بازاریابی عملگرا و هرچه باید درباره آن بدانید!

بازاریابی عملگرا و هرچه باید درباره آن بدانید!

چیزی که دربین تمام بازاریابان دیجیتال ها، مشترک است این است که هیچ کدام دلشان نمی‌خواهد بابت نتیجه‌ای که نگرفته اند پول پرداخت کنند. بنابراین از روش هایی استفاده می‌کنند که با توجه به میزان نتیجه‌ای که رقم می‌زنند، هزینه دریافت کنند. اگر برایتان جالب است بدانید که این روش ها چیست و چطور بایستی …

چیزی که دربین تمام بازاریابان دیجیتال ها، مشترک است این است که هیچ کدام دلشان نمی‌خواهد بابت نتیجه‌ای که نگرفته اند پول پرداخت کنند. بنابراین از روش هایی استفاده می‌کنند که با توجه به میزان نتیجه‌ای که رقم می‌زنند، هزینه دریافت کنند. اگر برایتان جالب است بدانید که این روش ها چیست و چطور بایستی بازاریابی عملگرا یا عملکردی را پیاده سازی کنیم، تا انتهای مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و بخوانید:

  • بازاریابی عملگرا چیست؟
  • بازاریابی عملکرد محور چطور کار می‌کند؟
  • چطور در بازاریابی عملگرا موفق باشیم؟

 

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

نرخ بازگشت سرمایه و نکاتی ضروری برای دیجیتال مارکترها!

 

بازاریابی عملگرا چیست؟

بازاریابی عملگرا روشی است که در آن سعی می‌شود براساس نتیجه‌ای که از یک عملکرد می‌گیریم، هزینه پرداخت کنیم. این عملکرد می تواند حاصل شدن نتیجه‌ای باشد که ما تعیین کرده‌ایم، مثل کلیک، دانلود، به اشتراک گذاری و….

به بیان دیگر بازاریابی عملکرد، ترکیبی از تبلیغات پولی و بازاریابی برند  است که در کنار هم قرار می گیرد ، اما فقط پس از انجام اقدامات مورد نظر کامل، پرداخت انجام می شود. این فرصت بازاریابی برنده برای یک خرده فروش یا “بازرگان” و شرکت وابسته یا “ناشر” به هر دو طرف این امکان را می دهد تا مبارزات را به روش استراتژیک و با بازده سرمایه گذاری بالا ، همه براساس عملکرد ، هدف قرار دهند.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

با پرداخت یک شرکت وابسته یا ناشر هنگام انجام یک کار خاص ، یک تاجر می تواند اطمینان داشته باشد که پول آنها به خوبی خرج می شود زیرا آنها قبل از پرداخت هزینه معامله در حال تبدیل مخاطبان هدف خود هستند.

بعلاوه ، از آنجا که بازرگانان فقط پس از اقدام مورد نظر پرداخت می کنند ، مزایای اضافی قرار گرفتن در معرض نام تجاری رایگان و کلیک های هدفمند را نیز در طول راه دریافت می کنند.هیچ استراتژی جدید دیگری برای جذب مشتری یا فرصت بازاریابی مانند امروز وجود ندارد!

بازاریابی عملکرد چگونه کار می کند؟

هنگامی که صحبت از استفاده از اصطلاح “بازاریابی عملکرد” می شود ، در فضای بازاریابی دیجیتال مناطق مختلفی وجود دارد که از آن استفاده می کنند ، اما اندکی با یکدیگر تفاوت دارند.

یعنی همه بازاریابی عملگرایکسان نیست. در حالی که ممکن است یک تاجر تصمیم بگیرد که فقط یک حوزه برای استراتژی آنها مناسب باشد ، دیگران ممکن است برای تحقق اهداف خود از چندین منطقه در چتر بزرگتر “بازاریابی عملکرد” استفاده کنند.

رایج ترین زمینه هایی که از بازاریابی عملگرا در آن ها استفاده می شود به شرح زیر است:

 

1. بازاریابی وابسته

همانطور که در بالا ذکر شد ، جایی که ما در مورد تفاوت بازاریابی سهامداران و بازاریابی عملکرد بحث کردیم ، بازاریابی سهامداران بیشتر مربوط به هر نوع بازاریابی است که به تبلیغ دهنده وابسته باشد و پس از اقدام مطلوب پرداخت شود. در بسیاری از موارد ، به خصوص در بازار آمریکای شمالی ، این امر معمولاً شامل مشارکت با سایت های کوپن ، وفاداری ، بازبینی و تشویق است.بازاریابی وابسته سنتی ترین و متداول ترین اصطلاحی است که در هنگام اشاره به بازاریابی عملکردی به کار می رود.

