0 تا 100 آموزش توییتر در 5 دقیقه | + 13 تکنیک طلایی بازاریابی در آن

0 تا 100 آموزش توییتر در 5 دقیقه | + 13 تکنیک طلایی بازاریابی در آن

به دنبال آموزش توییتر می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! توییتر شبکه ای که آغاز آن به سال 2006 بر می‌گردد و این روزها، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بسترهای اینترنت برای گشت و گذار مردم شده‌است. جالب است بدانید، توئیتر روزانه بیش از 100 میلیون کاربر فعال دارد و بیش از 500 …

به دنبال آموزش توییتر می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! توییتر شبکه ای که آغاز آن به سال 2006 بر می‌گردد و این روزها، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بسترهای اینترنت برای گشت و گذار مردم شده‌است. جالب است بدانید، توئیتر روزانه بیش از 100 میلیون کاربر فعال دارد و بیش از 500 میلیون توئیت در هر روز، منتشر می‌شود! همان‌طور که می‌بینید، این اعداد و ارقام بسیار بالا است؛ پس اصلاً توییتر را دست کم نگیرید و از مزیت‌های فوق‌العاده اش برای کسب و کار و استفاده شخصی خودتان، بهره ببرید.

ممکن است در حال حاضر از شبکه‌ها اجتماعی مختلف استفاده کنید یا وب سایت خودتان را داشته باشید و به اندازه کافی هم در وب سایت‌ها، گشت و گذار کنید؛ با این وجود، باز هم می‌گوییم از توییتر غافل نشوید و آموزش این برنامه را از دست ندهید. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

 • توییتر اصلاً چیست؟
 • بازاریابی در این شبکه اجتماعی چگونه است؟
 • تکنیک‌های آن چیست؟
 • چگونه توییت‌های خودمان را داشته باشیم؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

 

توییتر چیست؟

پیش از هر چیز، باید بدانید توییتر چیست. توییتر شبکه ای اجتماعی است که به شما این امکان را می هد، محتواهای کوتاه منتشر کنید. مهمترین هدفی که توییتر دنبال می‌کند آن است که اطلاعات با سریعترین سرعت ممکن, وارد دنیای ما شوند.

مهمترین نقطه قوت توییتر، همین سرعت آن است. جالب است بدانید در همان زمانی که می‌توانید با همسایه بغلی تان، آشنا شوید؛ این امکان برایتان به وجود آمده‌است تا با فردی از آن سر دنیا هم به همین شکل، ارتباط برقرار کنید.

در توییتر می‌توانید درباره علاقه‌مندی‌هایتان تولید محتوا کنید و یا موضوعات دلخواهتان را دنبال کنید. از آنجایی که همه چیز طبق سلیقه شخصی شما پیش می‌رود، توییتر تبدیل به یک فضای اعتیاد آور و البته جذاب شده‌است!

جدا از استفاده‌های شخصی، کسب و کارهای زیادی هستند که برای تعامل بیشتر با مخاطبان و یا افزایش آگاهی از برندشان، در این شبکه اجتماعی حضور دارند.

پیش از هر چیز، باید بدانید توییتر چیست.

بنابراین، فرقی نمی‌کند که برای کسب و کارتان یا برای خودتان در حال خواندن آموزش توییتر هستید؛ در هر صورت، مسیر درستی را انتخاب کرده‌اید!

این مطلب را هم بخوانید:

آموزش پینترست | تنها با صرف 5 دقیقه، 0 تا 100 پینترست را آموزش ببینید!

 

آیا توییتر به درد کسب و کارتان می‌خورد؟

اگر دارای کسب و کاری هستید، بدون شک یکی از مهمترین سوالاتی که ذهنتان آمده‌است، آن است که آیا اصلاً این فضا به درد من می‌خورد؟

اگر بخواهیم صریح و بی‌حاشیه پاسختان را بدهیم، می‌گوییم 100% بله!

بدون آنکه بدانیم کارتان چیست و در چه زمینه ای فعالیت دارید، می‌گوییم، بازاریابی توییتر را از دست ندهید.

این روزها کسب و کارهای زیادی هستند که از مزیت‌های فوق‌العاده توییتر برای بازاریابی و شناساندن برندشان به مشتریان استفاده می‌کنند. چرا شما جزو یکی از آنها نباشید و این بازار را از دست بدهید؟

از بهترین فوایدی که توییتر برایتان دربردارد، آن است که حتی پیش از آنکه بخواهید مشتریانی را بدست بیاورید، باید با آنها ارتباط برقرار کنید.

از آنجایی که در توییتر، دارای محدودیت کاراکتر هستید، باید تبلیغاتتان را به جذاب‌ترین شکل ممکن بیان کنید و البته به شکل خلاصه! بنابراین، برای حضور در توییتر و بازاریابی در آن، باید ماهیچه‌های خلاقیت تان را حسابی تقویت کنید؛ از این رو، این شبکه اجتماعی به شما کمک می‌کند در تبلغات، بیش از هر زمان دیگری فوق حرفه ای شوید.

