اکانت منیجر کیست؟ (+ ویژگی ها و وظایف اکانت منیجر)

اکانت منیجر کیست؟ (+ ویژگی ها و وظایف اکانت منیجر)

به دنبال آموزش اکانت منیجر می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! همانطور که حتما می‌دانید، موفقیت هر یک از سازمان‌های مختلف تا حد زیادی به مهارت‌ و توانایی‌های اعضای تشکیل‌دهنده همان سازمان، بستگی دارد. به بیان دیگر، سازمانی که فاقد نیروهای متخصص باشد به هیچ عنوان به موفقیت، نخواهد رسید. سازمان‌هایی که در …

به دنبال آموزش اکانت منیجر می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! همانطور که حتما می‌دانید، موفقیت هر یک از سازمان‌های مختلف تا حد زیادی به مهارت‌ و توانایی‌های اعضای تشکیل‌دهنده همان سازمان، بستگی دارد. به بیان دیگر، سازمانی که فاقد نیروهای متخصص باشد به هیچ عنوان به موفقیت، نخواهد رسید. سازمان‌هایی که در زمینه فروش، فعالیت دارند نیز از این قضیه، مستثنی نیستند و لازم است که نیروهایی متخصص در این سازمان‌ها برای فروش بیشتر، استخدام شوند. منظور از نیروهای متخصص برای فروش بیشتر، این است که بتواند رفتار مشتریان را به صورت اصولی، بررسی کرده و با آن‌ها رابطه‌ای پایدار، برقرار سازد تا در نهایت بتواند محصولات بیشتری را به فروش برساند. یکی از اعضای تیم در آژانس‌های تبلیغاتی برای برقراری اثربخش ارتباط با مشتریان، اکانت منیجر است. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

  • اکانت منیجر کیست؟
  • ویژگی های اکانت منیجر چیست؟
  • وظایف اکانت منیجر در آژانس هاس تبلیغاتی چیست؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: دیجیتال مارکتینگ چیست؟ با بازاریابی آنلاین، شاه کسب و کار خود شوید!

اکانت منیجر کیست؟

اکانت-منیجر-کیست؟

اکانت منیجر در واقع به فردی گفته می‌شود که بین سازمان و مشتریان آن، ارتباط برقرار می‌سازد. در واقع اکانت منیجر با مشتریان به طور مداوم در ارتباط است و نظرات و نیازهای آن‌ها را بررسی کرده و به آن‌ها رسیدگی می‌کند. پس از بررسی نیازها و علایق مشتریان، محصولات و خدماتی متناسب برای رفع نیازهای مشتریان به سازمان معرفی کرده و در نهایت، استراتژ‌ی‌های مناسبی، طراحی می‌کند. به بیان دیگر، اکانت منیجر در تلاش است تا داده‌ها را تحلیل کرده، واکنش مشتریان را بررسی نموده، از آن‌ها بازخورد می‌گیرد و در نهایت به ارائه گزارشات دقیق و اطلاعات به منظور طراحی برنامه‌های آینده‌ی تیم تبلیغات و فروش می‌پردازد.

اکانت منیجر، ارتباطات با مشتریان را مدیریت می‌کند و ارتباط مووثر با مشتریان برقرار می‌سازد.

اکانت منیجر، پس از بررسی نیازهای مشتریان، روی آن‌ها تمرکز کرده و با برقراری ارتباطات کوچک و بزرگ، استراتژی‌های هوشمندانه، نعیین می‌کند. لازم به ذکر است که بدون حضور فردی با چنین مهارت‌هایی، این امور، میسر نمی‌شود.

اکانت منیجر که به  مدیر امور مشتریان نیز معروف است به خوبی فضای کسب وکار را شناخته و دارای مهارت‌های ارتباطی بالایی است، با قدرت تفکر، عوامل رضایت یا نارضایتی مشتریان را بررسی نموده و در نهایت راه‌حل‌های کاربردی، ارائه می‌دهد. به بیان دیگر، اکانت منیجر، بین تیم داخلی یک سازمان و دنیای بیرون و مشتریان، ارتباط برقرار می‌سازد.

مهارت‌های لازم برای یک اکانت منیجر، ایجاد و حفظ ارتباط، مهارت گوش دادن و مهارت شبکه‌سازی است.

