استراتژی سئو چیست؟ چطور استراتژی موفق طرح کنیم؟

اگر قدری با دیجیتال مارکتینگ و سئو آشنایی داشته باشید می‌دانید که یکی از مهم‌ترین و اساسی ترین قسمت‌های سئو وبسایت تعیین استراتژی سئو است. اما این که استراتژی چیست و چطور می‌توان استراتژی موفق تعیین کرد را در ادامه این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بخوانید: استراتژی سئو چیست؟ تعیین استراتژی سئو چه …

استراتژی سئو

اگر قدری با دیجیتال مارکتینگ و سئو آشنایی داشته باشید می‌دانید که یکی از مهم‌ترین و اساسی ترین قسمت‌های سئو وبسایت تعیین استراتژی سئو است. اما این که استراتژی چیست و چطور می‌توان استراتژی موفق تعیین کرد را در ادامه این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بخوانید:

  • استراتژی سئو چیست؟
  • تعیین استراتژی سئو چه اهمیتی دارد؟
  • چطور استراتژی سئو موفق تدوین کنیم؟
  • استراتژی سئو موبایل
به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

لوکال سئو و ۴ راهکار کاربردی برای آن!

چرا استراتژی سئو اهمیت دارد؟

داشتن یک استراتژی SEO مهم است زیرا به شما کمک می کند هنگام ایجاد محتوا در مسیر خود باشید. به جای اینکه فقط آنچه شما فکر می کنید مردم به دنبال آن هستند، ایجاد کنید. استراتژی شما اطمینان می دهد که شما محتوایی را ایجاد می کنید که افراد به دنبال آن هستند.

 

برای بازاریابی محتوا ، یک استراتژی سئو یک بخش مهم از معما است زیرا این نحوه نمایش محتوای شما در وهله اول ، به ویژه در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) است. اگر محتوای شما پراکنده و نامرتب باشد ، ربات های موتور جستجو زمان بیشتری برای نمایه سازی سایت شما ، شناسایی حوزه اختیارات شما و رتبه بندی صفحات سایت شما دارند.

استراتژی سئو موبایل

سئو موبایل عامل مهمی است که باید هنگام ایجاد استراتژی کلی خود به خاطر بسپارید. بهینه سازی موبایل شامل اطمینان از در دسترس بودن و در دسترس بودن محتوای سایت و سایت شما برای بازدیدکنندگان در دستگاه های تلفن همراه است ، بنابراین آنها می توانند همان تجربه را داشته باشند و به همان اندازه مرورگرهای دسک تاپ دریافت کنند.

بهینه سازی تلفن همراه بسیار باورنکردنی است ، زیرا Google اولین نمایه سازی تلفن همراه را انجام می دهد. این بدان معنی است که الگوریتم به جای خزیدن یک سایت دسک تاپ ، هنگام فهرست بندی و رتبه بندی صفحات برای SERP ، از نسخه موبایل سایت شما استفاده می کند. علاوه بر این ، 61 درصد از درخواست های جستجوی Google در ایالات متحده در دستگاه های تلفن همراه اتفاق می افتد. بنابراین ، همه مواردی که در نظر گرفته شد ، بدون اولویت بندی بهینه سازی تلفن همراه ، استراتژی SEO شما بی تأثیر خواهد بود.

سئو موبایل

اگرچه این یک فرایند کاملاً جداگانه نیست، اما ملاحظات متفاوتی برای سئوی موبایل وجود دارد مانند نظارت بر سرعت صفحه ، طراحی سایت پاسخگو ، سئو محلی و ایجاد محتوایی با کیفیت بالا ، صرف نظر از دستگاهی که در آن مشاهده شده است.

چطور استراتژی سئو تعیین کنیم؟

در زیر ما چند مرحله را که می توانید برای اطمینان از اینکه استراتژی SEO شما را برای رسیدن به موفقیت تنظیم می کند برداریم.

1. لیستی از موضوعات مربوط تهیه کنید

در حال حاضر کلمات کلیدی مثل گذشته به صورت دقیق و مشخص سئو نمی‌شوند. بلکه از دل مقالات وبسایت خارج می‌شوند و رشد ارگانیک وبسایت را رقم می‌زنند. بنابراین لازم است برای تعیین استراتژی لیستی از موضوعات مهم و پرکاربرد تهیه کنید.

