریان شما در این شرایط سوالات بیشتری می پرسند.

هرچه این سوالات و پاسخ های آن ها لایک بیشتری بگیرند شما امتیاز بهتری برای رتبه گرفتن دریافت می کنید.

  • تصاویر مناسبی ارائه کنید

مشتریان شما همواره قدرت انتخاب دارند و یکی از دلایلی که باعث می شود شما را به سایر برندها ترجیح بدهند تصاویری است که منتشر می کنید. به این ترتیب به گفته گوگل ، مشاغل دارای عکس 42٪ درخواست بیشتر برای راهنمایی رانندگی به سمت محل سکونت خود و 35٪ کلیک بیشتر به وب سایت خود دریافت می کنند. برای بهینه سازی حساب خود برای جستجو ، تهیه تصاویر فروشگاه فیزیکی و تصاویر محصولات یا خدمات ضروری است.

 

مشتریان همچنین می توانند عکس ها را بارگذاری کنند ، که این فرم دیگری از UGC است که می تواند از آن در بررسی های تجاری بهره مند شود.

 

  • گزارشات Google My Business

یکی از ویژگی های گوگل مای بیزینس که در قسمت های قبل معرفی شد، مدیریت گزارشاتی است که افرادی که به کسب و کار شما سر زده اند برایتان درج می کنند.

گوگل توصیه می کند مشتریان خود را به امتیاز دادن به کسب و کارتان و همچنین درج نظر و گزارش تشویق کنید. حتی بابت این کار جایزه تعیین کنید! بنابراین اهمیت گزارشات بایستی برایتان واضح باشد.

 

داشتن بازبینی در نمایه خود نیز راهی عالی برای ایجاد اثبات اجتماعی بر اساس یک ایده روانشناختی است که می گوید افراد با پیدا کردن آنچه دیگران فکر می کنند درست است ، چه چیزی خوب است. بررسی ها به ایجاد اثبات اجتماعی کمک می کند زیرا مصرف کنندگان علاقه و اشتیاق خود را نسبت به سایر مصرف کنندگان قائل هستند و وقتی بازرگانی نظر مثبت می دهد 31٪ بیشتر هزینه می کنند. مصرف کنندگان همچنین به محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) مثل همین گزارشات در این ابزار تا 9.8 برابر بیشتر از تبلیغات پولی اعتماد دارند.

حتی اگر مشتریان شما گزارش منفی برایتان درج کنند بایستی در کمال ادب و روشنگری پاسخ آن ها را بدهید. اگر ادعایی که مطرح کرده اند کذب است و یا به دلیل سوتفاهم اتفاق افتاده است بهتر است روند کار را برایشان توضیح بدهید و در صورتی که از شما ایراد درستی گرفته اند از آن ها بابت اطلاع رسانی تشکر کنید. سپس معذرتخواهی کنید و برای یک تجربه بهتر با خدماتی رایگان سعی در بهبود این اتفاق کنید. به این ترتیب حرفه ای بودن تان را نیز به سایر کاربران ثابت می کنید.

طی این نظر سنجی ها کاربران می توانند ستاره های خالی شما را پر کنند که واضح است تعداد هرچه بیشتر این ستاره ها به رتبه گرفتن شما کمک می کند.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

 

چک لیست اطلاعات گوگل مپ:

 

اضافه کردن نام برند

انتخاب دسته بندی مربوط به کسب و کار +  دسته کسب و کارهای مشابه

درج آدرس فیزیکی صحیح و دقیق

درج ساعات کاری در طول هفته

درج شماره تلفن های پاسخگویی

درج آدرس وبسایت و اطمینان از درست کار کردن آن

اضافه کردن محصولات اصلی

اضافه کردن خدمات

اضافه کردن ویژگی ها و امکانات

درج تصاویر محل کار و خدمات

توضیح مختصر کسب و کار

 

جمع بندی

در این مقاله با google maps  و google my business  آشنا شدید. اگر هنوز سوالی درباره هریک از قسمت های مختلف این موضوع دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. فراموش نکنید که برای تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ از جمله دریافت استراتژی همواره می توانید روی همکاری تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!