بهترین روش نوشتن کپشن اینستاگرام که به شما یاد نمی‌دهند!

بهترین روش نوشتن کپشن اینستاگرام که به شما یاد نمی‌دهند!

یکی از دغدغه‌های اساسی شما هم احتمالا مدیریت پیج اینستاگرام کسب و کارتان باشد! در این زمینه به غیر از این که باید از عکس‌های باکیفیت و طراحی شده خوبی استفاده کنید، نیاز دارید تا در مورد این موضوع هم یاد داشته باشید که چگونه و به چه روشی می‌توان، کپشن اینستاگرام نوشت! البته بهتر …

یکی از دغدغه‌های اساسی شما هم احتمالا مدیریت پیج اینستاگرام کسب و کارتان باشد! در این زمینه به غیر از این که باید از عکس‌های باکیفیت و طراحی شده خوبی استفاده کنید، نیاز دارید تا در مورد این موضوع هم یاد داشته باشید که چگونه و به چه روشی می‌توان، کپشن اینستاگرام نوشت!

البته بهتر است قبل از هرچیزی توضیح دهیم که کپشن اینستاگرام چیست؟ کپشن اینستاگرام در واقع همان بخش تکمیل کننده عکس، وکتور، فیلم یا هرچیزی است که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید! هرچقدر که در نوشتن این کپشن به صورت متن، حرفه ای تر باشید، می‌توانید در مدت زمان کوتاه تری فروش محصولات خود را در اینستاگرام افزایش دهید.

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

امروز در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس در رابطه یک Caption حرفه ای به موضوعات زیر می‌پردازیم:

 • ابتدا طرح‌های مختلفی بنویسید!
 • مهم‌ترین چیزها، باید در ابتدای کار بیایند!
 • دعوت به اقدام یا Call To Action داشته باشید!
 • از هشتگ‌های محدود در پست خود استفاده کنید
 • صدای برند خود را در اینستاگرام به گوش همگان برسانید
 • از ایموجی و شکلک‌ها برای درگیر کردن مخاطبان استفاده کنید
 • شبکه‌های اجتماعی دیگر خود را بهبود ببخشید
 • هنگامی که شک دارید، مختصر و کوتاه بنویسید

اگر دوست دارید که یک کپشن نویس حرفه ای شوید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

حتما مطالعه کنید: آموزش افزایش فالوور اینستاگرام، ترفندهایی که نمی‌خواهند شما بدانید!

ابتدا طرح‌های مختلفی بنویسید!

ابتدا سعی کنید که ایده‌های مختلفی برای کپشن اینستاگرام خود بنویسید، سپس از میان آن‌ها بهترین ایده را انتخاب کنید. سعی کنید که در این زمینه، حداقل 5 ایده مختلف بنویسید. هرچقدر که ایده شما جذاب تر باشد و تعاملات بهتری ایجاد کند، شما می‌توانید فالوورهای بیشتری برای پست‌های خود بگیرید، پس حتما این ترفند را در نظر بگیرید و سعی کنید که تعاملات زیادی با مخاطبان خود ایجاد کنید.

مهم‌ترین چیزها، باید در ابتدای کار بیایند!

حداکثر تعداد کاراکترهایی که در یک کپشن اینستاگرام می‌توانید به کار ببرید، 2200 کاراکتر است! معمولا سه چهار خط اول، نمایش داده می‌شود و بقیه محتوای شما بدون کلیک کاربران بر روی گزینه more امکان پذیر نیست. پس برای این که کاربران را ترغیب به هر کاری از جمله خواندن کنید، حتما بهترین و مهم‌ترین چیزها را در ابتدای محتوای خود به کار ببرید.

هرچقدر که محتوای شما در ابتدای کار جذاب تر باشد، مخاطب ترغیب بیشتری به خواندن ادامه محتوای شما پیدا می‌کند. البته استفاده از محتوای تصویری جذاب هم، بدون شک در این حوزه اهمیت بالایی دارد.

دعوت به یک اقدام خاص یا همان Call To Action

دعوت-به-یک-اقدام-خاص-یا-همان-Call-To-Action

بهترین روش برای افزایش فالوور، فروش و یا هرچیز دیگری در اینستاگرام این است که از مخاطبان بخواهید کاری برای شما انجام دهند! شما باید از مخاطب بخواهید کاری برای شما انجام دهد. این کار می‌تواند لایک کردن، کامنت گذاری، share کردن محتوا یا هر چیز دیگری باشد! اگر دوست دارید، مخاطب شما این اقدام را انجام دهد، حتما در کپشن اینستاگرام این اقدام را از مخاطب خود بخواهید.

