گوگل ترندز چیست و چگونه می توان از آن استفاده نمود؟

گوگل ترندز چیست و چگونه می توان از آن استفاده نمود؟

به دنبال آموزش گوگل ترندز می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! امروزه، تمامی مدیران وبسایت‌ها در تلاشند تا بتوانند رتبه خوبی در نتایج گوگل کسب نمایند. این کار موجب دیده شدن محصولات و خدمات سایت‌های مختلف می‌شود که بسیار حائز اهمیت است. برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل، لازم است که اطلاعات …

۱۸ بهمن ۱۳۹۹

به دنبال آموزش گوگل ترندز می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! امروزه، تمامی مدیران وبسایت‌ها در تلاشند تا بتوانند رتبه خوبی در نتایج گوگل کسب نمایند. این کار موجب دیده شدن محصولات و خدمات سایت‌های مختلف می‌شود که بسیار حائز اهمیت است. برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل، لازم است که اطلاعات مفیدی در رابطه با کلمه کلیدی مناسب برای تولید محتوای مفید، کسب نمود. یکی از بهترین ابزارهای گوگل که با استفاده از آن می‌توان به اطلاعات زیادی درباره جستجوی کلمه کلیدی، دست یافت، ابزار رایگان گوگل ترندز می‌باشد. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

  • گوگل ترندز چیست؟
  • گوگل ترندز چه مزیت هایی دارد؟
  • نحوه کار با گوگل ترندز به چه صورت است؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

گوگل ترندز چیست؟

گوگل-ترندز-چیست؟

گوگل ترندز، یکی از سرویس‌های گوگل است که اطلاعات زیادی، هنگام جستجوی کلمات کلیدی در اختیار شما قرار می‌دهد.

در واقع گوگل ترندز، ابزاری رایگان است که در یک زمان معین، موضوعات مورد علاقه مردم را مشخص می‌کند که با استفاده از آن می‌توان برای بهبود رتبه سایت در نتایج گوگل، اقدامات مفیدی را انجام داد.

با استفاده از این ابزار می‌توان به میزان علاقه کاربران به موضوعات مختلف، پی برد.

گوگل ترندز، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که می‌توانید با استفاده از این ویژگی‌ها، داغ‌ترین جستجوهای گوگل را درباره کلمه کلیدی که مدنظر دارید، درک نمایید. هم‌چنین به شما، کمک می‌کند تا بتوانید ب این درک برسید که کلمات کلیدی مختلف در موتور جستجوی گوگل، چه میزان محبوبیت دارند.

مدیران سایت‌ها از طریق گوگل ترندز، می‌توانند به اطلاعات زیادی دست یابند و از این اطلاعات برای کسب رتبه هر چه بهتر در نتایج گوگل استفاده نمایند. البته لازم به ذکر است که این ابزار علاه بر اینکه به مدیران وبسایت‌ها کمک می‌کند تا بتوانند با استفاده از آن به رتبه خوبی در نتایج گوگل دست یابند، برای خود گوگل نیز بسیار کاربردی است تا بتواند با استفاده از آن، مرتبط‌ترین موضوعات را به عبارت جستجو شده توسط کاربر به او نمایش دهد و از این طریق موجب افزایش اعتبار خود در میان کاربران مختلف شود.

گوگل ترندز چه مزیت هایی دارد؟

گوگل ترندز دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که هم برای مدیران سایت‌ها و هم برای موتور جستجوی گوگل، مزایای زیادی دارد. این مزایا عبارتند از:

گوگل ترندز این امکان را فراهم آورده است تا بتوان با استفاده از آن با توجه به جذابیت کلمات کلیدی مختلف و آنچه در موتور جستجوی گوگل، جستجو می‌شود، مخازبان را بهتر درک نمود.

یکی دیگر از مزایای گوگل ترندز این است که می‌توان رقبای خود را با استفاده از آن به خوبی شناخت. هم‌چنین امکان مقایسه کلمات کلیدی با کاربرد فراوان با استفاده از این ابزار رایگان گوگل فراهم شده است.