در واقع مهارت گوش دادن برای فهمیدن نیاز مشتریان مختلف، امری بسیار ضروری است تا پس از آن بتواند راه‌حلی مناسب برای پاسخگویی به نیاز مشتری به او ارائه دهد و سپس با آن‌ها در تعامل است تا مطمئن شود که آیا محصول و خدماتی که به آن‌ها ارائه داده شده، پاسخگوی نیازهای آن‌هاست، زیرا باید اقدامات لازم را انجام دهد تا رضایت مشتریان مختلف سازمان را جلب نماید.

ویژگی های اکانت منیجر چیست؟

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های هر اکانت منیجر، توانایی برقراری ارتباط با دیگران است، تا بتواند به طور موثر با مشتریان، ارتباط برقرار سازد. هم‌چنین لازم است که بر زبان بدن نیز تسلط داشته باشد. توانایی شناخت فرصت‌ها نیز امری ضروری است و باید بتواند مشتریان بالقوه سازمان را بشناسد. از دیگر ویژگی‌های اکانت منیجر می‌توان به داشتن روحیه همکاری تیمی، تسلط بر برنامه‌ریزی، داشتن مهارت‌های اجتماعی، برخورداری از ابتکار عمل،  تمرکز روی نیازهای مشتریان مختلف، توانایی مدیریت انواع پروژه‌ها و دقت بر جزئیات اشاره نمود.

هم‌چنین تسلط بر زبان انگلیسی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های یک اکانت منیجر حرفه‌ای است تا بتواند به منابع لازم خارجی نیز دسترسی پیدا کند و مهارت‌هایش را به‌روز نگه دارد.

وظایف اکانت منیجر در آژانس هاس تبلیغاتی چیست؟

وظایف-اکانت-منیجر-در-آژانس-هاس-تبلیغاتی-چیست؟

حضور یک اکانت منیجر در آژانس‌های تبلیغاتی، ضروری است و به عنوان نماینده سازمان باید با تمامی مشتریان از نزدیک، تعامل داشته باشد.

هم‌چنین باید در جهت رفع دغدغه‌های هر یک از مشتریان، تلاش کند. در واقع، اکانت منیجر، وظایف مختلفی دارد و برنامه‌های خود را طبق هدف‌گذاری‌هایی که از قبل مشخص شده‌اند و متناسب با رضایت یا عدم رضایت مشتریان مختلف، تعیین می‌کند؛ این کار باعث می‌شود تا نتیجه نهایی، بهترین نتیجه باشد.

یکی دیگر از وظایف اکانت منیجر، آشنایی با بازار فروش است و بهتر است که در زمینه بازاریابی و فروش، اطلاعات و دانش کافی داشته باشند.

هم‌چنین وظیفه برنامه‌ریزی و تخصیص بودجه برای یک آژانس تبلیغاتی نیز برعهده اکانت منیجر است. اکانت منیجر باید دستور کار مشتریان را به مدیر و کارشناسان مربوطه در آژانس تبلیغاتی، ارائه دهد و در صورت نیاز، مشتریان را از غدغه‌های سازمان، آگاه سازند؛ این کار باعث می‌شود تا سرعت فرآیند انجام پروه تا حد زیادی افزایش یابد.

از دیگر وظایف اکانت منیجر می‌توان به مدیریت ارتباط با مشتریان در پروژه‌های مختلف، ایجاد رابطه‌ای پایدار و موثر با مشتریان مختلف، مذاکره در قراردادهای مختلف برای کسب حداکثر سود، شناخت مشتریان کلیدی و تعامل با آن‌ها، تعامل موثر با حامیان مالی و مسئولان اجرایی، تنظیم گزارشات دقیق به صورت ماهیانه، فصلی و ارائه آن‌ها به سایر اعضای پروژه، تنظیم گزارشات دقیق درباره وضعیت مشتریان مختلف در طول فرآیند همکاری با آن‌ها، متقاعد سازی مشتریان برای توسعه فعالیت‌های مربوط به آژانس، شناخت فرصت‌ها برای فروش بیشتر، توانایی پیگیری و پیش‌بینی سود حاصل از فروش محصولات و ارائه خدمات به مشتریان و مطمئن کردن مشتریان بدین منظور که در زمان مناسب آن، راه‌حل‌هایی کاربردی به هر یک از آن‌ها ارائه خواهد شد، اشاره نمود.

و در نهایت …

و در نهایت، این هم از شرح وظایف اکانت منیجر!

سعی کردیم در این مطلب، تعریف اکانت منیجر و ویژگی‌ها و وظایف آن‌ها را به طور کامل بیان کنیم. اکنون می‌توانید به راحتی اکانت منیجر متخصص را بشناسید و از مهارت‌های وی در سازمان خود بهره ببرید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