سئو اینستاگرام چیست؟ | 4 روش افزایش نمایش در نتایج جستجوی اینستاگرام

سئو اینستاگرام به نظرتان چیز ساختگی یا غیر ضروری است؟ فکر می کنید وقتی صفحه ای زیاد نمایش داده می شود تصادفی است؟ فکرمی کنید صفحه تان صرفا با زیبا و جذاب بودن پست هایتان می تواند به کاربران نمایش داده شود؟پس تا انتهای مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و بخوانید: سئو …

سئو اینستاگرام

سئو اینستاگرام به نظرتان چیز ساختگی یا غیر ضروری است؟ فکر می کنید وقتی صفحه ای زیاد نمایش داده می شود تصادفی است؟ فکرمی کنید صفحه تان صرفا با زیبا و جذاب بودن پست هایتان می تواند به کاربران نمایش داده شود؟پس تا انتهای مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و بخوانید:

  • سئو اینستاگرام چیست؟
  • سئو اینستاگرام چه مزایایی دارد؟
  • ۴ روش بهینه سازی اینستاگرام 

سئو اینستاگرام چیست؟

سئو اینستاگرام فرآیند بهینه سازی محتوای شما به منظور رتبه بندی نمایه شما در نتایج جستجوی اینستاگرام است. و اگرچه ممکن است همان جذابیت پخش جریانی مستقیم یا تبلیغات چرخ فلک را نداشته باشد ، اما به اندازه هر چیز دیگری شایسته وقت شماست. با پیروی از بهترین روشهای جستجوگرها در اینستاگرام – که به زودی در مورد آنها بحث خواهیم کرد – احتمال کشف شدن توسط کاربرانی که در جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با تجارت شما هستند را بهبود می بخشید.

 

به طور مثال اگر در زمینه تولید محصولات چرمی فعال هستید و صفحه اینستاگرام کاری دارید, می توانید در بخش اکسپلور اینستاگرام کلمه چرم را جستجو کنید و ببینید آیا در نتایج نمایش داده می شوید یا خیر؟ اگر بله که خب آفرین کارتان درست است! اگر خیر به عوامل موثر در سئوی اینستاگرام نگاهی بیندازید و ببینید چه چیزی را از قلم انداخته اید.

 

چرا سئو اینستاگرام مهم است؟

سئوی اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا شما را قادر می سازد با افرادی که به طور فعال در جستجوی محتوای مربوط به کسب و کار شما هستند ارتباط برقرار کنید.

به این روش فکر کنید: هر بار که کاربر کلمه کلیدی مرتبط با تجارت شما را تایپ می کند ، شما می توانید یک تأثیر مثبت ایجاد کنید و بازدید با کیفیت بالا را به پروفایل اینستاگرام و وب سایت خود برسانید. سئو اینستاگرام کلید استفاده از این فرصت ها است – کلید درگیر کردن مشتریانی که احتمال بیشتری برای تبدیل آنها وجود دارد.

 همه این ها خوب است، اما یک سوال اساسی وجود دارد که باید به آن بپردازیم: آیا مردم واقعاً از اینستاگرام برای تعامل با مشاغل  استفاده می کنند؟ آیا واقعاً ارزش این است که محتوای خود را بهینه کنید تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید؟

بله و حتما بله! طبق آمار AdEspresso ، بیش از 200 میلیون کاربر اینستاگرام روزانه از یک پروفایل تجاری بازدید می کنند. 66٪ این بازدیدها مربوط به کاربرانی است که هنوز پروابل هایی را که بازدید می کنند دنبال نمی کنند. بعلاوه ، 60٪ از کل کاربران اینستاگرام می گویند که از طریق این سیستم در مورد محصولات جدید اطلاعاتی کسب کرده اند.

بدیهی است که بسیاری از افراد اینستاگرام را راهی برای کشف مشاغل جدید ، مارک های جدید و محصولات جدید می دانند.

جستجوی کلمات کلیدی خاص تنها یکی از چندین روشی است که کاربران می توانند مشاغل جدید را کشف کنند. تبلیغات اینستاگرام در تب Explore  و تایم لاین نیز این کار را می کند. به عبارت دیگر SEO اینستاگرام همه چیز نیست و پایان کار نیست.

با این حال ، این تنها راه ارتباط ارگانیک با مشتریانی است که علاقه مندی فعالانه ای به محتوا / تجارت شما دارند. تبلیغات ارگانیک نیستند و شما را با چشم اندازهای فعال ارتباط نمی دهند. کشف از طریق برگه Explore امری طبیعی است.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

 

4 نکته برای موفقیت در سئو اینستاگرام

همانطور که این نکات را مرور می کنیم ، هدف نهایی را بخاطر بسپارید: رتبه بندی پروفایل و پست های شخصی خود برای کلمات کلیدی موردعلاقه شما در بالاترین سطح ممکن.

1. کلمات کلیدی خود را شناسایی و اولویت بندی کنید

می خواهید برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی کنید؟  قبل از اینکه تغییری در نمایه / محتوای اینستاگرام خود ایجاد کنید باید به این سوال پاسخ دهید.

همانطور که طوفان فکری اجرا می کنید ، اطمینان حاصل کنید که بین کلمات کلیدی نسبتاً گسترده و رایج و  اصطلاحات بیو و کلمات کلیدی نسبتاً خاص و کلمات کلیدی دم بلند تفاوت قائل شوید.

اگر هدف شما افزایش بازدید و لایک است می توانید از کلمات کلیدی عام و پربازدید استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که این نوع کلمات کلیدی نرخ تبدیل چندان بالایی ندارند و مخاطبان آن صرفا برای مشاهده محتوا به سراغ صفحه و پست شما می آیند.