برای شروع ، لیستی از حدود 10 کلمه و اصطلاح مرتبط با محصول یا خدمات خود تهیه کنید. برای تحقیق در مورد این کلمات ، شناسایی حجم جستجوی آنها و ایجاد تغییرات متناسب برای تجارت خود ، از یک ابزار SEO (مثلGoogle  Ahrefs ، SEMRush یا GrowthBar ) استفاده کنید.

با این کار ، شما این عناوین را با کلمات کلیدی محبوب کوتاه مرتبط می کنید، اما پست های وبلاگ را به طور خاص به این کلمات کلیدی اختصاص نمی دهید.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

به طور مثال یک استخر در تلاش است تا در عبارت “استخرهای فایبرگلاس”که ماهانه 110،000 جستجو دریافت می کند، رتبه بگیرد. این کلمه کلیدی دم کوتاه می تواند موضوع اصلی تولید محتوای آنها باشد، اما کسب و کار همچنین باید مجموعه ای از کلمات کلیدی مرتبط را برای درج در محتوای آنها شناسایی کند. به عنوان مثال ، آنها می توانند از “قیمت استخر فایبرگلاس” یا “هزینه استخر فایبرگلاس” برای دستیابی به رتبه بندی اضافی برای کلمه کلیدی استخرهای فایبرگلاس استفاده کنند.

با استفاده از حجم جستجو و رقابت به عنوان اندازه گیری خود ، می توانید لیستی از 10-15 کلمه کلیدی دم کوتاه ایجاد کنید که مربوط به تجارت شما هستند و توسط مخاطبان هدف شما جستجو می شوند. سپس ، این لیست را بر اساس حجم ماهانه جستجو رتبه بندی کنید.

هر یک از کلمات کلیدی که شناسایی کرده اید ستون نامیده می شوند و آنها به عنوان پشتیبانی اصلی برای یک خوشه بزرگتر از کلمات کلیدی دم بلند عمل می کنند ، که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

2. لیستی از کلمات کلیدی دم بلند را بر اساس این عناوین تهیه کنید.

در این مرحله بهینه سازی صفحات خود برای کلمات کلیدی خاص را شروع خواهید کرد. برای هر ستونی که شناسایی کرده اید ، از ابزار کلمه کلیدی خود برای شناسایی پنج تا 10 کلمه کلیدی دم بلند استفاده کنید که بیشتر در کلمه کلیدی موضوع اصلی فرو می روند.

به عنوان مثال ، ما به طور منظم در مورد SEO محتوا ایجاد می کنیم ، اما دشوار است که رتبه بندی خوبی در Google برای چنین موضوع محبوب فقط با این مخفف داشته باشید. ما همچنین با ایجاد چندین صفحه که همه آنها دقیقاً همان کلمه کلیدی را هدف قرار می دهند – و بالقوه SERP های مشابه ، با محتوای خود رقابت می کنیم. بنابراین ، ما همچنین در مورد انجام تحقیقات کلمات کلیدی ، بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو ، ایجاد استراتژی SEO (که هم اکنون می خوانید) و سایر موضوعات فرعی در چتر SEO مطالبی ایجاد می کنیم.

این امر به مشاغل کمک می کند افرادی را که دارای علایق و نگرانی های مختلف هستند جذب کنند – و در نهایت برای افراد علاقه مند به آنچه شما ارائه می دهید ، نقاط ورود بیشتری ایجاد کنید.

از کلمات کلیدی دنباله دار خود برای ایجاد پست های وبلاگ یا صفحات وب استفاده کنید که موضوعات خاص ستون هایی را که انتخاب کرده اید توضیح دهد. همه کلمات کلیدی دم بلند شما با هم یک خوشه در اطراف یک موضوع ستونی ایجاد می کنند. الگوریتم های موتور جستجو به ارتباط بین خوشه ها برای اتصال کاربران با اطلاعاتی که آنها جستجو می کنند بستگی دارد.