یکی دیگر از بهترین مزایای ابزار رایگان گوگل ترندز این است که از طریق آن می‌توان، بهترین محتوا را برای پاسخگویی به نیاز کاربر، تولید نمود.

هم‌چنین با جستجوی کلمات کلیدی مختلف در سایت گوگل ترندز، می‌توان کلمه کلیدی متناسب را انتخاب نمود.

نحوه کار با گوگل ترندز به چه صورت است؟

برای کار با گوگل ترندز، ابتدا عبارت گوگل ترندز را در موتور جستجوی گوگل، جستجو نمایید و وارد سایت شوید. پس از ورود به سایت گوگل ترندز و جستجو در آن، می‌توانید محل جستجوی خود را انتخاب نمایید؛ این کار موجب می‌شود که تنها  جستجوهای همان محله خاص به شما نمایش داده شود. هم‌چنین یک قسمتی برای مشخص نمودن بازه زمانی برای جستجوها نیز وجود دارد.

برای استفاده از گوگل ترندز، امکان دسته‌بندی موضوعی عبارات نیز فراهم شده است. هم‌چنین می‌توانید نوع جستجوی خود را که شامل عکس، خبری، محصول و … است را نیز تعیین نمایید.

نکته قابل توجه برای استفاده از گوگل ترندز این است که امکان مقایسه‌ تا 5 واژه وجود دارد.

با استفاد از گوگل ترندز، می‌توان به جستجوهای به‌روز و نمودارهای برتر نیز دست یافت.

با-استفاد-از-گوگل-ترندز،-می‌توان-به-جستجوهای-به‌روز-و-نمودارهای-برتر-نیز-دست-یافت.

برای نتیجه‌گیری بهتر از داده‌هایی که گوگل ترندز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، بهتر است که از ابزار دیگری نظیر کیوورد پلنر (Keyword Planner) در کنار آن استفاده نمود.

برای کار با گوگل ترندز برای مقایسه دو عبارت، می‌توان ابتدا، کشور و بازه زمانی را مشخص نمود و سپس عبارات کلیدی مد نظر را وارد نموده تا بتوان به این درک رسید که کدام یکی از عبارات در آن کشور خاص، بیشتر مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد. هم‌چنین از این طریق می‌توان پی برد که در چه بازه زمانی در سال از این عبارات، بیشترین استفاده می‌شود. این اطلاعات به مدیران وبسایت برای تصمیم‌گیری در رابطه با زمان مناسب برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی، کمک شایانی می‌کند. هم‌چنین به مدیران کمک می‌کند تا بتوانند بهترین زمان برای بهینه‌سازی سایت خود را تعیین نمایند و بدانند که از چه کلماتی باید استفاده کنند.

با استفاده از گوگل ترندز هم‌چنین می‌توان اطلاعاتی در رابطه با این که کلمه کلیدی مورد نظر در کدام یک از شهرهای کشور مورد نظر، محبوبیت بیشتری دارد، کسب نمود. به بیان دیگر، داده‌های مرتبط با جستجوی کاربران براساس هر ناحیه، تقسیم‌بندی می‌شود تا به این درک برسند که کلمه کلیدی مدنظر آن‌ها در کدام یک از شهرها دارای محبوبیت بیشتری است.

لازم به ذکر است که در سایت گوگل ترندز در کنار جداول جغرافیایی آن، جدولی به نام Related Queries نیز وجود دارد که این موضوع را مشخص می‌کند که کاربران مختلف هنگام جستجوی کلمه کلیدی مدنظر شما، چه عبارات دیگری را نیز جستجو نموده‌اند تا بتوانید از آن‌ها در محتوای خود استفاده نمایید.

و در نهایت …

و در نهایت، این هم از گوگل ترندز!

سعی کردیم در این مطلب، سیر تا پیاز گوگل ترندز را ساده، کاربردی و خلاصه بیان کنیم. اکنون به راحتی می‌توانید از این ابزار رایگان برای کسب اطلاعات مفید در رابطه با کلمات کلیدی مدنظر خود، استفاده کنید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتنیگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