خواستن اقدام از مخاطب، می‌تواند در قالب‌های زیر باشد:

 • پرسیدن سوال و درخواست پاسخ از مخاطب
 • درخواست از مخاطب برای کلیک بر روی لینک Bio (که می‌تواند آدرس صفحه آدرس صفحه اصلی سایت، یک محصول یا لندینگ پیج شما باشد!)
 • تگ کردن دوستان و آشنایان
 • دعوت برای شرکت در یک مسابقه عکاسی و یا گذاشتن استوری
 • و … (این … را با خلاقیت خود پر کنید!)

از هشتگ‌های محدود در پست خود استفاده کنید

شما می‌توانید با استفاده از هشتگ‌های محدود، 0 تا 4 هشتگ پست‌های خود را بهبود بخشیده و بازدید آن‌ها را افزایش دهید. هرچقدر که در استفاده از هشتگ‌ها به مرور زمان حرفه ای تر شوید، می‌توانید در مدت زمان کوتاهی، بازدیدهای بیشتری برای پست‌ها و استوری‌های خود ایجاد کنید. شما باید بر اساس نوع پست، زمانبندی‌ها، علاقه مندی‌ها، اتفاقات و … از هشتگ گذاری استفاده کنید.

سعی کنید که هشتگ‌ها را در پایان کپشن اینستاگرام خود به کار ببرید تا مخاطب با دیدن آن‌ها احساس بدی پیدا نکند.

صدای برند خود را در اینستاگرام به گوش همگان برسانید

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی فان است! شما باید بر اساس این موضوع، لحن کپشن اینستاگرام خود را به صورت صمیمانه و خودمانی طور بنویسید تا همه کاربران بر این اساس با شما احساس راحتی کنند. هرچقدر که شما با لحن مخاطبان اینستاگرام پست‌های خود را بهتر و بیشتر منتشر کنید، بازخورد بیشتری دریافت می‌کنید که نتیجه آن افزایش تعامل، لایک و کامنت‌های پست اینستاگرام شما خواهد بود.

از ایموجی و شکلک‌ها برای درگیر کردن مخاطبان استفاده کنید

 

 

اگر دوست دارید که تعامل مخاطب با کپشن اینستاگرام شما افزایش پیدا کند، حتما این روش را امتحان کنید. تحقیقات نشان داده‌است که استفاده از ایموجی‌ها و شکلک‌ها در کپشن‌ها می‌تواند باعث افزایش تعامل و احساس خوب در مخاطبان شود که نتیجه آن افزایش رضایتمندی و احساس خوب نسبت به برند شماست! شما می‌توانید در لا به لای پیام‌های خود از ایموجی‌های مرتبط و گوناگون در این زمینه بهره بگیرید.

شبکه‌های اجتماعی دیگر خود را بهبود ببخشید

شبکه‌های-اجتماعی-دیگر-خود-را-بهبود-ببخشید

شما می‌توانید در کپشن اینستاگرام خود راجع به این موضوع صحبت کنید که چه شبکه‌های اجتماعی دیگری دارید و در آن‌ها چه صحبت‌هایی می‌کنید. مثلا شما راجع به این موضوع در فیسبوک خود یک پست جنجالی دارید که کاربران می‌توانند با مراجعه به آن، راجع به آن اطلاعات بیشتری کسب کنند.

همچنین شما جدیدترین آفرها و تخفیفات ساعتی خود را توییتر share می‌کنید. شما می‌توانید این کمپین‌ها و تبلیغات را در کپشن‌های اینستاگرام خود به زبان بیاورید و مخاطبان را تشویق کنید که در آن کانال‌ها هم عضویت پیدا کنند.

هنگامی که شک دارید، مختصر و کوتاه بنویسید

گاهی اوقات ممکن است که شما نتوانید ایده‌های خاص پیدا کنید، در این مواقع چه کاری باید انجام دهید؟ گاهی اوقات لازم نیست که کارهای شگفت انگیزی انجام دهید. شما در این مواقع تنها لازم است که یک کپشن کوتاه و مختصر بنویسید و از کاربران بخواهید که بیشتر به عکس‌ها توجه کنند.

نتیجه‌گیری: کپشن اینستاگرام، گویای همه چیز است!

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

کپشن اینستاگرام، یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که می‌تواند مشخص کند، فعالیت شما در این شبکه اجتماعی جوابگو خواهد بود یا خیر؟ اگر در این زمینه به خوبی عمل نکنید، باید احتمالا شک داشته باشید که قادر باشید در این شبکه اجتماعی بتوانید محصول یا خدماتی بتوانید بفروشید.

در این زمینه شما چه تجربیاتی دارید؟ کپشن اینستاگرام موفق از نظر شما چه ویژگی‌هایی دارد؟ نظرات خود را در این زمینه با ما و دیگر کاربران مجله تخصصی تاس به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