 

به این روش فکر کنید: هرچه محتوای شما مشخص‌تر باشد ، نیازهای مخاطب شما نیز بیشتر می شود و احتمال اینکه این ترافیک را به سرنخ تبدیل کنید بیشتر است. گوگل به این طریق در وب سایت هایی که می خزد ارزش پیدا می کند – صفحاتی که به کارهای داخلی یک موضوع کلی می پردازند به عنوان بهترین پاسخ برای پرسش های شخص شناخته می شوند و رتبه بالاتری خواهند داشت.

3. برای هر موضوع صفحه ایجاد کنید.

وقتی صحبت از وب سایت ها و رتبه بندی در موتورهای جستجو می شود ، تلاش برای بدست آوردن یک صفحه برای رتبه بندی تعداد انگشت شماری از کلمات کلیدی غیرممکن است. اما ، اینجا مکانی است که لاستیک با جاده روبرو می شود.

از مباحث ستونی که به دست آوردید برای ایجاد صفحه یا پستی استفاده کنید که در آن با استفاده از کلمات کلیدی دم طولانی که برای هر خوشه در مرحله دو ایجاد کرده اید ، نمای کلی در مورد موضوع داشته باشید. این صفحات ستون اساساً می تواند یک جدول از مطالب باشد ، جایی که شما توضیحات مربوط به موضوع اصلی را ارائه می دهید و خوانندگان را در مورد موضوعات فرعی که در سایر پست ها توضیح می دهید ، توضیح می دهید.

در نهایت ، تعداد موضوعاتی که برای آنها صفحات ستونی ایجاد می کنید باید با نیازهای کسب و کار شما مطابقت داشته باشد ، مانند تعداد محصولات و پیشنهادهای شما. با این کار مشتری و مشتری شما می توانند شما را در موتورهای جستجو بدون توجه به اینکه از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند ، بسیار راحت تر کند.

4. وبلاگ تنظیم کنید

وبلاگ نویسی می تواند یک روش باورنکردنی برای رتبه بندی کلمات کلیدی و درگیر کردن کاربران وب سایت شما باشد. به هر حال ، هر پست وبلاگ یک صفحه وب جدید و یک فرصت اضافی برای رتبه بندی در SERP ها است. اگر تجارت شما از قبل وبلاگ ندارد ، ایجاد یک وبلاگ را در نظر بگیرید.

وبلاگ در سئو

هنگام نوشتن هر پست وبلاگ و گسترش خوشه های خود ، باید سه کار انجام دهید:

بیش از سه یا چهار بار کل کلمه کلیدی دم بلند خود را در کل صفحه وارد نکنید زیرا Google مطابقت دقیق کلمات کلیدی را مانند گذشته نمی داند. در حقیقت ، موارد زیادی از کلمه کلیدی شما می تواند پرچم قرمز موتورهای جستجو باشد که شما برای به دست آوردن رتبه بندی کلید واژه خود را پر می کنید و آنها شما را به این دلیل جریمه می کنند.
دوم ، همیشه به صفحه ستونی که ایجاد می کنید پیوند دهید

 برای مباحث شما می توانید این کار را به صورت برچسب در سیستم مدیریت محتوای خود (CMS) یا به عنوان متن اصلی لنگر در متن مقاله انجام دهید.
پس از انتشار هر پست وبلاگ ، به آن در صفحه ستون اصلی پیوند دهید که از زیرمجموعه پشتیبانی می کند. با اتصال ستون و خوشه به این روش ، به Google می گویید که رابطه ای بین کلمه کلیدی دم طولانی و مبحث اصلی وجود دارد که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید.

5- برنامه ثابت وبلاگ نویسی ایجاد کنید

هر پست وبلاگ یا صفحه وب شما ایجاد نمی کند لزوماً به یک خوشه موضوع تعلق داشته باشد. همچنین نوشتن در مورد موضوعات مماسی که مشتریان شما برای ایجاد اقتدار با الگوریتم های Google اهمیت می دهند ، ارزش زیادی دارد.

با توجه به این نکته ، حداقل هفته ای یک بار وبلاگ نویسی کنید. به یاد داشته باشید ، شما در وهله اول برای مخاطبان خود وبلاگ نویسی می کنید ، نه موتورهای جستجو ، بنابراین بازار هدف خود را مطالعه کنید و درباره مواردی که آنها به آنها علاقه دارند بنویسید.

ایجاد یک استراتژی محتوا برای ثابت ماندن و تمرکز بر اهداف خود ممکن است مفید باشد.