در توییتر، هم می‌توانید محتواهای جذاب تولید کنید، هم تبلیغات محصولاتتان را انجام دهید، هم با مخاطبانتان ارتباط داشته باشید. چه چیزی بهتر از این؟

در نظر داشته باشید، مهمترین کاری که مانند هر شبکه اجتماعی دیگری باید برای موفقیت در توییتر انجام دهید، داشتن استراتژی کارساز و منحصر به فرد خودتان است.

بازاریابی به عنوان یکی از بخش ها آموزش توییتر

 

و اما، برویم کمی با تکنیک‌های بازاریابی توییتر آشنا شویم:

 

این مطلب را هم بخوانید:

آموزش لینکدین | با این 8 قدم، متخصص لینکدین شوید! (+نکات ساخت یک پروفایل فوق‌حرفه‌ای)

13  تکنیک طلایی برای موفقیت در بازاریابی توییتر

توییتر هم مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی، فوت و فن‌های خاص خودش را دارد. در واقع بهتر است بگوییم، تکنیک‌هایی که در قدم‌های ابتدایی، حسابی شما را جلو می‌اندازد. پس این تکنیک‌ها را دست کم نگیرید:

 1. پروفایل حساب کاربری تان را به روز نگه دارید و آن را تکمیل کنیدو این کار، بهع مخاطبان نشان می‌دهد که به روز هستید و راحت تر به شما اعتماد می‌کنند. همچنین با ویرایش نمایه توییترو به روز بودن، به این شبکه اجتماعی اعلام یم کیند که حسابی فعال هستید؛ از این رو شانستان برای جست و جو در در ردیف‌های بالاتر، بسیار بیشتر می‌شود.
 2. روزانه، توییت‌های خاص خودتان را داشته باشید. این کار حس اطمینان فوق‌العاده ای را برای مخاطبانتان به وجود می‌آورد و ارتباطتان با آنها را حفظ می‌کند.
 3. تحت هیچ شرایطی برای توییت‌هایتان، کپی برداری نکنید! خلاقیت داشته باشید و یادگیری تولید محتوا را جزو اولویت‌هایتان بگذارید.
 4. از حاشیه‌ها و جنجال‌های مجازی، دوری کنید. در غیر این صورت، ممکن است حساب کاربری تان، توسط توییتر تعلیق شود.
 5. آمار همه چیز را داشته باشید. از تعداد توییت‌ها، لایک‌ها، کامنت‌ها گرفته تا تعداد سفارشات و مخاطبان و هر چیز دیگری که به ذخنتان می‌رسد. بعدها، این اعداد و ارقام حسابی به کارتان می‌آید. در واقع، اگر نتوانید داده‌هایتان را بررسی کنید، نمی‌توانید میزان موفقیت تان را هم بررسی کنید.
 6. برای بیشتر دیده شدن، می‌توانید از تبلیغات شبکه اجتماعی توییتر استفاده کنید و کاری کنید تا افراد بیشتری شما و کسب و کارتان را بشناسند.
 7. یادتان باشد، همیشه رقابت وجود دارد؛ از این رو، روند پیشرفت تان باید همیشگی باشد.
 8. اگر توییت‌های بقیه را در حساب کاربری خودتان به اشتراک می‌گذارید، در نظر داشته باشید که همه چیز مرتبط با کسب و کارتان و فعالیت‌هایتان باشد؛ در غیر این صورت، ممکن است مخاطبانتان را از دست بدهید.
 9. توییتر فضایی است که امکان رشد در آن بسیار است و رقابت آن نسبت به شبکه‌های اجتماعی دیگری کمتر الست. بنابراین، همین حالا دست به کار شوید و حضور کسب و کارتان در این فضا را به تعویق نیندازید.
 10. فالوهایتان را مدیریت کنید. همیشه افرادی را دنبال کنید که با اعتبار باشند و اعتبار شما را هم افزایش دهند.
 11. محتوا در این فضا، حرف اول را می‌زند. می‌توانید سری به آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ ما بزنید و تکنیک‌های تولید محتوا را فرا بگیرید و در این شبکه اجتماعی، به کار ببندید.
 12. اگر از شما و کسب و کارتان انتقادی شد، معقولانه رفتار کنید و سعی کنی نقص‌هایتان را برطرف کنید.
 13. در تعداد توییت‌ها، از حد خارج نشوید! تعداد زیاد توییت‌ها می‌تواند برای مخاطبانتان آزار دهنده باشد و آزار و اذیت برای آنها ایجاد کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید:

بازاریابی محتوا چیست و چگونه انجام می‌شود؟ (+9 مرحله برای شروع!)

