سئوی بین المللی چیست؟ |چطور سایت را برای بازدیدکننده خارجی بهینه کنیم؟

بیشتر کسب و کار ها و سایت های داخلی، مخاطبان ایرانی و ساکن کشور را هدف می گیرند. تمام آن چه که تاکنون درباره سئو آموزش دادیم به همین دسته مربوط است. اما اگر سایتی دارید که مخاطبان آن یا در کشور دیگری زندگی می کنند، تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید …

سئو بین المللی

بیشتر کسب و کار ها و سایت های داخلی، مخاطبان ایرانی و ساکن کشور را هدف می گیرند. تمام آن چه که تاکنون درباره سئو آموزش دادیم به همین دسته مربوط است. اما اگر سایتی دارید که مخاطبان آن یا در کشور دیگری زندگی می کنند، تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و درباره سئو بین المللی و روش های آن بخوانید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: بهترین ابزارهای طراحی سایت در 2021

سئو بین المللی سایت را چطور انجام بدهیم؟

در ابتدا لازم است به گوگل یا سایر موتورهای جستجو بفهمانید که دارید چه کار می کنید. برای این که سایت تان را برای موتورهای جستجو و کاربران کشور مقصد قابل دسترسی کنید بایستی از یکی از سه روش زیر کمک بگیرید:

1.ساب دایرکتوری کشور مقصد را ایجاد کنید

ساب دایرکتوری ها قسمتی از آدرس سایت هستند که صفحات یک دسته را از باقی صفحات تمایز می دهند. به طور مثال در دامنه Tasagency.net تمام مقالات در ساب دایرکتوری « /blog » گرداوری شده اند. یا اخبار خبرنامه در ساب دایرکتوری «/news» قرار دارند.
بسیاری از سایت های بین المللی و سایت هایی که کاربرانی از کشورهای مختلف دارند در دامنه اصلی یک ساب دایرکتوری برای کشور مقصد ایجاد می کنند. به طور مثال اگر قرار بود تاس مخاطبان آلمانی داشته باشد یک ساب دایرکتوری /german/ به انتهای آن اضافه می کردیم و ورژن آلمانی سایت برای مخاطبان به راحتی باز می شد. همچنین مخاطبان دز جستجوهای انگلیسی خود به این نسخه دسترسی پیدا می کردند. در این روش به جای تغییر پسوند دامنه یک نسخه حدید به سایت اضافه می شود.
نکته ای که در هدف گزاری بین المللی URLها بایستی در نظر داشته باشید این است که برای آن که موتورهای جستجو معنای آن را تشخیص بدهند باید از نام یا اختصارات بومی کشور استفاده کنید. مثلا اگر هدف شما کشور انگلیس باشد، عبارات “the U.K.,” “uk,” “England,” و “G.B.” قابل قبول هستند اما اختصارات عامیانه مثل “UnitedK” یا “GrBr” قابل قبول نیست.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

2 .در ساب دامین تغییر ایجاد کنید

گرچه ویرایش ساب دایرکتوری بسیار ساده و ارزان است اما پاسخدهی موتورهای جستجو به آن بسیار کم تر از روشی است که در ساب دامین تغییر ایجاد کنید.به طور مثال اگر کشور هدف شما انگلیس باشد می توانید آدرس UK.domain.com را اضافه کنید یا با هدف اسپانیا ساب دامین es.domain.com را در نظر بگیرید.

پیاده سازی ساب دامین هم چندان سخت نیست اما به مراتب هزینه بیشتری از روش اول دارد.

سئو بین المللی و دامنه

3.به جای پسوند gTLD از کد دامنه کشور استفاده کنید

در این روش پسوند اختصاری کشور را بایستی خریداری کنید. به طور مثال به جای .com از .ir , Fr برای فرانسه یا Ca برای کانادا استفاده کنید. یعنی آدرس احتمالی سایتی برای مکزیک می شود: domain.mx

این روش از دو روش قبل پر هزینه تر و البته پیچیده تر است. چرا که برای هر کشور مقصد بایستی یک دامنه متمرکز داشته باشید. در حالی که دامنه های عمومی مثل .com معمولا ارزان هستند اما برخی اژ TLD ها برای خارج از کشور هدف، می توانند بسیار گران و بالای صدها دلار قیمت داشته باشند.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

استراتژی سئوی بین المللی

برخی نکات وجود دارند که برای سئو بین المللی سایت خود بایستی به آن ها توجه کنید. مثلا اگر محتوایی را ترجمه می کنید که از قبل به زبان دیگری و در زیر شاخه یا زیر دامنه دیگری وجود داشته باشد ، مطمئن باشید گوکل وب سایت شما را برای محتوای تکراری پرچم گذاری نمی کند. البته اگر سه روش بالا را درست اجرا کرده باشید. گوگل می داند شما چه می کنید و به شما اجازه می دهد این کار را انجام دهید!

محتوای تکراری نیز توسط اکثر موتورهای جستجو جریمه نمی شود – بلکه فیلتر است. این بدان معنی است که اگر مقاله ای را به دو زبان مختلف منتشر کرده باشید ، هر دو برای هر خواننده بین المللی نتایج کسب می کنند.