2. تبلیغات بومی

این نوعی رسانه پولی است که برخلاف تبلیغات نمایشی یا تبلیغاتی بنر ، واقعاً شبیه تبلیغات نیست.این نوع تبلیغات تمایل دارند از شکل و عملکرد طبیعی سایتی که در آن قرار گرفته است مانند اخبار یا سایت های اجتماعی پیروی کنند و اغلب بر اساس خواندن یا مشاهده محتوای هر کاربر ، می توانند به صورت پویا تغذیه شوند.متداول ترین مدل های پرداخت برای تبلیغات بومی CPM (پرداخت به ازای هر نمایش) و CPC (پرداخت به ازای هر کلیک) است.

روش های بازاریابی عملگرا

3. مطالب حمایت شده

این نوع بازاریابی عملکرد که بیشتر توسط تأثیرگذارها و سایت های محتوا مورد استفاده قرار می گیرد شامل یک پست یا مقاله اختصاصی است که در ازای دریافت نوعی غرامت ، مارک و / یا محصول را تبلیغ می کند.گاهی اوقات غرامت به صورت کالای رایگان یا تجربه خواهد بود ، در حالی که بار دیگر یک پرداخت مبتنی بر CPA ، CPM یا CPC است.

4. بازاریابی شبکه های اجتماعی

این نوع بازاریابی عملکرد استفاده از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای به دست آوردن بازدید یا آگاهی از برند است ، مانند محتوایی که در فیس بوک ، Pinterest یا Instagram نمایش داده می شود.معیارهایی که معمولاً در “بازاریابی عملکرد” ​​مبتنی بر شبکه های اجتماعی اندازه گیری می شوند ، معمولاً مربوط به میزان مشارکت ، پسندیدن ، کلیک و فروش هستند.

5. بازاریابی موتور جستجو

بازاریابی موتور جستجو می تواند از طریق گزینه های پولی و یا ارگانیک موفقیت آمیز باشد. بازاریابی جستجوی پرداخت شده به سادگی زمانی است که یک تبلیغ دهنده هزینه کلیک برای تبلیغات در موتورهای جستجو مانند Google ، Bing و Yahoo را پرداخت می کند در حالی که جستجوی ارگانیک برعکس است (به طور مثال استفاده از روش های غیرپرداختی مانند بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و تکیه بر الگوریتم خود موتور جستجو رتبه بندی در بالا)

برخی از شرکت ها نتایج بازاریابی موتور جستجو خود را بر اساس عملکرد اندازه گیری می کنند ، در حالی که برخی دیگر با شرکت های SEM شریک می شوند و کارمزد را براساس نتایج پرداخت می کنند.

مزایای بازاریابی عملگرا  چیست؟

افزودن بازاریابی عملکرد به مخلوط رشد و بازاریابی آنلاین مزایای بسیاری دارد. علاوه بر مزیت آشکار ساخت نام تجاری خود از طریق شرکای شریک سوم با مخاطبان ، بودجه و افزایش سهم بازار ، ترافیک هدفمند و مشارکت مخاطبان ، شما همچنین می توانید ریسک خود را کاهش دهید ، بازار خود را افزایش دهید و بودجه ها را همزمان با رشد خود کاهش دهید جریان نام تجاری و درآمد. بعلاوه ، بازاریابی عملکرد کاملاً قابل ردیابی ، اندازه گیری و شفافیت است. در واقع ، مارک ها اکنون می توانند کل مسیر کلیک برای مصرف هر خریدار را مشاهده کنند و مشخص کنند که در کجا سرمایه گذاری بیشتری انجام دهند و در چه شرکایی ، کدام کانال ها و نتایج بهتر حاصل می شوند.

از آنجا که بازاریابی عملکرد پس از انجام یک اقدام مطلوب پرداخت می شود ، خطرات کمتر است ، CPA (هزینه هر خرید) اغلب پایین تر و ROI بالاتر است. این امر فرصت بیشتری را برای سایر استراتژی های بازاریابی در اختیار شما قرار می دهد تا گسترش یافته و مورد آزمایش قرار گیرند تا رشد و رقابت داشته باشی

نکاتی برای موفقبت در بازاریابی عملگرا :

1. روی یک صفحه فرود خوب و پیشنهادات تمرکز کنید.

وقتی نوبت به عملکرد بازاریابی می رسد ، یک صفحه فرود بد می تواند بازدیدکنندگان را از تبدیل باز دارد و یک پیشنهاد بد می تواند مانع از کلیک آنها شود.بعلاوه ، هر دو اینطور که باید کار نمی کنند ، شرکا را از کار با شما و هیجان زده شدن در مورد تبلیغ محصول و نام تجاری شما منصرف می کند.به عنوان یک تبلیغ دهنده ، مطمئن شوید که به ناشران خود پیشنهادات فریبنده ای برای ارتقا promote و بازرسی از وب سایت خود برای هر گونه مشکلی که بازدیدکننده هنگام ورود به صفحه (های) مناسب بازدید با آن مواجه می شود ، ارائه می دهید.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

وقتی به وب سایت و سایت موبایل شما دسترسی پیدا می کنند ، کل تجربه کاربر را در نظر بگیرید و آزمایش کنید.به عنوان ناشر ، همیشه پیوندها و پیشنهادهایی را که در دسترس دارید کنترل کنید ، جدیدترین مطالب را نگه دارید و آنها را آزاد کنید و صفحات فرود کم کار را به روز کنید.

2. تست A / B و بهینه سازی KPI های درآمدزا

همانطور که هر بازاریاب خوبی می داند ، آزمایش و اندازه گیری برای عملکرد هر استراتژی بازاریابی ضروری است. وقتی نوبت به بازاریابی عملکرد می رسد ، با انجام تست A / B ، تکنیک ها و استراتژی های مختلفی را برای بهینه سازی تبدیل و نرخ کلیک ، AOV و میزان ترافیک امتحان کنید تا پاسخ واضح تری به آنچه که کار می کند و چه چیزی نیست.

3. منابع ترافیک خود را انتخاب کنید.

اطمینان از اینکه ترافیک شما از منابع و مکانهای معتبر تأمین می شود با بازاریابی عملکرد بسیار مهم است. وقتی کمتر از منابع معتبر تبلیغات شما را انجام می دهند ، مصرف کنندگان دوبار در مورد اعتماد به عنوان یک برند به شما فکر می کنند و از خرید یا بازدید مجدد از شما منصرف می شوند.

4- تا می توانید پیگیری و نظارت کنید.

 

بررسی هایی نظیر مقایسه نسخه  موبایل در مقابل دسک تاپ ، نرخ پرش و … همه داده های مهمی را در اختیار شما قرار می دهند که می توانند به شما درک بهتری از کارایی و عدم کارایی شما بدهند.دقیقاً مانند آزمایش ، ردیابی و اندازه گیری سود و زیان ، برای بهره مندی بیشتر از فعالیت های بازاریابی عملکرد خود نیز به همان اندازه مهم است. بدون تجزیه و تحلیل کار و تنظیمات بهینه سازی آن ، برنامه و فروش شما رشد نخواهد کرد.

 

بازاریابی عملگرا برای محتوا

محتوا دقیقا همان نقطه ای است که بازاریابی محتوا و بازاریابی عملگرا به یکدیگر می رسند. جایی که تبلیغ کنندگان به طور همزمان برای بازاریابی عملگرا روی پاسخگویی تقاضا، بهینه سازی و ارزیابی محتوا برای موفقیت آن تلاش می کنند. و محتوایی را که به نظر می رسد بیشترین پاسخگویی به نیاز و مسائل موردنظر مخاطب را دارد ایجاد می کنند.

سه مرحله ی اصلی بازاریابی عملگرا با رویکرد محتوایی به شرح زیر هستند:

۱.تعیین هدف تقاضا

در این مرحله بازاریابان تشخیص می دهند که مخاطبانشان کجا به دنبال محصول یا خدمات مورد نظر خود می گردند و دقیقا چطور این کار را انجام می دهند. مارکتر ها بایستی انواع محتوایی که مخاطب تمایل دارد به آن ها دسترسی داشته باشد را تعیین کرده و برای آن پارامترهایی درنظر می گیرند. به طور مثال مخاطبان فلان کسب و کار متون بالای دوهزار کلمه با محتوایی که پاراگراف های کوتاه و تیتر بندی شده دارد را دوست دارند.

۲. بهینه سازی محتوا

هنگامی که محتوا برای پاسخگویی به تقاضا ایجاد می شود ، داده ها باید در زمان واقعی تجزیه و تحلیل شوند تا مشخص شود که چگونه محتوا می تواند موفقیت بیشتری کسب کند. به عنوان مثال می توان از نزدیک سئو را تحت نظر داشت.

۳. تحلیل نتایج

 برای اطلاع از محتوای آینده ، تبلیغات بسیار مهم است که از یادگیری های مربوط به کمپین های عملکرد محتوای گذشته استفاده کند. تنظیم KPI های قوی به تبلیغ دهندگان این امکان را می دهد تا هزینه های هوشمندانه ای خرج کنند و حدس ها را از بین ببرند.

جمع‌بندی

در این مطلب مفهوم، انواع و روش‌های موفقیت در بازاریابی عملگرا را برشمردیم. اگر سوالی در این باره دارید که به آن پاسخ نداده‌ایم از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید برای تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌توانید روی تاس حساب کنید.

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید
نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!