در صورتی که نرخ تبدیل برایتان اهمیت دارد بایستی از کلمات کلیدی لانگ تیل یا دم بلند استفاده کنید. افرادی که با این دسته کلمات کلیدی اقدام به جستجو می کنند به احتمال بالا مشتریان بالقوه شما هستند و این پتانسیل را دارند که به خریدار تبدیل شوند.

ممکن است این طور به نظر برسد که این دو به موازات یکدیگر اتفاق خواهد افتاد. اما نکته ای که گفتیم براساس تجربه و تحقیق اثبات شده است.

۲. شاخص KPI مناسب تعیین کنید

سوال دیگری که از همان ابتدا باید از خود بپرسید این است که چطور قرار است عملکرد اینستاگرام خود را بسنجید. اندازه گیری میزان تاثیرگذاری بسیار مهم است چزا که تعیین می کند کدام فعالیت های شما در رسیدن به اهداف تاثیرگذار هستند. یعنی چه فعالیت هایی باید تقویت و چه فعالیت هایی باید حذف شوند. اگر بررسی هایتان نشان بدهد که CTA هایی که در ویدیو ها ذکر می کنید تاثیر بیشتری از کپشن دارد قطعا روی آن ها بهتر کار خواهید کرد.

هرچقدر هم که پیش از شروع همه چیز را سنجیده باشید باز در طول مسیر با آمارهای جدید و نتایجی مواجه می شوید که اطلاعات تازه تر و دقیق تری از مخاطبان به دست می دهد.

kpi اینستاگرام

آمارهای قابل تحلیل شما می تواند به سادگی از Insight داخلی اینستاگرام یا از ابزارهای کمکی شبکه های اجتماعی مثل Qzzr ، easel و… به دست بیاید. به طور معمول تاثیر گذار ترین KPIها عبارتند از:

  • ایمپرشن ها
  • بازدیدها
  • کلیک روی لینک ها
  • متریک های سئو
  • نسبت تعامل
  • میزان اشتراک گذاری و…

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

 

۳. پروفایلتان را بهینه کنید

پروفایل شما اولین چیزی است که مخاطبان برای تصمیم گیری در دنبال کردن یا نکردن تان با آن مواجه می شوند. اول از همه نامی که برای حساب کاربری خود انتخاب می کنید باید شامل یکی از مهم ترین کلمات کلیدی تان باشد.

بعد از انتخاب نام مناسب نوبت به بیو می رسد. در این قسمت موضوع فعالیت اصلی و جانبی خود را در سه تا پنج کلمه کلیدی عنوان کنید. استفاده از هشتگ در این قسمت باعث می شود افرادی که تنها از طریق هشتگ جستجو می کنند نیز به پروفایل شما دسترسی داشته باشند.

اگر از قبل نام حساب کاربری را برند خود یا هرچیز دیگری قرار داده اید که کلمه کلیدی در آن نیست جای نگرانی وجود ندارد. در تنظیمات اینستاگرام می توانید نام و نام کاربری متفاوتی برای حساب خود ایجاد کنید.

بهتر است آدرس فیزیکی، ایمیل، شماره تلفن، لوکیشن و آدرس وبسایت خود را در بیو قرار بدهید تا اعتماد کافی را در کاربرانی که برای اولین بار به صفحه شما می آیند جذب کنید. همچنین برای هوش مصنوعی اینستاگرام محیط شما تعریف شده باشد تا بتواند شما را به مخاطبان محلی زودتر از سایر گزینه ها نشان بدهد.

فراموش نکنید که بدون تصویر مناسب پروفایل حتی اگر در نتایج جستجو نمایش داده شوید زیاد با استقبال مواجه نخواهید شد.

۴. پست‌های خود را بهینه کنید

دو عامل اصلی بهینه سازی در پست های اینستاگرام هشتگ و کپشن هستند. کلمات کلیدی مهم مرتبط با پست را در کپشن و هشتگ ها ذکر کنید. به خاطر داشته باشید که بیشتر افراد ابتدا کلمه کلیدی اصلی و در پسوند آن کلمه کلیدی فرعی را جستجو می کنند.

مثلا اگر قرار است درباره آموزش سئو جستجو کنند ابتدا سئو و سپس آموزش را در هشتگ می آورند: #سئو ـ آموزش

یادتان نرود که ماکزیمم سی هشتگ می توانید در کپشن ها بگذارید اما مجبور نیستید از تمام آن ها استفاده کنید. چرا که اگر مشاهده شدن در اکسپلور برایتان مهم است باید حواستان باشد که اینستاگرام را گیج نکنید. به طور مثال اینستاگرام می داند که افرادی که معمولا نام غذاها را جستجو می کنند به رسپی ها و موارد مشابه علاقه دارند و آن ها را در اکسپلور بهشان نشان می دهد. اما اگر شما با هشتگ های بسیار متضادی مثل نام اینفلوئنسرهای بی ربط و کلماتی در موضوعات بسیار مختلف هشتگ گذاری کرده باشید هوش مصنوهی اینستاگرام از خیر تشخیص موضوع پست شما می گذرد و به راحتی آن را نادیده می گیرد.

اگر نمی خواهید ظاهر پست تان با هشتگ های زیاد مخدوش شود می توانید هشتگ های فرعی را در کامنت اول بگذارید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

جمع بندی 

در این مطلب با ۴ روش ساده و کاربردی سئو و بهینه سازی اینستاگرام آشنا شدید. اگر هنوز سوالی در این باره در ذهن دارید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. به خاطر داشته باشید که برای تمام خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می توانید روی تاس حساب کنید.