 

نکات مهم سئو بین المللی:

 1. شما به برچسب های Meta چند زبانه نیاز دارید

  از آنجا که زیرشاخه ها و زیر دامنه ها وب سایت های خاص کشور را به طور کامل از یکدیگر جدا نمی کنند – از نظر خوانندگان و Google – استفاده از برچسب های متا نیز مهم است.
  برچسب های متا خطوطی هستند که در HTML یک صفحه وب مشخص وجود دارند و به Google زمینه مناسب هنگام خزیدن آن صفحه را می دهند. عنوان ها ، کلمات کلیدی و سایر عناصر ساختار مقاله از موارد مهم هستند. اما زبان یکی از بهترین مانورهای چندزبانه SEO شماست.
  در HTML ، متا تگ زبان برای انگلیسی به این شکل است: <html lang = “en”>. این برچسب تمام متن نوشته شده به آن زبان را احاطه کرده و به Google کمک می کند تا بفهمد چه چیزی را می خواند و برای چه کسانی است.
  برچسب های متا باید به اختصار کشور و زبان ذکر شده در زیر شاخه یا زیر دامنه شما شبیه باشد. به عنوان مثال ، اگر زیر دامنه مکزیکی شما mx.domain.com باشد ، متا تگهایی که به هر پست وبلاگ متعلق به این زیر دامنه اضافه می کنید ، <html lang = “es-MX> خواهد بود تا صفحه وب خود را به عنوان اسپانیایی زبانان تعیین کنید. در مکزیک.

 2. دامنه های ccTLD ارزشمند اما نیازمند توجه هستند!

  توجه کنید که دامین آتوریتی شما به دامنه ترجمه شده تان منتقل نمی شود. اما بهینه سازی محتوا به روش های دیگر نی تواند به سرعت منجر به دریافت اعتبار ارگانیک شود.

  به این دلیل که گوگل به وضوح اعلام کرده است که از ccTLD برای شناسایی کشور مقصد استفاده می کند این روش بسیار مطمئن اما پر هزینه است. بنابراین اگر این روش را استفاده می کنید باید بسیار مراقب اشتباهات خود باشید.

 

آگاهی کاربر از ccTLD

قبل از تلاش برای درک نحوه ارتباط کاربران با ccTLD ، لازم بود این فرض را که کاربران حتی از وجود TLD های عمومی می دانند ، تأیید کنیم. برای همه آنچه می دانیم ، بازاریابان ممکن است بیش از حد به این موضوع فکر کنند که آیا دامنه آنها یک دامنه .com ، .info یا حتی .com.mx است ، اما کاربر حتی ممکن است متوجه نشود.

برای ایجاد این بنیاد ، ما از پاسخ دهندگان خواستیم که کدام یک از TLD ها را می توان مورد استفاده یک سازمان غیرانتفاعی قرار داد. تقریباً همه پاسخ دهندگان به درستی یک TLD خاتمه یافته با .org را مشخص کردند که به احتمال زیاد توسط یک سازمان غیرانتفاعی مورد استفاده قرار می گیرد. جالب اینجاست که تنها 4٪ از مردم ایالات متحده اظهار داشتند که در مورد TLD صحیح مطمئن نیستند در مقایسه با 13٪ استرالیایی ها.

انتخاب نام دامنه سئویی

 

اگر منابع لازم برای ساخت یک معماری ccTLD را ندارید ، چه کاری باید انجام دهید؟

بستگی دارد بر اساس داده های جمع آوری شده ، می توانیم به طور قطعی اعلام کنیم که کاربران از تفاوت بین TLD آگاه هستند و براساس TLD تصمیم می گیرند. با این حال ، هیئت منصفه هنوز در مورد اهمیت TLD واقعاً آگاه نیست.

یک مکان خوب برای شروع این است که کسب و کار خود را در فهرست های خاص کشور فهرست کنید. این به آن بخش از سایت شما یا آن دامنه کشور کمک می کند تا پیوندهای ورودی به وب سایت شما را با کیفیت تولید کند – اگر می خواهید آن را برای دامنه جدید ایجاد کنید ، باعث افزایش اعتبار صفحه می شود.

از Google Local استفاده کنید و برای یافتن فهرست های محبوب وب سایت و وبلاگ هایی که ارزش پخش سایت جدید شما را دارند ، تحقیق کنید. تولید بیش از 80٪ پیوندهای ورودی از کاربران فرانسوی و دایرکتوری ها به دامنه شما (چه http://fr.domain.com یا http://www.domain.fr) به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا بدانند که ترافیک مستقر در فرانسه باید باشد در آنجا به طور مناسب به روز می شود.

اگر درمورد اینکه ccTLD گزینه درستی برای سایت شما است بحث می کنید ، بهتر است یک آزمایش در AdWords با استفاده از ccTLD به عنوان URL نمایشگر خود شروع کنید و میزان تغییر در CTR را اندازه بگیرید. روش دیگر ، شما می توانید نظرسنجی را برای مشتریان خود مستقر کنید و فقط از آنها بپرسید که آیا احتمال خرید آنها از دامنه محلی بیشتر است یا خیر ؟

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

ابزارهای سئو بین المللی

تقریبا تمام ابزارها و داشبوردهای معمول سئو با انتخاب کشوری دیگر قابل استفاده هستند. اما یک ابزار اختصاصی هم برای سئو بین المللی وجود دارد. ابزار وبمستر گوگل به نام International search اطلاعات مورد نیازتان برای کشورهای مختلف را به تفکیک و همینطور به صورت مقایسه ای در اختیارتان قرار می دهد.

جمع بندی

در این مطلب با روش ها و ابزارهای  سئو سایت بین المللی آشنا شدید. اگر سوالی در این باره در ذهن دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید. فراموش نکنید که برای تمام خدمات سئو از جمله سئو در مشهد می توانید روی تاس حساب کنید.