قدم به قدم، آموزش توییتر را دنبال کنید

و اما، بیایید دیگر از تعریف و تمجیدها دور شویم و وارد این شبکه اجتماعی جذاب شویم! پیش از هر چیز، حساب کاربری تان در توییتر ایجاد کنید. برای این کار، هم می‌توانید از نسخه وب استفاده کنید و هم از اپلیکیشن‌ها، بهره ببرید. اگر وب را انتخاب می‌کنید، به وب سایت Twitter.com بروید و اقدامات لازم را شروع کنید. اگر هم اپلیکیشن را انتخاب می‌کنید، برای اندروید به Google Play و برای سیستم عامل IOS، از App Store استفاده کنید.

برویم سراغ قدم‌های بعدی:

چطور توییت خودتان را منتشر کنید؟

بیایید اولین توییت تان را به کمک هم، منتشر کنیم. برای این کار، باید روی قسمت Whats Happening کلیک کنید. با توجه به شکل زیر می‌توانید در کادر متنT متن، گیف، یا نظر سنجی بگذارید. همچنین در این بخش می‌توانید لینک مطلب و یا ویدیویی را که دوست دارید، با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید.

توییت کردن در آموزش توییتر

چگونه افراد را دنبال کنید؟

اگر می‌خواهید در لا به لای محتواهای عمومی، مطالب دلخواه خودتان را پیدا کنید و منتشر کنندگان آنها را دنبال کنید، می‌توانید به بخش Moments در توییتر بروید. در آنجا با انواع محتواها رو به رو می‌شوید که می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید.

می‌توانید به بخش Moments در توییتر بروید.

چگونه در توییتر افراد خاصی را جست و جو کنید؟

ممکن است بخواهید افراد خاصی را در این شبکه اجتماعی دنبال کنید، بنابراین می‌توانید اسم فرد را در باکس جست و جو قرار دهید. در قدم بعدی، روی نام فرد کلیک کنید و در قسمت سمت راست، روی Follow کلیک کنید. از لحظه ای که آن فرد را دنبال می‌کنید، توییت‌هایش برایتان به نمایش در می‌آید.

اصطلاحات توییتر را چقدر می‌شناسید؟

و در آخر، به عنوان آخرین آموزش توییتر، خوب است با اصطلاحات این شبکه اجتماعی، آشنا شوید. برخی از این اصطلاحات با دیگر شبکه‌های اجتماعی یکسان است و برخی دیگر جدید هستند:

علامت @: شما از این علامت برای اشاره به یکی از کاربران توییتر استفاده می‌کنید. به عنوان مثال @نام فرد، نشان دهنده ان شخص است که می‌توانید به‌طور عمومی او برای او پیامی را به اشتراک بگذارید.

بلاک کردن: اگر شخصی را در توییتر بلاک کنید، آن فرد دیگر نمی‌تواند شما را فالو کند و یا توییت‌هایتان را مشاهده کند.

پیام مستقیم (DM): پیام مستقیم به معنای پیامی است که به‌طور خصوصی برای فردی ارسال می‌کنید. در نظر داشته باشید اگر فردی را فالو نداشته باشید، امکان ارسال پیام خصوصی برای او وجود ندارد.

Favorite: Favorite یا همان مورد علاقه، یکی از امکانات توییتر است که به شما کمک می‌کند یک توییت را به عنوان مورد علاقه، برای خودتان علامت گذاری کنید و بعداً به راحتی آن را پیدا کنید.

بی صدا کردن (Mute): میوت کردن در توییتر به شما این امکان را می‌دهد که توییترهای شخصی را مسدود کنید؛ یعنی دیگر توییت‌های آن فرد را نبینید. اما تفاوت آن با بلاک کردن آن است که می‌توانید پیام‌های آن فرد را دریافت کنید.

توییت‌های تبلیغاتی: توییت‌های تبلیغاتی بخشی از پیام‌های توییتر هستند که در آنها برای کسب و کارها تبلیغ می‌شود. در واقع این کسب و کارها به توییتر پول پرداخت کرده‌اند تا در صدر نتایج، توییت‌هایشان به بقیه افراد نشان داده شود.

حساب تأیید شده: حساب‌های تأیید شده، برخی از اکانت‌های این شبکه اجتماعی هستند که هویت آنها تأیید شده‌است. معمولاً افراد مشهور، سیاستمداران و … حساب تأیید شده دارند.

 

این مطلب را هم بخوانید:

بازاریابی ویدیویی چیست؛ 24 راز موفق‌ترین کسب‌وکارهای دنیا(برای مبتدی ها + آموزش)

و در نهایت …

و در نهایت، این هم از آموزش توییتر!

با وجود مزیت‌های فوق‌العاده ای که توییتر برای شما و کسب کارتان دارد، آیا هنوز هم می‌خواهید حضور در این شبکه اجتماعی را به تعویق بیندازید؟ امیدواریم که پاسختان منفی باشد!

در آخر، اگر سؤالی از آموزش توییتر دارید و یا تجربه ای از استفاده از این شبکه اجتماعی دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