6. یک طرح لینک سازی ایجاد کنید.

مدل موضوعات خوشه‌ای، راه پیشرفت شما در سئو است ، اما تنها راهی نیست که محتوای وب سایت شما را به رتبه بالاتری برساند.

در حالی که پنج مرحله اول ما به SEO داخلی اختصاص داشت ، ایجاد لینک هدف اصلی SEO خارج از صفحه است. ایجاد لینک (Link-Building) فرآیند جذب پیوندهای ورودی (به نام بک لینک) به وب سایت شما از سایر منابع موجود در اینترنت است. به عنوان یک قاعده کلی ، سایت های دارای اقتدار بیشتر که به محتوای شما پیوند می خورند تأثیر قابل توجه تری در رتبه بندی شما دارند.

مدتی را به طوفان فکری اختصاص دهید و به همه روش های مختلفی که می توانید پیوندهای ورودی را جذب کنید ، می پردازید. شاید شما در عوض پیوند به سایت های خود با اشتراک لینک با مشاغل محلی شروع کنید ، یا چند پست وبلاگ بنویسید و آنها را در سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید برای فرصت های وبلاگ نویسی مهمان به سایر وبلاگ ها مراجعه کنید که از طریق آنها می توانید به وب سایت خود پیوند دهید.

7. فایل‌ها را پیش از بارگزاری فشرده کنید

این یک مرحله کوچک اما مهم در روند جستجوگرها است، به ویژه برای بهینه سازی تلفن همراه. با رشد وبلاگ یا وب سایت شما ، بدون شک تصاویر ، فیلم ها و رسانه های مرتبط بیشتری برای پشتیبانی از مطالب خود خواهید داشت. این دارایی های بصری به شما کمک می کند تا توجه بازدید کنندگان شما را حفظ کند ، اما فراموش کردن این پرونده ها بسیار آسان است. از آنجا که سرعت صفحه یک فاکتور مهم در رتبه بندی است ، مهم است که اندازه پرونده های رسانه ای که در سایت خود بارگذاری می کنید را کنترل کنید.

هرچه اندازه پرونده بزرگتر باشد ، ارائه یک وب سایت برای مرورگر اینترنت دشوارتر است. همچنین بارگیری این تصاویر برای مرورگرهای تلفن همراه دشوارتر است ، زیرا پهنای باند دستگاه های آنها بسیار کم است. بنابراین ، هرچه اندازه پرونده کمتر باشد ، سرعت بارگیری وب سایت شما سریعتر خواهد بود.

8. در مورد اخبار SEO و بهترین روش ها به روز باشید

درست مانند بازاریابی ، چشم انداز موتور جستجو نیز همیشه در حال پیشرفت است. ماندن در بالای روندهای فعلی و بهترین روش ها یک استراتژی مهم است و منابع آنلاین متعددی وجود دارد که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند. در اینجا چند منبع برای بررسی وجود دارد:

Moz
SEOBook
Search Engine Roundtable
Search Engine Land
Diggity Marketing

9. موفقیت محتوای خود را اندازه گیری و پیگیری کنید.

SEO می تواند زمان و تلاش زیادی را صرف کند و به همین دلیل ، شما می خواهید بدانید که آیا استراتژی شما کار می کند یا خیر. برای درک موفقیت در روند کلی خود و شناسایی زمینه های ممکن برای پیشرفت ، مهم است که معیارهای خود را پیگیری کنید.

می توانید با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل وب دلخواه خود ، ترافیک ارگانیک را کنترل کنید یا داشبورد خود را با استفاده از Excel یا Google Sheets ایجاد کنید. همچنین ، ردیابی صفحات ایندکس شده ، تبدیل ها ، ROI و رتبه بندی شما در SERP می تواند به شما در شناخت موفقیت و همچنین شناسایی زمینه های فرصت کمک کند.

جمع بندی

در این مطلب با مفهوم و مراحل تعیین استراتژی سئو آشنا شدید. اگر سوالی در ذهن دارید که ما به آن نپرداخته ایم از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای دریافت مشاوره سئو، استراتژی و کلیه خدمات سئو در مشهد می‌توانید روی تاس حساب کنید.

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید